Jump to content

Grand Maison Tokyo (2019)


Recommended Posts

EEqoGmwUYAIxdDy.jpg:large

 

Off Topic

Q3QfKhxe6n4.jpg

zRkxwRrvnJI.jpg

Sm6h2dPLrHs.jpg

 

Grand Maison Tokyo (グランメゾン東京)
Страна: Япония
Също така известен като: Guranmezon Tokyo
Период на излъчване: 2019 – Октомври – 20 до 2019 – Декември – 29
Време на излъчване: Неделя 21:00
Формат: Renzoku    
Жанр: Храна
Канал: TBS
Епизоди: 11
Режисьор: Ayuko Tsukahara
Субтитри: Английски

 

Участват: 
Takuya Kimura като Natsuki Obana
Kyoka Suzuki като Rinko Hayami
Yuta Tamamori като Shohei Hirako
Kanichiro като Koichi Serita
Aki Asakura като Miyu Ebina
Ayako Yoshitani като Moe Matsui
Kikunosuke Onoe като Manabu Tango
Anne Nakamura като Kanna Kuzumi
Toru Tezuka като Fumio Eto
Mitsuhiro Oikawa като Kamehito Aizawa
Ikki Sawamura като Rikutaro Kyono

Baba Toru като Yuzuki Satoshi

Ayumi Ito като Endo Nagiko (епизод 8, 11)

 

Резюме: Natsuki Obana (Takuya Kimura) е шеф, специализирал във френската кухня. Той ръководи ресторант в Париж, който е спечелил две звезди Michelin Guide. Natsuki е уверен, но страда от натиск, опитвайки се да постигне три звезди. Но след неочакван инцидент, той губи ресторанта и колегите си. При тази трудна ситуация, той среща шеф Rinko Hayami (Kyoka Suzuki), с която решават да отворят собствен ресторант и достигнат заветните три звезди…

:essub:

 

Свали с български субтитри :subs: :click: :click:

 

Онлайн с български субтитри :subs: :click:

 

Свали :click:

 

Свали с вградени английски субтитри :click:

 

Онлайн с руски субтитри :click:

 

По принцип избягвам да качвам предварителни теми в тоя раздел защото повечето остават без превод и няма смисъл да се пълни темата със излишни неща, но този сериал го чакам с нетърпение, все пак това е Кимура+ разкошна храна лели...:wub:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кимурааааааааааа, как да не го направиш достояние?!

Много  свежи диалози, прекрасно снимано.

Много хубава храна.

Чудесна визия, великолепно.

Кастът е прекрасен. Само репликите на героите те разсмиват, да не говорим за  сценария.

Пък и го играят добре. Толкова звезди на квадратен сантиметър. И го играят. Чудесно!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Танче, превъзходна е дорамата! Приятна, забавна, човешка и много вкусна. Изгледах  5 серии на един дъх и още с първата потънах в света на историята. Топлина и поуки в изобилие, силни характери, чудесна музика.

Образите са много добре изградени и ако оставим настрана неориентираната приятелка на героя на Тама-чан, всички останали са душички. Кьока Сузуки с голямото си сърце ми стана любимка. Даде всичко, за да осъществи мечтата си. Прие толкова народ в къщата си и дори се съгласи да я използва като гаранция за заема. Икки Савамура и Мицухиро Оикава са великолепни! Обожавам героите им, макар за момент да имах съмнения в този на Икки.

Радвам се, че дават шанс на млади актьори в лицето на Каничиро - синът на Коичи Сато. И около него нещата се завъртяха интересно.

Обаче онзи инцидент отпреди 3г. още ме тормози. Ако това, което научихме в еп. 5 е единствено обяснение на случилото се, не ми се връзва изцяло. Ако проблемът е бил само в 1 чиния, как точно тя се озова пред неправилния човек?! Не съм съгласна, че е било само грешка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трогателен еп.6! Разплака ме този урок, който дадоха не само на Серита, но и на всички зрители. Това са големите майстори. 

Чудесно е, че обръщат внимание на целия каст. Каничиро е особено изразителен в образа на Серита. Ще стане голям актьор.

Харесва ми това, че двамата големи не използват долни трикове. Искат да са истинска конкуренция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление руснаците ми бавят превода на епизод по месец почти.

Още не е излязъл пети епизод на руски и не мога да превеждам. Скъсаха ми нервите.

Обикновено руснаците превеждат светкавично Кимура. Аз затова рискувах да започна онгоинг.

Някаква нова група се е изпъчила и го е заявила.

Хем бавят, хем не го дават на друг, а аз се червя от срам, защото хората чакат. Надявам се да чакат още, аз се отчайвам.

Излишно е да ти казвам колко харесвам сериала.

Ти го виждаш, толкова е увлекателно, толкова  добри са всичките, толкова приятна закачка и свеж диалог.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е с японското. Знаем го, но не разбирам, защо руснаците толкова се бавят, след като са го започнали?!

Еп. 7 леко измести фокуса от основното готвене, но се надявам нещата да си дойдат на мястото. Не ми се нрави и добавката, която са измислили след всяка серия. Добре, че не е преведена и не е част от основното действие. Слаба е.

На главните им трябва ново предизвикателство и начин да се сдобият с бленуваните 3 звезди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добавката след епизода всъщност е спин-оф на сериала с Кимура,  съвсем друг сериал,

а там главен герой младия шеф Шохей, който започва наново след ужаса в "Ескофил".

Този герой присъства и в двата сериала. И ми е много симпатичен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да. И на мен ми и много симпатичен, а и нали е кохай на Кимура, той винаги ще намери място за някое Джони в дорамите си. Но ми е по-интересно да разбера, как ще се развие животът му в основното действие и дали ще остане при конкуренцията?

Права ли съм като мисля, че той не е единствен виновник за случилото се преди 3г.?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изненадах се, че не свърши с еп.10. Сега и аз трябва да чакам за финала.

Добре се сетиха да включат гостувания. Очаквам и още от изразителната Аи Томинага. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз зрител с 10 изгледани серии. И аз от изненаданите че има още 1 епизод, 10-и седнах да гледам с настроя че е последен. Големи страсти у тези готвачи ;). А пародията със звездите ми прилича напълно на тази с филмови награди или такава в съдийство в спортовете. Що не си готвят вдъхновяващо и не се кефят и ухажват явни гурмани ами ....?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъкмо излезе превод на 11-а серия. Да видим, как ще завърши всичко. И мен звездите не ме интересуват, но нали Ринко си заложи всичко за тях. Трябва да има някаква отплата. А и онези двамата/тримата едва ли ще стоят дълго в дядовата ръкавичка. Хаха!

П.П: Ето, че трите звезди са си важни. Поне за японците.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледан. Постигнаха заветната цел и всеки за себе си успя. Аз чревоугодник но не гурман явно. Не ме грабна показаната кухня/блюда, не съм по сложнотии а и външен вид, вкусно да е и да е съобразено с представите ми за що годе потребна, добре съчетана, здравословна храна а и без да се тормозя " как се яде това". :896767: . Еле пък ако ми донесат една голяма чиния/тава празна почти и някаква "финтифлюшка/хапка" в средата , няма да ме видят втори път ;). Останалото бе с приятни герои и приятно заглавие, без излишно напрежение. Но не повече. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да. Приятно беше. Шефът пусна две сълзи накрая.

Ама и Гаку беше достойна конкуренция. Не бяха изкарали тамошните хора лошковци, а достойни конкуренти. За спечелването на симпатиите към тях послужи и финалното гостуване на Тору Баба. Хах! Как само го бяха издокарали. Готвач! Че и шеф! 

Историята е пример за това, как всеки човек може да постигне мечтите си, стига да работи здраво, да е положително настроен, да има въображение и верни приятели.

П. П. Моите подозрения за събитието отпреди 3г. не се потвърдиха. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То таз госпожата с небцето дето само фучеше и едната камара чужденци дето даваха от време на време така и много не се разбра какво толкова им бе станало от случката преди 3 г. и цялата тази омраза. Доооста неадекватни като цяло бяха и крайно безинтересни за мен. Аз да съм готвач ще ги задавя с нещо ;):896767:, да им дойде акъла. И то нещо такова с което да не се усетят че съм аз , еле пък че е  умишлени ;).

Мда, Гаку от същата кръвна група като нашите познайници от Grand Maison Tokyo

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се, че още някой го чака на гладен стомах :D, дано рускините получат нашите гладни вибрации и се разбързат малко...:lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...