Jump to content

Recommended Posts

Преди 1 час, bond написа:

Четох, че са направили промени в сценария, защото трябвало да махнат елемента с прераждането. Вярно ли, че е забранено да се прераждаш в Китай? Стана им смешно, но сигурно цензурата не позволява подобни неща във филмите и драмите. Само дето няма никаква логика в подобно нещо. Както и да е, сериалът върви отлично.

Да, самата истина е. Темата за прераждането е табу, затова арката с прераждането е премахната и Тан Сан няма спомени от минал живот. Но при този интересен сценарист, мисля че доста интересни обрати ни чакат :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След 11 епизода и аз съм във възторг. Страхотен сценарий, ефекти, музика и актьорска игра. Всеки един от Седемте дявола е много точно избран и има уникален характер. А Учителят и Директорът... страхотни.

 

И нещо смешно: актьорът, който играе Директорът (той се появява към или след 5 епизод, мисля) е същия, който играе осиновителя му в Jade Dynasty. Последните му думи към героя на Сяо Джан там са: надявам се в следващия живот да не бъдеш мой ученик. Да, ама сега в Боен континент пак му е ученик :lol2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 32 минути, bond написа:

А-а, в пета серия сбърка ръцете. Тревата беше в другата ръка, а сега се премести.

Тревата ще излиза и от двете ръце понататък. :lol: Поне така видях в клипа от песента.

Ама аз прегледах 5ти и все от дясната излиза тревата, аз ли го пропуснах?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега ме накара да се замисля, от лявата започна да излиза или аз не си познавам ръцете. Ще проверя пак. Ефектите са отлични. Постарали са се много с този сериал, но засега е само приказка. Надявам се нататък да стане по-сериозно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 36 минути, bond написа:

 Ефектите са отлични. Постарали са се много с този сериал, но засега е само приказка. Надявам се нататък да стане по-сериозно.

Ще стане, ще стане :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи, следя го, тоест движа се със скороста, с която качват епизодите в авистаз. Любопитна съм докъде ще стигнат с промените промените в сюжета и каква част от историята ще покрият. Има интересни решения, с които се опитват да се аресат хем на ПМ, хем на феновете, но както и да го гледам няма да стигнат края с това темпо пък и не виждам как тя би преглътнала божествените стремежи на нашия:D Промените са много, при това сериозни, освен коренно различни характери на героите има и липсващи такива, но заменени с други, та още ми е мъгла какво ще излезе накрая(освен сигурното засега младежко-патриотично надъхване, което съвпада с ученията партията), но все още ми е в графа "следя го". Дотук, най-близо до представите ми за персонажите е котараната, половинката на тигърчо, другите... Ми ко да кажа, за това съм предпазлива с адаптациите на неща, които съм чела.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Засега все още е приказка, но забавна. Създали са доста симпатични образи. Не си спомням да съм се смял на китайски сериал, но тук се случи няколко пъти вече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 2/9/2021 at 7:13 PM, gal said:

Да, самата истина е. Темата за прераждането е табу, затова арката с прераждането е премахната и Тан Сан няма спомени от минал живот. Но при този интересен сценарист, мисля че доста интересни обрати ни чакат :D

Добре, ама ако темата за прераждането е забранена... Той се прероди в The Untamed. Нарушения на закона?? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, maria_ahn17 написа:

Добре, ама ако темата за прераждането е забранена... Той се прероди в The Untamed. Нарушения на закона?? 

Неее, ако се сещаш там намекнаха, че тялото не е намерено, така че има съмнения дали наистина е умрял тогава или се е пренесъл някъде, нивото на култивация на Wei Ying било огромно и се смесва с тъмната енергия. Оставиха мистерия къде е бил 16 год, но не се е преродил в истинския смисъл на думата. Жертвеният магически ритуал просто го върна от където е бил.

Ох, надявам се до обяснявам добре, че още спя :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ги разбирам аз китайците, но от друга страна хилядолетна култура не е лесно да бъде разбрана. 

 

Открих причината: Компартията на Китай смята, че преместване във времето и прераждането изкривяват историческата истина и затова от 2011 година са забранени. Което, разбира се, не го прави по-малко глупаво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След изгледан 19ти епезод, на мен ми стана още по-интересно.

Все повече се заплитат нещата, а Седемте дявола стават все по-добри.

Много добре е показано как се развиват характерите им. Харесват ми както комедийните елементи, така и бойните сцени. Уж кратки епизодите, пък толкова неща се случват за един епизод :lol:

Чак не мога да повярвам, че сме на половината :lol:

Директорът и Учителят са уникални образи. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой ли не продължава да гледа? Или всички чакат българските субтитри? Вярно, прилича на детска приказка, но пък е много красива. Малката хубавица ми напомня с нещо на Тифани Танг. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз гледам активно :lol: и като гледам и спойлерите за сериите напред ми става голяма тръпка. Днес изгледах до 25 еп. Седмината стават все по-добри и по-уверени. Приятелството и лоялността между тях вече са високо ниво. Някои двойки почнаха да се формират ;) Редица тайни са все още неразкрити, особено на Сяо У и Тан Сан. 

Винаги ще се смея на 

Off Topic

Наденичките на Оу Съ Къ :lol2:

Много ми харесва всичко.

Знам, че има дискусии за това, че е по-различно от анимето, разбирам го. Всички са чакали готиния, самоуверен Тан Сан от анимето, който обаче има и пълните си спомени и знания от миналия живот. И тъй като не може това да стане в драмата, предвид цензурата, ние тук виждаме един Тан Сан, който тръгва от нулата, израства, надгражда себе си, оформя ценностите си и се бори за всичко, в което вярва. И да, с напредването на сериите, ще си получим един самоуверен, силен Тан Сан. :D 

 

EuW6wgsWYAE53U9?format=jpg&name=medium

 

 

Драмата води в класациите от първия ден до сега, както и Сяо Джан при актьорите. :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък ми харесва този неуверен Тан Сан. Малко наивен, много добър и винаги готов да помогне. И той като Уей У Сян мечтае да спасява света. Отлична работа е свършил Сяо Джан.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ааааа не мога да не се накефя: Тан Сан и Отровния майстор са уникални образи заедно :lol2:

 

Off Topic

Майсторът накара Тан Сан да се напие с отрова. На наш човек нищо му няма, само се уригва пиянски :rofl:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...