Jump to content

Arthdal Chronicles Part 3: Arth, The Prelude to All Legends (2019)


Recommended Posts

преди 15 минути, dido100 написа:

Те, хората, си го написаха, че ще има продължение.

Дали ще има продължение зависи от зрителския интерес. Май рейтингите са ниски. Имам предположение, че сериалът е замислен като широкомащабен епос с много епизоди, а после, по икономически съображения са съкратили сериите. Затова и действието като темпо се движи бавно, включени са много герои, задълбава се в детайли и... нелогични скокове от събитие на събитие (там, където е съкращаван сценария).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Matrim написа:

Дали ще има продължение зависи от зрителския интерес. Май рейтингите са ниски. Имам предположение, че сериалът е замислен като широкомащабен епос с много епизоди, а после, по икономически съображения са съкратили сериите. Затова и действието като темпо се движи бавно, включени са много герои, задълбава се в детайли и... нелогични скокове от събитие на събитие (там, където е съкращаван сценария).

И свършва в нищото. Всъщност, гледай послената минута на 18 серия, след надписите и ще видиш какво биха съдържали следващите серии.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, dido100 написа:

И свършва в нищото. Всъщност, гледай послената минута на 18 серия, след надписите и ще видиш какво биха съдържали следващите серии.

Е това беше най-смущаващо с тези комиксови рисунки.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разкошен сериал, но без край. Продуцентите  там са си паднали на главите май. Какво значи, че ще има продължение, ако има зрителски интерес. Ако няма продължение и всичко свърши така, то сме гледали някакви си тинтири-минтири, а не сериал. Всеки сериал си има сюжетна линия със завръзка, развитие и развръзка. Тук последното го нямаше. Е, поне ще ми остане разкошотията от чудесните актьори и най-вече захарчето Сай. Честно казано имам чувството, че  съм се налапала с 18 захарчета Сай и изпитвам такова душевно блаженство, че 99,99% не ме е еня, че сериалът завърши без ЪнСон и Таня да се срещнат, пък аз затова го следях сериала. Да гледам този сериал беше истинска наслада за мен. Беше  като някаква екшън приказка. Обичам приказките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, meri2003 написа:

Разкошен сериал, но без край. Продуцентите  там са си паднали на главите май. Какво значи, че ще има продължение, ако има зрителски интерес. Ако няма продължение и всичко свърши така, то сме гледали някакви си тинтири-минтири, а не сериал. Всеки сериал си има сюжетна линия със завръзка, развитие и развръзка. Тук последното го нямаше. Е, поне ще ми остане разкошотията от чудесните актьори и най-вече захарчето Сай. Честно казано имам чувството, че  съм се налапала с 18 захарчета Сай и изпитвам такова душевно блаженство, че 99,99% не ме е еня, че сериалът завърши без ЪнСон и Таня да се срещнат, пък аз затова го следях сериала.

Аз си го гледах заради прекрасната Ким Ок Бин!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ким Ок Бин беше неотразима. Силно ме впечатли. Направи страхотна роля. Завладяваше екрана с присъствието си. Таня бледнееше пред нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък много ми хареса. Героите и изиграните от тях- Теара и баща й, Сая, армията, племена и роби, всички без недоразумението Таня и то в главна роля, са трепач. За жалост, това същество не се и понаучи поне малко да влезе в образ. Толкова е безлична. Надявам се на още един сезон с финал. Ясно, че ще е идиотски. Тъпата Таня и оня дивак ще преборят умните Сая и Теара, което ще е мега глупаво на фона на всичките им знания и ресурси с които разполага Асдал, но... ясно е. Имам въпрос. "Червеният нокът", като е шпионка и подчинена на Тагон, защо уби глупавия си вожд и отвори пътя на Ън Сом, позволявайки му да добие още армия от племето й? Нали идеята й е Тагон да ги притежава, а не да се изправи срещу него? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тагон искаше война и Червеният нокът му осигури повод за нея. Предполага се, че диваците не са реални врагове на армията на Тагон, който изтрепа неанталците и иготите, та с диваците ли няма да се справи?! Проблемът е в пророчеството, което задължително ще се сбъдне. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пророчеството, че като се съберат огледалото, мечът и жрицата, ще сложат край на света? Хах, и не, няма да изтрепе диваците, щото Ънсом с многото акъл ги поведе хаха

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Краят на света" го разбирам като край на съществуващата система. Каквото и да означава това. Тагон всъщност започна да я променя: премахна съюза на племената, възцари се, навря религиозната каста в миша дупка... 

Драмата очевидно е вдъхновена от легендите за основаването на Древнен Чосон (Ко Чосон), но колкото и да ровя из митологията за някаква сламка, нищо не откривам. Основателят на Ко Чосон е митологична личност на име Тангун (Тагон?),  който, според легендата, е управлявал страната повече от 1000 години.  Баща на Тангун е синът на Небесния владетел, а майка му е мечката, която се превръща в жена и става родоначалник на всички корейци. (Спомняте ли си началото на "Легенда за четирите бога на краля"?) Тангун основава града Асадал в планината Пегак и го прави своя столица. В края на живота си напуска Асадал, принуден от противник, който нахлува в Чосон, завзема трона  и основава нова династия - Каджа. След смъртта си Тангун се превръща в планинско божество, почитано като основател на нацията. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почти не помня "Боговете на краля", но тук ако пророчеството гласеше, че ще основат "демокрацията", нямаше да има сериал, щяха да мислят че става въпрос за някво НЛО. Предпочитах Сая, така и така е увреден психически от отглеждането му в кулата, да прояви Едипов комплекс към Теара и да ги избият всички от раз! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Третата част много ми хареса. Бяха изчистили нещата, нямаше скучни и протяжни сцени и разбира се Катеричето - красавец и половина като Сая! :wub:Допаднаха ми новите попълнения от другите племена. Обаче най се изкефих на

Spoiler

Нюнбюл като се превърна в Неанталка и разказа играта на брата на Му Бек. Сцената с мечката също беше добре направена. И как само познах, че Янг Ча ще го залюбят с Танчето. Малко ме е яд, че нищо не ни разкриха за Янг Ча,

но се надявам в новия сезон да има повечко за него, че ми е много на сърце. 

 

Между другото сега започнах да гледам един стар сериал Легендата от 2007 и там още в 1-ви епизод споменават за Асдал и четири митични същества - феникс, бял тигър,  син дракон и черна костенурка, та се зачудих дали сценаристите на Хрониките не са взели някоя идея от там или е просто съвпадение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, jira написа:

Между другото сега започнах да гледам един стар сериал Легендата от 2007 и там още в 1-ви епизод споменават за Асдал и четири митични същества - феникс, бял тигър,  син дракон и черна костенурка, та се зачудих дали сценаристите на Хрониките не са взели някоя идея от там или е просто съвпадение.

Не мисля, че е съвпадение. И двата сериала са по съществуваща легенда за прародината на корейците - Кочосон.

Впрочем, в Легендата основното действие се развива много по-късно, защото главен герой е историческа личност - кралят на Когурьо Куангето Велики (Дамдок), живял през 4 век от новата ера. За корейците той е най-големият герой, създал "златен век" за народа си и е бил считан за земно въплъщение на бога - родоначалник на племето им.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 28.09.2019 г. at 16:10, Matrim написа:

Тагон искаше война и Червеният нокът му осигури повод за нея. Предполага се, че диваците не са реални врагове на армията на Тагон, който изтрепа неанталците и иготите, та с диваците ли няма да се справи?! Проблемът е в пророчеството, което задължително ще се сбъдне. 

 

Привет на всички. Не съм голям фен на азиатското кино, но тези 18 епизода ги изгледах за около 20 часа!

Относно коментарите ви, аз ще кажа моето виждане (без да имам за цел да влизам в спорове с някой от вас).

Matrim, абсолютно не съм съгласен с теб. Както каза и Червения нокът - Той ще е най-могъщия враг на Асдал в бъдеще. Ън Сом след всичко което преживя, не мисля че още е дивака който пристигна в Асдал. Видя всички "добродетели" на човека достигнал върха на пирамидата на потребностите! Също така Тагон е отслабен много, Теара вече заговорничи срещу него с планинците, половината му армия е предана на Му Бек които е на кръстопът, бащата на Таня откри тайната на стомана! Изобщо има много неизвестни..... Относно пророчеството то вече се сбъдна и ти сама го описа в пост - края на системата, Тагон стана крал! Аз така видях събитията :)

Аз лично очаквам в следващия сезон събитията да се завъртят около войната водена от близнаците. Предполагам че ще завърши безславно и със смъртта и на двамата, съжалявам MuryG. Следващото според мен ще е сблъсъкът Теара - Тагон след раждането на детето, и двамата са наясно! Залагам на Теара защото следващото важно събитие ще е войната с племето почти унищожило нейното племе ( с пръстите на щита ) която тя се закле да намери пред баща си. Да не забравя и Нан Бьол която ще търси отмъщение, а както каза командира на стражите - обучен неантал в боя с меч е нещо непобедимо. Това очаквам, но ще съм много доволен ако ме изненадат сценаристите!

 

На 23.09.2019 г. at 22:52, Matrim написа:

Е това беше най-смущаващо с тези комиксови рисунки.

 

Това са така наречените сторибордове, които визуализират на практика сценария, по тях се правят и декорите и т.н. Самия факт че ги има, бих се обзаложил че ще има със сигурност следващ сезон! Например Юли 2020г. 

 

П.П Може ли някой да ми каже как се казва актрисата в ролята на Карика ( шабара ) от племето Момо? Благодаря!

Весело посрещане на Новата година! Наздраве!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 54 минути, Rookie написа:

П.П Може ли някой да ми каже как се казва актрисата в ролята на Карика ( шабара ) от племето Момо?

 

 

Още не съм гледала сериала, но явно говориш за това момиче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един сериал, разделен на три части, които неоснователно наричат сезони. Един от малкото, които не можах да изгледам на екс, след като с нетърпение чаках субтитрите. На моменти беше много тягостно за мен, с много черни краски, с много кървища и жестокости, които макар и показани не съвсем директно, създадоха много драматична атмосфера. За мен, де,  просто аз не мога да гледам толкова мъка и драма,  та затова го провлачих цял месец и на почивки. 

 Завладяващ, епичен, с много  и различни герои, изиграни убедително и една цялостна страхотна атмосфера!

 Убедена съм че ще има следващ сезон. 

Великолепни Те А Ра, Тагон, Сая! Сая - о, да! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много красиво направен сериал, много вярвах на героите, надявам се да си има истинско продължение, да не се вторачваме в последния снимков материал :D

 

много харесах и Ън Сом и Сая - добре изградени различни личности, единия израснал на воля, с различни представи за доброто, сърцат с почти безгранична вяра в хората,  другия мрачен, израснал в кулата и дори по-умен(чертае много схеми и пътеки), за да оцелява..Тагон беше великолепен, Теара блестяща, страхотна химия имаха двамата и какво развитие на двамата, с промяната на чувствата, въпреки любовта им един към друг принципно. Таня не беше по-лоша от всяка друга от храма.., просто ролята на героинята не беше кой знае какво, само се ослушваше и умуваше

 

мисля, че биха могли да измислят още много истории като продължение без да се повторят много и без да доскучее

 

**напомни ми някак нашите исторически филми за хан Аспарух

 

Spoiler

ps. ей, добре, че гледах в доктор Джон  Hwang Hee :), че да видя това момче колко приветливо може да бъде :D

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...