Jump to content

Recommended Posts

Серия 11 и 12 са тотал греда :blink:. Язък за главния актьор - чудесно си е момчето, ма не може сам да изнесе липсата на напредък в сюжета и решенията на сценаристите, и главната героиня. На нея нещо хич не и се получава играта откак решиха да се “изяснят”, а сцената под душа беше съвсем ни в клин, ни в ръкав, без никакво развитие. Май ще прескоча направо на финалния епизод като излезе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина слабо ... смучат си от пръстите да разтягат локуми. Така като гледам сериала ще свърши така както почна. Главната ще я замразят а Уки ще я събуди след двадесетина годинки подобаващо застарял.  Ако е така направо го затривам от ХДД то :) Е може и да не е така ама това е моето мнение... глупав , типично корейски финал. Да добавя и аз , че с Минка наистина бяха перфектна двойка! :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 14.11.2019 г. at 9:21, Allanon написа:

Наистина слабо ... смучат си от пръстите да разтягат локуми. Така като гледам сериала ще свърши така както почна. Главната ще я замразят а Уки ще я събуди след двадесетина годинки подобаващо застарял.  Ако е така направо го затривам от ХДД то :) Е може и да не е така ама това е моето мнение... глупав , типично корейски финал. Да добавя и аз , че с Минка наистина бяха перфектна двойка! :)

 

Мдааа, оти ги ручахме жабетата? Корейски край-последната серия ще  пропусна.

Щях да забравя. Ако някой се чуди дали да гледа-да не си губи времето с това нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смятам да си загубя времето с най-голямо удоволствие. :28558: На фона на всичко излизащо сега, това е най-интересното. С нетърпение очаквам финалните две серии. Ясно е, че ще има ново замразяване, но искам да видя как се стига дотам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5 hours ago, dido100 said:

Мдааа, оти ги ручахме жабетата? Корейски край-последната серия ще  пропусна.

Щях да забравя. Ако някой се чуди дали да гледа-да не си губи времето с това нещо.

Аз бих препоръчала друго. Ако някой се чуди дали да гледа - да опита. Как иначе може да каже дали е загуба на време или не. Хората са различни и вкусовете са различни. На мен, например, може да не ми харесва “Вагабонт”, други чакат всеки следващ епизод с нетърпение. Някои сериали ме докарват до заспиване, в буквалния смисъл, но същите тези сериали карат други зрители да будуват пред екрана и да си повтарят “ Последно и заспивам, че съм на работа утре”.

Този сериал ми харесва. Това е пристрастното мнение на човек, “загубил” времето си, за да може сериалът да достигне до хората, които предпочитат да гледат с български субтитри. Затова - опитайте. Пък, ако не ви харесва - здраве да е. Сериали - с лопата да ги ринеш. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kaya, благодаря на теб и на целия екип за превода на субтитрите. Отначало мислех да пропусна този сериал, но си промених мнението само защото го превеждате. По принцип никой няма да превежда негледаем сериал и затова смятам да го гледам. Сега само съвестно си тегля епизоди и субтитри и като приключи излъчването и превода сядам. Не обичам да гледам текущо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз вчера го започнах сериала и опатках 8 епизода :D Реших да си направя маратон и от чудене какво да гледам започнах този. За сега ми е супер забавен и до 8 епизод всичко си върви съвсем съзнателно и адекватно :) Според мен има разлика дали гледаш сериал по 2-3 епизода един след друг, или по 1 епизод на ден или дори през два - три дни. Усещането и възприемането е различно, поне при мен ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Завърших го. Цялостно впечатление - много доволна. Смятам, че ако тепърва сядах да гледам корейски сериали, или пък съм гледала преди време, но съм спряла по някаква причина, може би от пренасищане, този щеше да е идеалният избор за стартирането или завръщането ми към тях. Интересът ми се задържа от началото до края и чаках с нетърпение всяка седмица новите епизоди. Не ни хвърлиха в смут по стара типична корейска традиция, като да ги блъсне и двамата камион в последния епизод и да си изревем очите, чудейки се що гледахме толкоз серии досега. :28558: Всичко си се развиваше хем плавно, хем с точната доза динамика. Финалът беше очакван, поне за мен, и оправда очакванията на розово-романтичното ми сърце. Вече чакам следващия проект на Чанг Ук, да видим каква роля ще си подбере.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най - слабият проект на Чани досега според мен. Освен че всичко беше скучно хубавеца ми не успя да покаже никаква игра, а той си го може. Ще дам оценка 3/10, като една за мацката, че ми е симпатична, 1 за Чани, че много ми липсваше и още 1 за Чани заради това, че толкова хубав. Горе долу това са единствени положителни неща в сериала, аа и първоначалната идея, която според мен не успяха да я развият добре или накратко казано актьорите станаха жертва на лошия сценарий. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приключих го и...честно можеше и по-добре. Идеята е интересна и можеха да извлечат много повече от нея. Един човек без знанията за последните 20 години би било интересно как ще възприеме живота, с който сме свикнали и то не само технологичния напредък. Има голяма промяна в хората и отношенията между тях. Това само беше загатнато. Останаха непоказани още поне двама от замразените. Също химията трябваше да е повече, предвид че от физиката нямаше как да покажат (че БУМ).  Момичето за пръв път го гледам и ми харесва. Чани хммм за човек, който толкова затрогващо плаче и целува как па не се научи да се усмихва по-естествено (всеки път все едно снима някаква реклама) или поне това е моето усещане. Не, че не почнах да гледам, и не изгледах заради него сериала де :-) Да не пропуснем и второстепенните, които бяха чудесни, без сестрата със странния нос (чак накрая почнах да и свиквам)

Благодаря много за превода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз го приключих. И според мен също можеше по - добре да го доизмислят, но какво да се прави такова, каквото е. Благодаря на преводачите, че ни предоставиха възможност да го гледаме с български субтитри. Ще очаквам с нетърпение новия проект на Kaya

 

.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не можах да прескоча дори втори епизод. Май не му беше момента и не ме привлече по никакъв начин. Не е моето нещо, макар да смятам, че на Уки най-му се отдават подобни роли. Верно периодично го раздава агент, екшън герой и се справя, но в това е по-добър и е жалко, че сюжетът по никакъв начин не ме накара да го видя в силата му.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах го най- после, не останах доволна, можеха да измислят нещо по-интересно, а те се влачеха доста, чак се замислям дали не беше по-добре да го бяха направили като филм.

Off Topic

Идеята за повторно замразяване беше глупава, да не говорим за завръщането след три години с идеята да ходи в чужбина и тем подобни.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят проблем със сериала беше, че не разбрах как така се влюбиха тия двамата. Обичам да гледам романтични сериали, но за мен тръпката е точно в процеса на влюбването, а тук това напълно ми отсъстваше. Без всякаква логика той почва да ѝ обяснява какви жени харесва и какви не понася, тя също без никаква логика го пита що се държи като нейно гадже... Иначе и двамата главни са супер сладури поотделно, но тук ми приличаха повече на добри приятели, отколкото на двойка. Като сюжет ми беше интересен, без да е нещо феноменално и недостижимо, но ми вървеше плавно. Доволна съм от част от второстепенните герои, като например малката племенница на главния и брат му, както и бившия на главната - този беше голямо кукуригу! И, разбира се, няма как да не отбележа любимите ми прически с кок на другия професор :D

 

P.S. С извинение за закъснението - @Kaya, благодаря за превода, беше удоволствие!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кратко разяснение на въпроса - защо главната ни в клин, ни в ръкав зададе въпрос защо Донг Чан се държи като нейноТО гадже. В първи епизод, докато Ми Ран и гаджето й по онова време бяха в полицейския участък, той я държеше за ръцете и се опитваше да я убеди, че заедно могат да преодолеят всички трудности. В епизода след размразяването, когато Донг Чан хвана Ми Ран за ръцете и издекламира същата реплика, спомените за поведението на невярната половинка нахлуха с пълна сила и сълзите от сериозния рев бяха последвани от въпроса - защо се държи като гаджето й. Обяснението получи ли се? Всъщност, много ми беше трудно да преведа специфичните обръщения в корейския. През по-голямата част от времето, героите си говорят на “Вие”. В случая - Донг Чан и Ми Ран си говореха точно в такава “уважителна” форма. Ни в клин, ни в ръкав, той започна да се обръща към нея фамилиарно, тоест на “ Ти”. При положение, че вече им слагах репликите в устата в неформална реч, нямаше как да напиша “ Защо ми говорите на “Ти”?” което беше въпросът на корейски. Затова възползвайки се от рева, взех решение да променя репликата с нещо друго. Признавам си,че правих подобни неща и в други сцени. Например, в столовата на университета, когато Ми Ран обядваше с новите си доста по-млади колеги и се опита да яде спагети карбонара. Пак се наложи да правя леки съчинения, за да се измъкна от ситуация, която не е присъща за българския език.  Та, такива ми ти работи, значи. Ако някой иска да пита нещо, което не му е станало ясно - насреща съм. Благодаря. 
P. S. Май не беше много кратко. Сори :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за разяснението! Без бой си признавам, че вече гледам много разхвърляно и никога цялото ми внимание не е върху това, което гледам, така че тези моменти ги пропускам. Така има повече логика. Но въпреки това, дори и да го бях забелязала навреме това като препратка, нямаше да ми промени мнението, че процесът на влюбването просто отсъстваше - от "вие" за мен прескочиха едва ли не веднага на "ще те обичам вечно" :D 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми хареса сериалчето, и то повече от последния му проект на Чи Чанг Ук (Suspicious Partner). Като цяло и в двата нещо куца :D , има странно режисиране (поне за мен) и няколко безсмислени диалога. Но тук поне беше забавно и някои от второстепенните герои бяха наистина култови :D Леко и неангажиращо сериалче е. Настроението, с което започнаха началните епизоди, така си и остана до последно, ведро и обнадеждаващо. Липсваше ми хрупането на лед в последните епизоди :lol:. Този Чи Чанг Ук наистина е специалист в целуването и реването. Определено добре му се получават и двете и като "Студенокръвното копеле" :rolleyes:

Ако Ви се гледа нещо, с което не се налага да си напрягате главата и да мислите много, или не Ви се хабят носни кърпички, това е подходящо и симпатично ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В началите епизоди съм, така че няма да коментирам особено. Искам да подчертая, че това е един от най-добрите преводи на корейски сериал. Кая се е постарала да вкара жаргон, където е необходимо, за да е смешно, както и разни наши типични забавни фрази. Получило се е супер. Личи си, желанието и усърдието, което е вложила, че наскоро пак попаднах на превод, неразбираем за друга аудитория. Освен, че всичко беше по дифолт, редовно женски и мъжки род се преплитаха неправилно. Особено на жената, редовно и говореха в м. р. Вкарани думи, както съм ги написала в субтитрите като аньонг, сео, чингу, хьонг и пр. Баси тъпотията. Та, Кайче-евала за труда. Ук вече не си дава зор в проектите, след като изрина що сърца след Хелъра и К2. Каза си, че ще спре екшъните към момента и ги спря, но считам че му е време да ги подкара, че такива лиготии на фона на моженето му, са направо зян! Оф, оня мухльо професора е толкова досаден и скучен, направо рязко се изнервям като почнат сцените с него. Тоя често срещан в КД инфантилен хумор с големи хора е отврат. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...