Jump to content

Arthdal Chronicles Part 3: Arth, The Prelude to All Legends (2019)


Recommended Posts

VZMMYAZB1-DMGJQGG7-I8-L-1024x0.jpg

 

Arthdal Chronicles Part 3: Arth, The Prelude to All Legends (아스달 연대기 Part 3)
Страна: Южна Корея
Период на излъчване: 7 септември 2019 – 22 септември 2019
Време на излъчване: Събота – Неделя 21:00
Жанр: Исторически, Фентъзи
Канал: tvN, Netflix
Епизоди: 6
Режисьор: Kim Won Seok (My Ajusshi; Signal)
Сценаристи: Kim Young Hyun (Six Flying Dragons; Tree With Deep Roots), Park Sang Yeon (Six Flying Dragons; Tree With Deep Roots) 
Субтитри: Английски
           
Участват:
Song Joong Ki като Eun Sum
Jang Dong Gun като Ta Gon
Kim Ji Won като Tan Ya
Kim Ok Bin като Tae Ha
Jo Sung Ha като Mi Ho
Choi Moo Sung като San Wook
Park Byung Eun като Dan Byuk

Teo Yoo като Ragazeu

Park Hae Joon като Moo Baek

 

Резюме: Историята се развива в митичния град Артдал, столицата на Гочосон (Стария Чосон), първото корейско царство. Драмата показва историите на герои, превърнали се в легенди в митичната земя на древния Арт…

 

Линк към Част 1 :click:

Линк към Част 2 :click:

Линк към Arthdal Chronicles: The Sword of Aramoon :click:

 

Свали с български субтитри :subs: :click:

 

Онлайн с български субтитри :subs: :click:

 

Свали с български и английски субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За субтитрите ясно, има и български за 13 серия. Но някой да каже нещо за серията, че ми е любопитно дали накрая ще излезе добър сериал или ще мине в графа "язък за гледането".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично аз с нетърпение очаквам 14 епизод. :yes: Не ме интересува какво ще кажат останалите. Обичам фентъзита, а и каста ми допада.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен си ми харесва много сериала. 13- та серия е прекрасна и с голямо нетърпение чакам 14-та. За мое учудване сценаристите продължават да набутват в кюпа нови герои, сякаш има не 5, а 50 серии до края, ама на кой му пука. Интересно е и като се загледам в серията не искам да свършва. Единствен недостатък на 13-та - твърде малко Сая :wub:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пълно щастие няма...Твърде малко Сая, твърде много Eun Sum. Твърде много Сая, твърде малко Eun Sum. Равновесие му е майката...иначе , клониране...:lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 9/8/2019 at 6:52 PM, desini said:

На мен си ми харесва много сериала. 13- та серия е прекрасна и с голямо нетърпение чакам 14-та. За мое учудване сценаристите продължават да набутват в кюпа нови герои, сякаш има не 5, а 50 серии до края, ама на кой му пука. Интересно е и като се загледам в серията не искам да свършва. Единствен недостатък на 13-та - твърде малко Сая :wub:

Добавят герои защото в 15 серия  ще има чистка ,май бая народ ще пине вода.Отделно нали се предполага че ще има сблъсъка накрая с Тагон,все трябва да събере някаква армия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 10.09.2019 г. at 19:53, unknown написа:

Добавят герои защото в 15 серия  ще има чистка ,май бая народ ще пине вода.Отделно нали се предполага че ще има сблъсъка накрая с Тагон,все трябва да събере някаква армия.

След края на 16 епизод армията му е в кърпа вързана. Сая хич го няма супер кратки и незначителни сцени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста претрупан сценарий с многа герои и предистория, в които се оплиташ, но за сметка на това - страхотна атмосфера, която направо те засмуква. Артистите са много добри и изключителен Тагон. С цялата му кофти биография не можеш да не му симпатизираш, а и страххотен сексапил "на водопади" се лее от него. Иначе казано - ЧАНГ ДОНГ ГОН, който с възрастта става все по-готин. Джунки е сладък и играе убедително, но бледнее пред старото куче. Мое мнение. Девойките са красиви и играят прилично. Не ми е ясно как ще успеят до финала да се развият многото сюжетни линии. 

Защо онзи човек носи маска повече от 20 години? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Lawandula написа:

Чаках, чаках, след първи епизод,  да излезе целият, но май е време да го мятам,а?

Почвай го - в края на седмицата свършва, а и ще трябва да се връщаш често назад, докато схванеш кой кой е и за какво се бори.  Поне първите 2-3 епизода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговор на предходния коментар: Не са, ние сме, щом гледаме и въпреки всичките им опити още не сме се отказали:lol2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стигнах до под кривата круша и умрях от скука. Не искам да дразня почитатилите на сериала, но няма нищо завладяващо в него. Сигурно ще го догледам, но само от уважение към актьорите. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Lawandula написа:

Много вероятно  и да има втори сезон- цък

 

Тъкмо се наканих да го почвам, взехте,че запяхте друга песен.

Не съм си променила мнението. Идеята ми допадна и не ми е доскучавало в нито един момент, но впечатленията ми са супер противоречиви. Сериалът е абсолютно нетипичен за корейците. В началото търсих някакви препратки към любимата ми основополагаща драма "Легенда за четирите бога на краля", заради предисторическите времена, в които се развива сюжета, но за съжаление, "Легендата" си остава недостижима във всякакво отношение. Катастрофалната причина, безусловно, е в некадърния и безпомощен сценарий, както и в липсата на адекватна режисура. Сценаристите, които са автори на любими мои драми като Шест летящи дракона, Кралица Сондок, Дърво с дълбоки корени и др., са се оплели в безброй сюжетни линии, за развитието , на които ще са им нужни поне петдесетина серии. Във всеки епизод се появяват нови герои, важни за сюжета, които безславно изчезват от действието, оставяйки зрителят в пълно недоумение. Още миналата седмица бях наясно, че няма да дочакаме читав финал, но това, което ни показаха, не може да се нарече финал - някой взе ножица и сряза лентата, където му падна. Дори да има продължение, то не може да започне "отникъде", където свърши 18-и епизод.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, Lawandula написа:

Много вероятно  и да има втори сезон- цък

 

Тъкмо се наканих да го почвам, взехте,че запяхте друга песен.

Те, хората, си го написаха, че ще има продължение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...