Jump to content

Recommended Posts

spacer.png


PROTEGE

Режисьор: Тунг-Шинг Йе
Актьори: Анди Лау, Даниел Ву, Луис Ко, Анита Юен, Жингчу Занг, Мей-тиан Хе, Кай Чи Лю
Жанр: Трилър
Година: 2007
Държава: Хонг Конг

 

Сюжет: Хонг Конг, Азия. Бизнесът с наркотици е в разцвета си. Специален агент Ник работи тайно като протеже на най-опастния и богат наркодилър. В продължение на 8 години той събира доказателства за нарко-бизнеса в Азия и е въпрос на време полицията да разбие една от най-организираните мрежи за разпространение на хероин, кокаин и амфетамини. Нещата обаче се усложняват, когато Ник получава предложение да поеме бизнеса в собствените си ръце. С годините той е спечелил доверието на Куин. За капак, той се влюбва в красивата Фан, която, по ирония на съдбата, също е зависима от наркотиците. Ник трябва да действа много внимателно и да вземе важни решения, и най-малката грешка ще доведе до смъртта му и провал в 8-годишната му борба срещу наркотиците.

Свали + BG sub

Лично: Въпреки че не съм голям фен на жанра, филмът ми остави добро впечатление.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Признавам си, че загледах филма само заради взривоопасната комбинация Анди Лау - Даниел Ву - Луис Ко /женска му работа /, но той се оказа неочаквано силен.

По принцип не обичам филми за света на дрогата, най-вече защото представят нещата по-скоро едностранчиво /пласьорите са гадове, потребителите - жертви/, а тук ми хареса именно човечният поглед и към двете страни на барикадата, преставени са така, че не можеш да не съчувстваш на всички. Победители в тази игра няма, само губещи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам защо си мислех че този филм е корейски. Бяха ми го препоръчали и си чакаше реда от доста време, но най-накрая успях да му се насладя. Продукцията е на високо ниво и актьорската игра не отстъпва. Не е точно моят тип филм, но ми беше интересен начинът по който представят светът на дрогата и съдбите на героите около нея. Нищо оригинално, но въпреки това добре направено и приятно за гледане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Признавам си, че загледах филма само заради взривоопасната комбинация Анди Лау - Даниел Ву - Луис Ко /женска му работа /, но той се оказа неочаквано силен.

По принцип не обичам филми за света на дрогата, най-вече защото представят нещата по-скоро едностранчиво /пласьорите са гадове, потребителите - жертви/, а тук ми хареса именно човечният поглед и към двете страни на барикадата, преставени са така, че не можеш да не съчувстваш на всички. Победители в тази игра няма, само губещи.

Да бъда честен и аз го гледах заради големите имена в него, но бях много приятно изненадан. И както казва nikomila има само губещи в светът на дрогата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...