Jump to content

Интересни YouTube-канали от Изтока


kcekce

Recommended Posts

Предлагам да съберем тук една представителна извадка на най-добрите азиатски влогъри - с примерно видео и кратко описание за всеки;) Нека се радват на повече прегледи, абонаменти и лайкове!

 

acastro_180202_1777_0002.0.jpg

 

 

Ще започна от Liziqi, която вероятно е позната на доста хора тук. Чаровната и чевръста госпожица се е върнала на село, за да бъде до любимата си стара баба, и с неуморен труд и бясна изобретателност показва всички прелести на селския живот в Китай.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ето го и влогъра, когото всички искат да оженят за Liziqi :D Казва се XiaoXi и се занимава горе долу със същото - демонстрира по невероятно красив начин чудеса от сръчност и постоянство + отлични готварски умения. Сукулентната му градинка с езерце с риби кои е истински балсам за очите;)

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Името на канала на веселяците 野居青年 гугълът ми го превежда като "Дива младост", ама те са се писали Country Boys:) Накратко казано, събрали се трима млади художници с добро чувство за хумор, взели си едно китно местенце на село и се захванали... с какво ли не :D Общо взето видеата им представляват приятен микс от DIY, комедия и кулинария. Майстор-готвачът е толкова кауаи, че е готов за корейски айдъл :28558:

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@kcekce, много интересен канал, наистина. Присъединявам се към препоръката.

 

И за да не напразно включването ми искам да препоръчам един канал/сайт за изучаване на корейски TTMIK (Talk To Me In Korean). Следя го от години, доста се разраснаха, за което се радвам и го намирам за вдъхновяващо за млади предприемачи в сферата на образованието.  


:click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, kcekce написа:

Asian Boss е международен проект, на канала можете да намерите интересни интервюта на различни свързани с Азия теми.

 

 

 

Страхотен канал - гледала съм доста техни интервюта и репортажи и го препоръчвам с две ръце! Интервюто, което все още се спомням беше с една от така наречените "жени за утеха", която малко след излизането на интервюто почина от тежка болест. Гледайте, няма да съжалявате!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно е известен на всички, но ще го спомена тук:
DKDKTV
Дани Ким и Дейвид Ким са симпатяги-корейци, които на чудесен английски правят ежеседмични К-поп репортажи + любопитни новини за Корея.
Seul City Vibes сериите са забавни и информативни (да речем, къде можем да ядем най-добрия японски рамен в Сеул, ако нещата опрат до там :D )
или пък в DKDKTV asks могат да се видят и чуят мнения на случайни хора по улиците по най-различни теми.

Отделно понякога промотират социално значими проекти като това интервю с Kelley Katzenmeyer и нейния документален филм за корейските гимназисти

Off Topic

 

 

Аз лично ги открих с The truth behind the K-pop awards, където едно от момчетата (David) е бил шофьор и разказва от първо лице какво се случва зад кулисите (без жълтини, клюки или кирливи ризи)
 

Off Topic

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз следя една рускиня, женена за кореец, която разисква доста ежедневни теми, но пък е много непосредствена и приятна за гледане.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, cucyta написа:

Аз следя една рускиня, женена за кореец, която разисква доста ежедневни теми, но пък е много непосредствена и приятна за гледане.

 

В този формат ("аз съм чужденец, но живея там") следя един руснак, който отдавна живее в Япония. Наскоро се премести на Окинава и много му завиждам:)

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 2.10.2019 г. at 8:45, cucyta написа:

Аз следя една рускиня, женена за кореец, която разисква доста ежедневни теми, но пък е много непосредствена и приятна за гледане.

 

 

И аз следя този канал.Могат да се научат интересни неща от първо лице.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам колко ще са интересни,но са два бюти канала.

PONY Syndrome  и ssin

 

Никки Туториал си прави грим вдъхновен от BLACKPINK

 

Джефи Стар пробва корейски шийт маски и  Кит Кат палитрата на Etude House,който е корейски брат за цветна и бяла  козметика

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко случайно ми попадна този клип в ютуб и първото, което ми дойде на акъла-О, азиатец и Истанбул /първите са ни страст, второто ни е в съседката все пак/...

Като гледам и останалите му клипчета, явно човека е някакъв влогър и си ходи по света и от там си снима. /Ама и аз искам така/.

И що не е прескочил до България?

 

Turkey Travel, istanbul

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето един интересен канал за почитателите на корейското кино - това е "YouTube" канала на Корейския филмов архив - "한국고전영화 Korean Classic Film" ; разгледах го, има английски субтитри; от видяното мога да кажа, че може да се научи много за тези, които проправиха пътя за успеха на "Паразит"!!! :wub: Докато разглеждах каталога на канала се зачудих каква точно е функцията на т. нар. Изпълнителна агенция "НАЦИОНАЛЕН ФИЛМОВ ЦЕНТЪР"; освен да папкат държавни пари, май друго не правят! :swoon:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Сергей Куваев,10 години в Япония. Има добри видеа за живота му, за отношенията между хората, за културата и бита на японците. За мъжете от форума ще е интересно.  Напоследък се премести в Окинава. Струва си да се гледа!

Sergey KuvaevJP

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доната Собакинова - живее в Китай от 10 години със съпруга си. Докторант е по китайска литература мисля. Нашумя, около пандемията от Ковид 19. Правеше великолепни репортажи с информация от първа ръка. Оказваше помощ с преводи на научна информация, която помагаше на лекарите по света. 

Donata Sobakinova

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Diana Sagiyeva е рускоезична казахстанка. Лекар е по професия. Омъжена за кореец. Има три момичета и най-голямото Су Бин се опитва да пробие в моделния бизнес. 

Diana Sagiyeva

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...