Jump to content

Oh Yeon Seo (О Йон Со)


Recommended Posts

spacer.png

 

Сценично име: Oh Yeon Seo / 오연서

Истинско име: Oh Haet Nim 

Професия: актриса (от 2002 г.), певица (2002-2003 г. с групата LUV), модел

Рождена дата: 22 юни 1987 година

Родно място: Чинджу, Южна Корея

Ръст: 170 см

Тегло: 48 кг

Кръвна група: O

Образование: Dongguk University (Theater and Film)

 

Сериали

Minamdang: Case Note (KBS2, 2022)

Mad for Each Other (Kakao TV, 2021)

People with Flaws (MBC, 2019)

A Korean Odyssey (tvN, 2017-2018)

My Sassy Girl (SBS, 2017)

Come Back Mister (SBS, 2016)

Shine or Go Crazy (MBC, 2015)

Come! Jang Bo Ri (MBC, 2014)

Medical Top Team (MBC, 2013)

Here Comes Oh Ja Ryong (MBC, 2012-2013)

My Husband Got a Family (KBS2, 2012)

Babyfaced Beauty (KBS2,2011)

Dong Yi (MBC, 2010)

The Great Merchant (KBS, 2010)

The Great King Sejong (KBS, 2008)

Cooking up Romance (KBS2, 2008)

H.I.T (MBC, 2007)

Sharp 1 (KBS2, 2003-2005)

 

Филми

Men of Plastic (2022)

Cheese in the Trap (2018)

Run-Off (2016)

Just Friends (2012)

Green Days (2011) - глас

Balloons (2010)

A Blood Pledge (2009)

Our School's E.T. (2008)

Someone Behind You (2007)

Herb (2007)

 

Награди

2016 SBS Drama Awards: Excellent Actress in Fantasy (Come Back Mister)

2016 Asia Model Awards: Popularity Award (Female)

2014 MBC Drama Awards: Best Actress in Drama (Come! Jang Bo Ri)

2014 Korea Drama Awards: Top Excellence Award Actress (Come! Jang Bo Ri)

2013 APAN Star Awards: Popular Star Award

2012 KBS Drama Awards: Best New Actress (My Husband Got a Family)

2012 K-Drama Star Awards: Best New Actress (My Husband Got a Family)

2012 MBC Drama Awards: Best New Actress (Here Comes Mr. Oh)

2009 Asia Model Festival Awards: CF Model Award

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази сладурана за първи път я видях през далечната 2012  от предаването We got marrried където "съпруг" и беше Lee Joon

За жалост беше нелеп начина по който напуснаха и много я критикуваха тогава.

Кариерата и обаче потръгна малко след това нагоре! .. ~

Всички части на двойката от тук

 

Ще участва в нов филм: Apgujeong Report:panda-145:

Ще си партнира с:  Ma Dong Seok  Jung Kyung Ho  и Oh Na Ra 

 

Снимките започват този месец.

Филма ще се разказва за бизнеса на пластичната хирургия в Гангнам

561bc41f72748a8f.jpg

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Била е в предаването “On and Off" като са показвали кадри от живота и пред камера и какво прави през свободното си време ~:panda-145:

 

Soompi статия: Oh Yeon Seo Talks About Her Love For Animation, Her Brief Time As An Idol, And More

Oh-Yeon-Seo.jpg

 

 

Промо снимка за новата и драма: #Crazy Person In The Area, която се очаква да започне на 24 май.~

 

59e45fa48f85efe7.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кратко участие с нейния партньор от Mad for Each Other

 

Въпрос: Как ще се почувствате ако майка ви ви поиска 3000$ , и после разберете че са я измамили? 

Нейния отговор: Аз само съм получавала джобни пари от родителите си. Аз нямам толкова пари. Майка ми се грижи за финансите ми. 

Направо ме уби, и тя е актриса на  33 години?  Явно се майтапи. 

Още едно клипче, явно и самата драма в която участват е доста сладка:

 

Редактирано от gig911
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Клип за нейното участие в предаването “On and Off" за което е писано по-горе от 12 май. Статията за клипа може да се прочете там. За съжаление тук няма субтитри. 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Получила е оферта за главна роля в сериала Minamdang: Case Note. Ролята е на ръководител на криминален отдел. Тя няма голям опит , но е ръководител тъй като е завършила полицейски университет.  Ще си партнира с Seo In Guk. Сериала е мистериозна комедия за събитията които се случват след като  бивш профайлър който става мъжки шаман среща ръководителя на отдел за тежки престъпления. 

 

П.П. Участието и в сериала е потвърдено. 

Редактирано от gig911
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах Oh Ja Ryong is Coming  , хубава сапунка. Трудно се гледа защото няма английски субтитри , руските са само до 40 епизод(по 38 минути) , а са общо 129 епизода.  Гледах с моята патентована технология SMART превъртане(превъртам и се опитвам да гледам умно). Така горе долу не пропуснах нито един важен момент от сериала.  Знанията ми по корейски език се базират на 2 години гледане на корейски сериали. Гледах го заради Oh Yeon Seo  и  Seo Hyun Jin , та те общо взето красяха сериала и му придаваха смисъл. Разбира се те са в ролите на две сестри. Йон Со отново беше в ролята на по-младата  сестра, разглезена и откачена и богата. Но този път нейната роля беше по главна тъй като е любимата на главният герой(Lee Jang Woo). В другите и сапунки ролята и беше на по маловажната сестра. А тук главният герой и тя движат сериала през различните перипетии.  Hyun Jin   беше сестрата която много се терзаеше на заден план. Йон Со  се представяше за бедна, но все ходеше с маркови дрехи и диадема в косата.  Общо взето беше доста решителна. Като свикна с работата и взе че се вразуми.  Имаше доста смешни моменти и  непохватни изпълнения.

Off Topic

Тя първа се влюби в главният и започна да се чуди как да го свали.  Толкова го обичаше, че след редовната си работа ходеше да работи допълнително и при него. Друга основна линия в сериала беше сватбата на Hyun Jin , и нейният нов съпруг който поема контрола над тяхната фирма.   Семейството на този съпруг - подла майка и леля , неговата тайна жена и тяхното дете. Hyun Jin се жени за него след като мисли че това е желанието на скоро починалият им баща. И накрая борбата между двамата зетьове за фирмата. Единият искаше да ограби фирмата , а другият да я спаси.  Майката на двете сестри раздели голямата сестра за да я омъжи за човек който тях хареса(против волята на мъжа си),  разбира се не харесваше и любимият на малката сестра , там стигнахме и до болница с любовните мъки.  След като се ожениха главните, стигнахме до живот при по бедното семейство на мъжа,  конкуренцията между двете снахи, коя получила пръстен от бабата, коя не.  Там доста издребняха. Идната купила подаръци, другата да не остане назад и тя.  Такава борба между снахи не се гледа често.  Едната изяла на другата храната а тя бременна.  Двамата братя си защитават жените, абе цирк.  После се оказа че главният всъщност бил осиновен, и затова бабата даваше на другата снаха повече.

Не знам дали има смисъл да се крие по горното, едва ли някой ще го гледа сериала.  Затова и не го препоръчвам,  на мен ми хареса.  Oh Yeon Seo изигра добра роля. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...