Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

 

Extraordinary You  (어쩌다 발견한 하루)
Страна: Южна Корея
По мангата на Moo Ryoo "Eojjeoda Balgyeonhan 7wol"
Период на излъчване: 2 октомври 2019 – 21 ноември 2019
Време на излъчване: Сряда – Четвъртък 21:00
Жанр: Комедия, Романс, Фентъзи, Училищен
Канал: MBC
Епизоди: 32
Режисьор: Kim Sang Hyub (The King in Love)
Сценарист: Moo Ryoo (webcomic), In Ji Hye, Song Ha Young
Субтитри: Английски
           
Участват:
Kim Hye Yoon като Eun Dan Oh
Ro Woon (SF9) като Ha Roo
Lee Jae Wook като Baek Kyung
Lee Na Eun (APRIL) като Yeo Joo Da
Jung Gun Joo като Lee Do Hwa
Kim Young Dae като Oh Nam Joo
Lee Tae Ri като Jin Mi Chae / Fairy Dried Squid
Kim Ji In като Shin Sae Mi
Eom Hyo Seop като Eun Moo Young
Choi Jin Ho като Baek Dae Sung
Ji Su Won като Cha Ji Hyun

Yoon Jong Hoon като Lee Joo Hwa

Bae Hyun Sung като Baek Joon Hyun

 

Резюме: Какво бихте направили, ако разберете, че всъщност сте герой в комикс? И незначителен герой на всичко отгоре? Ще промените хода историята, очевидно!
Ън Дан О (Kim Hye Yoon) е студентка в престижна академия, но има сърдечно заболяване. Един ден случайно открива, че тя и всички останали в нейния свят всъщност са герои в манга, наречена „Secret“. Още по-лошото е, че Дан О е само второстепенен герой в тази история и се очаква да умре скоро. Недоволна от тази съдба, тя решава да измисли собственото си бъдеще, като промени сюжета на историята и намери истинска си любов…

 

Свали с български субтитри :subs: :click: :click:

Свали с английски субтитри :click: :click:

Онлайн с английски субтитри :click: :click:

Свали с руско озвучаване + OST :click:

Онлайн с руски субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Oще един кандидат за наградата "Най-тъп сценарий". Конкуренцията в тази група е наистина жестока, а има още време до края на годината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, dido100 написа:

Oще един кандидат за наградата "Най-тъп сценарий". Конкуренцията в тази група е наистина жестока, а има още време до края на годината.

 

Като бутат айдълията в главни роли, все по-зле става.Трябва да е просто, по-просто, най-просто за игра и аудиторията 15-18 да се радва, а не да търчи да се самоубива.Като сложиш и тъпите реалита и музикални шоута с танцуваща айдълия с по 3 секунди пеене, нацията цъфти.

И да допълня ежедневния бюлетин за по-по-най с още един кандидат, дето му не намирам тема- "Tale of Nok Du"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Lawandula написа:

И да допълня ежедневния бюлетин за по-по-най с още един кандидат, дето му не намирам тема- "Tale of Nok Du"

 

Ако все пак ти трябва тема, има :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разочарована съм от първа серия, особено от главната. В мангата е умна, умерена в действията си и премерена в думите си, надрастла годините си, най-вече заради болестта си. Неуспяват да пресъздадат атмосферата в мангата, една такава меланхолична, като в сиренцето. Артът също допринася много за атмосферата де. Но ще дам шанс, все пак искам да видя № 13. Русият в мангата не търчи по нея като някакъв пубер, а уверен, саркастичен и доста потаен.

 

@dido100, самият сценарий не е тъп, все пак е по манга, има фентъзи елемент, не знам, може би аз съм сбъркана, тъй като чета доста и не са ми чужди такива неща, мангата много ми харесва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, excape написа:

Разочарована съм от първа серия, особено от главната. В мангата е умна, умерена в действията си и премерена в думите си, надрастла годините си, най-вече заради болестта си. Неуспяват да пресъздадат атмосферата в мангата, една такава меланхолична, като в сиренцето. Артът също допринася много за атмосферата де. Но ще дам шанс, все пак искам да видя № 13. Русият в мангата не търчи по нея като някакъв пубер, а уверен, саркастичен и доста потаен.

 

@dido100, самият сценарий не е тъп, все пак е по манга, има фентъзи елемент, не знам, може би аз съм сбъркана, тъй като чета доста и не са ми чужди такива неща, мангата много ми харесва.

Не обичам манга. Само си отговори на въпроса: как един нарисуван герой в манга разбира, че е нарисуван герой в манга? "Фентъзи" предполага поне някаква искра разум, тук и това го няма. Колкото до главната- в SKY CASTLE имаше добре написана роля, тук е просто въздух. Ако искаш нещо наистина хубаво по темата виж "Шоуто на Труман".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми в действителност тя разбира от друг комикс герой, а той откъде знае, няма още превод до там :D В мангата е представено като един вид "осъзнаване". Имаме такова и в Матрицата. Разбира се, че съм гледала шоуто на Труман.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересен сюжет. Щом мангата ти харесва-гледай си. И аз ще надникна. 
Пооплюха го, но плюнката чисти всичко, не се знае кое ще е :Dпърво...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, excape написа:

Ми в действителност тя разбира от друг комикс герой, а той откъде знае, няма още превод до там :D В мангата е представено като един вид "осъзнаване". Имаме такова и в Матрицата. Разбира се, че съм гледала шоуто на Труман.

Не можем да сравняваме живи хора с нарисувани герои, които съществуват само на хартия и само благодарение на авторовата фантазия и само в нея. Те нямат собствено съзнание и собствена воля. Следователно, не могат да извършват каквито и да е действия, "умствени" или "физически", извън волята на автора. Оттук и целият "сценарий" издиша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даа кажем, че евентуално... в много далечно бъдеще, това с Матрицата може и да се случи. Но нима не си гледал филм, чел книга, сюжетът, на които няма как реално да се случи, нищо, че участват живи хора, със собствено съзнание и воля, извършващи "умствени" или "физически" действия и въпреки това да ти е харесал, стига да е добре поднесено. Що пък пък тогава и такъв сюжет, като този,  да не е възможен, приказката в случая оживява. Не беше ли подобен онзи сериал, с манга актьора, който излезе извън нея, така и не го догледах де, не заради самия сюжет, защото е невъзможен,  а защото нещо ме издразни в самото му пресъздаване.  Обичам и сериозни филми, като избягвам прекалено трагичните, но обичам и такива, в които сюжетът дори абсурден, е интересен. Мангата я почнах и си я изчетох на един дъх, там докъде е преведена и чинно си чакам и другите глави, дори да се откажа от сериала, мангата ще си я прочета.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снимките не са ли запечатани образи на живи хора, питам аз, те не са ли  човешки образи на харти?

Има едни литературни похвати

също, които оживяват предмети, и фантазия... много фантазия и както се казва не се знае, знай ли се....

И аз отначало не можех да приема измишльотини граничещи с абсурда, но вече не е така,човешката фантазия, желания и мечти  са безгранични....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 3.10.2019 г. at 20:56, excape написа:

Ми в действителност тя разбира от друг комикс герой, а той откъде знае, няма още превод до там  В мангата е представено като един вид "осъзнаване". Имаме такова и в Матрицата. Разбира се, че съм гледала шоуто на Труман.

Погледни и "Плезънтвил". Това е и като отговор как една невъзможност може да бъде поднесена по невероятно убедителен и красив начин. 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Започнах го съвсем непринудено този сериал. Гледаше ми се нещо тийн и леко, наистина нямах очаквания. И сега го следя с интерес. От много време не съм пускала нещо корейско и въобще не следя новопоявилите се на сцената, но кастът тук много ме радва, свежи, готини и млади. Историята не е пипната докрай, но ме забавлява и разтоварва. Като огромен фен на комиксите, идеята за метафизичността на комиксовия свят ми допада. Е, тук е повърхностно разгледана, но сериалът е с цел изцяло за забавление, друго и не търся. Забелязвам и много намигания към други известни драми. Радва ме и красотата на кадрите. Чудя се, ако бяха включили на моменти анимирани сцени, примерно за сцените, които се развиват 'on the stage', дали нямаше да е с една идея по-близко до света на мангата? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този сериал граничи с абсурда по всички параграфи. Дървета, храсти на поразия, историята ...от болницата по пижама в училищетото, посред тъмни доби се мотат из училището...болшинството актьори са по-зле и от тези, които участват в Love Alarm - лиготии, инфантилни на макс, хормонално тресящи се пубери. Русият в кухнята ми е страшно антипатичен, след него Baek Kyung, който си дели мястото с най-добрата приятелка на Главната. 

Но, парадоксалното е, че това е първото нещо от новите сериали, което ми задържа вниманието. Може да няма нищо друго, но има Цвят - кадрите с училището отвън ми носят спокойствие, цветята, контрастите, рисунките на Главния ме радват. И въпреки че целият сериал е супер абсурден, докато гледам забравям за бълвоча от реалност, в която се намирам в момента. И определено ме накара да се замисля доколко е вярно така клишираното и до болка познато "Човек е сам господар на съдбата си". 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Останаха още 2 серии от това чудо. Гледам главните и химия не виждам, но като се замислих да бяха дали ролята на красотичката ми Мингю. Щеше да е доста добра първа роля за него, тъй като не се изисква голямо напрягане, за да блеснеш в този сериал, а и предвид останалия каст, той щеше да грее, а аз щях да му се радвам. :896767:

В интерес на истината Ro Woon се поразчупи последните епизоди и показа някакви заложби момчето. А Lee Na Eun като Джу Да определено прави по-добра роля от Главната. 

Песничката от ОСТа на Stray Kids ме изненада изключително приятно. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 3.10.2019 г. at 12:51, Lawandula написа:

 

Като бутат айдълията в главни роли, все по-зле става.Трябва да е просто, по-просто, най-просто за игра и аудиторията 15-18 да се радва, а не да търчи да се самоубива.Като сложиш и тъпите реалита и музикални шоута с танцуваща айдълия с по 3 секунди пеене, нацията цъфти.

И да допълня ежедневния бюлетин за по-по-най с още един кандидат, дето му не намирам тема- "Tale of Nok Du"

Лавандулке, Приказката за Нокду почна тъпо и комедийно, но когато смениха курса и стана чисто историческо и младежа стана младеж пак, спря да е тъп. Сега е сериозен исторически сериал и дори ми напомня на няколко други в този жанр, които са си доста сериозни.... Сякаш двама души са писали сценария или сякаш сценариста е имал раздвоение на личността. Не зная следиш ли го, но сериалът стана интересен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 。゚☆: *.☽ .* :☆゚

 

На мен сериалът си ми хареса. Мислех, че нещата ще се развият като в W: Two Worlds, малко се разочаровах.

Все очаквах някой да се осмели да влезе в онази черна дупка и да се окаже в реалността. 

 

Интересно ми е да чета за паралелни измерения и подобни теми, така че самата идея на драмата според мен привлича вниманието.

 

Въпреки това, не беше сюжетът това, което ме грабна. Не знам какво мислят другите, но аз видях страхотна химия между главните Dan Oh & Haru. Бяха адски сладки. Обикновено изобщо не съм фен на това как съчетават двойките в сериалите, затова и избягвам романси, но тук останах впечатлена. :wub:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...