Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

 

The Tale of Nokdu (조선로코 녹두전)
Страна: Южна Корея

Също така известен като: The Joseon Romantic-Comedy Tale of Nokdu
По уебтууна на Hye Jin Yang "Nokdujeon”
Период на излъчване: 30 септември 2019 – 19 ноември 2019
Време на излъчване: Понеделник – Вторник 22:00
Жанр: Исторически, Романс, Комедия
Канал: KBS2
Епизоди: 32
Режисьор: Kim Dong Whee (Fight My Way, The Merchant: Gaekju 2015) 
Сценаристи: Hye Jin Yang (webcomic), Im Ye Jin (Moonlight Drawn by Clouds, Who Are You – School 2015), Baek So Yeon
Субтитри: Английски
           
Участват:
Jang Dong Yoon като Jeon Nok Du
Kim So Hyun като Dong Dong Ju
Kang Tae Oh като Cha Yool Moo
Jung Joon Ho като King Gwanghae
Kim Tae Woo като Heo Yoon
Lee Seung Joon като Jung Yoon Jeo
Lee Moon Sik като Hwang Jang Koon
Song Geon Hee като Jeon Hwang Tae
Jo Soo Hyang като Ssook
Ko Gun Han като Yeon Geun
Lee Joo Bin като Maehwasoo

Hwang In Yeop

 

Резюме: Чон Нок Ду (Jang Dong Yoon) син на благородно семейство, току-що открива, че родителите му са уредили той да се ожени за жена против волята му. Нок Ду няма намерение да се ожени по тяхно желание, и бяга от дома си. Той намира село, в което да се приюти, но има обрат - селото е населено изцяло от вдовици и кисенг! Така той е принуден да се скрие, маскирайки се като жена. В селото, той среща младо момиче на име Донг Донг Джу (Kim So Hyun), която също крие тайна, която не може да каже на никого. Въпреки че е много умела в практическите задачи, тя е безнадеждна в пеенето, танците и другите артистични умения, изисквани от кисенг…
Ще успее ли дуетът да запази самоличността на взаимните си тайни?
И какво ще се случи, когато започнат да развиват романтични чувства един към друг?

 

Свали с английски субтитри :click: :click:

Онлайн с английски субтитри :click: :click:

Свали с руско озвучаване :click:

Онлайн с руски субтитри :click:

 

Това звучи доста забавно...:lol2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах му двата епизода,но не ми се видя забавно, а тъпо, при все, че началото не го предвещаваше.Прехвалената набедена актриса Ким Со Хьон, дето си заряза средното образование, заради актьорството, шот е много кадърна, през цялото време преиграваше, главният по-бива, а айдълето от “5urprise”, няма какво да му коментирам- стандартно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, Lawandula написа:

Изгледах му двата епизода,но не ми се видя забавно, а тъпо, при все, че началото не го предвещаваше.Прехвалената набедена актриса Ким Со Хьон, дето си заряза средното образование, заради актьорството, шот е много кадърна, през цялото време преиграваше, главният по-бива, а айдълето от “5urprise”, няма какво да му коментирам- стандартно.

Заразата на женствените "flower boys" в главните роли унищожи корейските исторически сериали. Като добавим и певачките, положението става още по-мрачно. Сега се задава друга простотия, My country, където комбинацията flower boys+певачка е допълнена с некадърен сценарист и слаб режисьор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля, че има пряка зависимост между броя на мъжете, които гледат корейски драми и наличието на айдоли-красавци в тях.

Повече от второто, по-малко от първото или хич. :D

Така че всяко мнение от Дидо е добре дошло.

Случайно попаднах на профила на руски преводач на дорами (както ги наричат), който понякога изказва лични впечатления от някоя продукция.

Тук е неговото мнение за първите 2 серии от The Tale of Nokdu.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия техни мъже, адамови ябълки нямат ли си? Гледах, пулих се, ама пуста лебедова шия, много женствена бе....:dunno: Иначе за гладкото лице, направо му завидях. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 5.10.2019 г. at 23:41, aria написа:

Тия техни мъже, адамови ябълки нямат ли си? Гледах, пулих се, ама пуста лебедова шия, много женствена бе....:dunno: Иначе за гладкото лице, направо му завидях. :lol:

И аз се замислих затова, като превъртах и попаднах на главния облечен като жена не разбрах, че е той. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Излезна като известие за някакви си " легендарна целувка " , та в статията бяха качили само гифче не цялото видео .Естествено без да знам сюжет, без да чета статия , без  нищо се загледах....отне ми 5 мин. да осъзная ,че е мъж ....:D( чак се зачудих тази на заден план какво се е разскачала толкова ,че  се целуват :28558:)

Смисъл ...не познавам физиономията на момчето като актьор, не че нещо :D

Spoiler

ezgifcom-video-to-gif-3-1571309907768391981773.gifezgifcom-video-to-gif-2-15713099077621316570799.gifezgifcom-video-to-gif-4-1571309907771252292914.gif

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голяма тъпня е, ама аз нали гледам всичко "историческо"! Айдъл или не, но момчето се справя прилично. Девойката не става. Тя така си играе винаги и навсякъде - еднообразно, скучно, тегаво. Тук се опитва да е забавна и резултатът е направо плачевен. (Харесах я единствено в "Гоблин"-а, където имаше две-три статични сцени, но образът й беше романтичен и красив.) Дразни ме, че момчето, макар че е женствено-красиво, облечено с женски дрехи, никак не ми прилича на жена, а на недодялан травестит.  Сюжетът е тотално нелеп и объркан. След десетина екранизации за добрия Куанхегън, сега ни го показват в "лошата" му версия.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От голяма тъпня и смешна комедия изведнъж след 5-ти епизод се превърна в добре направен съспенс плюс драма. Комедията излетя през прозореца, но пък драмата се появи в двойна доза. И изведнъж сценарият придоби смисъл. Все още има трески за дялане, но с напредване на епизодите, се изяснява и смисълът на сериала. В началото не намирах смисъл, но му дадох шанс и не съжалявам. И пак всичко опря до трона на владетеля, дворцовите интриги и политическия живот - тц, няма шанс да има исторически сериал без борба за трона. А в началото си помислих, че ще е приказна комедия и просто романтично сериалче, но сбърках. Любовния елемент е факт, има и малко романтика, но дворцовите интриги и политическите борби са това, което ще запомня. И не знам защо си мисля, че този сериал не бива да има щастлив край, някак си не мога да си го представя, струва ми се, че трябва да го превърнат в трагедия.  Все пак е ясно от началото кой ще бъде бъдещият крал /не е кавото изглежда, така че не спойлвам/. Независимо колко на брой принца ще умрат, ние вече знаем кой ще бъде крал. С нетърпение чакам да излезне при рускините осми епизод.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Права си, Аria. Драма с трагичен край ще е. От самото начало е ясно кой е кралят и какво ще се случи с него, но изобщо не мога да "вържа" Нокду с историческите факти. По-скоро е измислен от сценаристите принц, с чиято съдба могат да си правят, каквото поискат. Т. е. може да му подарят щастлив живот с любимата. А историята на краля е позната от десетки филми и сериали, сред които прочутият "Маскарад". Още повече екранизации са посветени на приемника му крал Инжо - един от най-противните владетели на Чосон. А интригите са неизбежни - държавата се е управлявала от партии, които стръвно са се боричкали помежду си за "кокала".  Всъщност, на краля не са му оставали много полезни ходове - или да бъде марионетка, или да живее в постоянна война със собствените си министри и съветници. Куанхегун е бил силен, умен и смел реформатор, но губи битката с партийците и е детрониран.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Matrim,  в пети, или в шести, или в седми епизод /не запомних точно/,

Off Topic

имаше надпис под черта /бележка на автора/, че лицемерният принц, който подпали селото на жените е бъдещият крал.

Директно си ни го казват.

Аз лично се обърквам, колко на брой са принцовете и кралете, само защото в този сериал хем си приличат, хем за малко ги дават. Така и не можех да преценя двама краля ли ни показаха, в течение на годините. Принцовете също са - с лопата да ги ринеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видях текста, който пояснява, че

Off Topic

този принц, който ни подведе с добронамереното си поведение в началото, а после се оказа пълен изрод, е бъдещият крал Инжо.

Кралят, който тук е представен крайно параноичен, жесток и налудничав, е един от най-ярките владетели на Чосон, който е управлявал страната още когато баща му е жив. Той води (още като принц) седемгодишната война с Япония, докато баща му, заедно с целия кралски двор се крие на един остров. Тъмно петно в биографията му е случаят с малолетния му брат Йонгчан. Той е използван от една консервативна партия, която с аргумента, че Йонгчан е законен син от кралицата, докато крал Куанхе   е син от кралска наложница, подготвя преврат за смяна на владетеля. Йонгчан е изпратен на заточения и умира същата година. 

Смята се, че Куанхе е бил много привързан към съпругата си (кралица Ю) и единственият жив син, който има, е от нея. (Историята на тази любов беше интерпретирана в култовия филм "Маскарад" и в "Коронованият шут" с Йо Чжин Гу в главната рола.)

Само двама крале са били свалени от престола в цялата история на Чосон и единият от тях е Куанхе. Той е детрониран с преврат от несъгласни с политиката му консерватори, които се противопоставят на дипломатическите му отношения с манджурците. Куанхе е изпратен на заточение, заедно с жена си и сина си на остров Чеджьо, а трона на е поставен неговият племенник Великият принц Нънгянг,   бъдещия крал Инжо.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 16 часа, Matrim написа:

Видях текста, който пояснява, че

  Скрий съдържанието

този принц, който ни подведе с добронамереното си поведение в началото, а после се оказа пълен изрод, е бъдещият крал Инжо.

Кралят, който тук е представен крайно параноичен, жесток и налудничав, е един от най-ярките владетели на Чосон, който е управлявал страната още когато баща му е жив. Той води (още като принц) седемгодишната война с Япония, докато баща му, заедно с целия кралски двор се крие на един остров. Тъмно петно в биографията му е случаят с малолетния му брат Йонгчан. Той е използван от една консервативна партия, която с аргумента, че Йонгчан е законен син от кралицата, докато крал Куанхе   е син от кралска наложница, подготвя преврат за смяна на владетеля. Йонгчан е изпратен на заточения и умира същата година. 

Смята се, че Куанхе е бил много привързан към съпругата си (кралица Ю) и единственият жив син, който има, е от нея. (Историята на тази любов беше интерпретирана в култовия филм "Маскарад" и в "Коронованият шут" с Йо Чжин Гу в главната рола.)

Само двама крале са били свалени от престола в цялата история на Чосон и единият от тях е Куанхе. Той е детрониран с преврат от несъгласни с политиката му консерватори, които се противопоставят на дипломатическите му отношения с манджурците. Куанхе е изпратен на заточение, заедно с жена си и сина си на остров Чеджьо, а трона на е поставен неговият племенник Великият принц Нънгянг,   бъдещия крал Инжо.

 

Аз пак не разбрах двама крале ли ни показват когато превъртат историята - единият следва да е някакъв роднина на единият принц /жестокият крал/, а ако правилно мисля, то другият сладва да е рода на незаконния принц /болнавият крал/, или всъщност беше един и същи баща? Наистина се обърках. Имаше и един крал на смъртен одър /болен или отровен, или полудял, или нещо такова, не разбрах изобщо/. Затова казах, че обърках кралете, и не говерих за бъдещият крал, а за тези, които са забъркали кашата преди принцовете. Или е този и е един? Принципно този, който е на трона в момента на действието показва някаква близост с жестокия принц. А детето принц,

Off Topic

което убиха

е вероятно също нечий син.... изобщо им изгубих родословията и бройките. Ти как изобщо се ориентираш? Не мога да им проследя родниниските връзки. И изобщо има ли такива....  Принцовете по между си полубратя ли са или са първи братовчеди?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кралят на смъртно легло е крал Сонджо. Той е баща на настоящия (жестокия) крал и на малкия принц, когото убиха. Дядо е на гадния принц, който изби вдовиците и на преоблечения като вдовица главен герой Нокду. 

Крал Куанхе е настоящият крал, брат на малкия принц, когото убиха, баща на главния герой и чичо на гадняра. Излиза, че Нокду и гаднярът са първи братовчеди.

Гледала съм десетина заглавия за Куанхе и още по толкова за баща му и приемника му Инжо. Затова се оправям в родословията :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 22 часа, Matrim написа:

Кралят на смъртно легло е крал Сонджо. Той е баща на настоящия (жестокия) крал и на малкия принц, когото убиха. Дядо е на гадния принц, който изби вдовиците и на преоблечения като вдовица главен герой Нокду. 

Крал Куанхе е настоящият крал, брат на малкия принц, когото убиха, баща на главния герой и чичо на гадняра. Излиза, че Нокду и гаднярът са първи братовчеди.

Гледала съм десетина заглавия за Куанхе и още по толкова за баща му и приемника му Инжо. Затова се оправям в родословията :)

 

И аз съм гледала 15-тина исторически, но честно казано не мога да се оправя с техните исторически факти и владетелите им и грам не ги помня нито пък разпознавам. Повече помня кой актьор кой крал е изиграл, отколкото кой крал от коя епоха е и бил ли е истински. Мисля, че просто историческото не ме влече толкова, повече се впечатлявам от самата история като сюжет и от костюмите.

Значи от твоя отговор разбирам, че Сонджо е имал две деца, щом двамата принцове са братовчеди.

Лошият принц не го разбирам защо прави преврати, след като няма конкуренция за престола..... Официално втори принц просто няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен лицемерният лош принц е пример за това как от човек без врагове, можеш да си създадеш такива. Този човек изобщо логично ли действа? Защо си мисля, че той няма конкуренти, а сам си мъти водата? Може и аз да съм изтървала нещо в превода, но все пак всичките му действия за мен са нелогични.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът на корейските филми, в които има история е, че са разбираеми, преди всичко, от корейците. Те със сигурност знаят, че не е достатъчно да си се родил син на краля, но и какъв е санът на майката, кой по ред е в унаследяването на трона, приет ли е официално за престолонаследник и не на последно място - има ли одобрение на великия Китай. На всичко това е отговарял принц Куанхе и затова става крал. Малкият принц Йончан, когото убиха, е с още повече основания, защото майка му е самата кралица, но когато умира баща му, той е още малолетен. Всъщност, готвеният преврат е имал за цел да постави малкият на трона, но смъртта му обърква плановете на превратаджиите. Лицемерният лош принц дори не е син, а внук на покойния крал. Изобщо не е влизал в сметките за трона. Просто се оказва случайна пионка в борбата на опозицията срещу крал Куанхе. В случай на провал всички превратаджии щяха да бъдат екзекутирани. Т. е. било е въпрос на живот и смърт,  и лошият принц им се е оказал под ръка. Само за сведение - покойният крал Сонджо е имал най-малко 25 деца. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 29.10.2019 г. at 16:54, aria написа:

И аз съм гледала 15-тина исторически, но честно казано не мога да се оправя с техните исторически факти и владетелите им и грам не ги помня нито пък разпознавам. Повече помня кой актьор кой крал е изиграл, отколкото кой крал от коя епоха е и бил ли е истински. Мисля, че просто историческото не ме влече толкова, повече се впечатлявам от самата история като сюжет и от костюмите.

Значи от твоя отговор разбирам, че Сонджо е имал две деца, щом двамата принцове са братовчеди.

Лошият принц не го разбирам защо прави преврати, след като няма конкуренция за престола..... Официално втори принц просто няма.

Хайде сега да не подценяваме Негово величество Сонджо-имал е 25 деца, от които 14 принца. Можете да видите и Hwajung по същия въпрос.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...