Jump to content

Every Day A Good Day (2018)


lazeto

Recommended Posts

EFnqMqHUEAA1mxe.jpg

 

Every Day A Good Day (日日是好日)
Страна: Япония
Също така известен като: Nichinichi Kore Kôjitsu
По есето на: Noriko Morishita - "Nichinichikorekojitsu: Ocha ga Oshietekureta 15 no Shiawase"
Премиера: 13 Октомври 2018
Времетраене: 100 мин
Жанр: Драма
Режисьор: Tatsushi Omori
Субтитри: Английски

:imdb:
    
Участват:
Haru Kuroki като Noriko
Kirin Kiki като Teacher Takeda
Mikako Tabe като Michiko
Tsuruta Mayu като Yukino
Tsurumi Shingo като Noriko's father
Takizawa Megumi като Yumiko
Kawamura Saya като Sanae
Harada Mayu като Tadokoro
Yamashita Mizuki като Hitomi
Okamoto Chihiro като Noriko's brother
Kooriyama Fuyuka като Noriko's mother

 

Резюме: Noriko (Haru Kuroki) е студентка в университета, която по препоръка на майка си започва да присъства на церемония по японски чай в близост до къщата си със своя братовчедка Michiko (Mikako Tabe). Там тя започва да учи тънкостите на чаената церемония от Teacher Takeda (Kirin Kiki)…
 

 

Свали с английски субтитри :click: :click: :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудесен филм. Естетическа наслада получих, особено в първите 100 минути и финално бях умиротворена , релаксирана , усмихната. 

От филмите които нямат нужда от дълъг коментар а трябва да се видят и усетят. 

Човекът филм Tatsushi Omori и сие хваля за това че до кроя остана верен на баланса. 

Каста чудесен , особено в двете главни роли изпълнени от покойната вече Kirin Kiki  и любимката ми Haru Kuroki .

Spoiler

В първите 2/3 предимно с чаените процедури направо имах чувството че съм на масаж/медитация/водни процедури....въобще ми се искаше на моменти да си затворя очите , ама кой ще ми чете пустите субтитри.:896767: В последната трета зачестиха повече изреченитя за живота на главната героиня.

Хареса ми образността, ясно дори за тези които са съвсем малко в японската тематика, но тук може да си види и усети за какво иде реч. Не за нещо "извънземно" а за съвсем простичко нещо.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И за мен този филм беше прекрасно изживяване. Изключителни актриси! Кики-сан е недостижима. Толкова естествена и автентична. Много ще липсва на световното кино.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...