Jump to content

Recommended Posts

този сериал е от типа "гледане на един дъх". И аз го изгледах точно така.

Но кажете ми , мили хора, защо готините герои винаги трябва да умират накрая...?

. Играта на всички беше толкава впечатляваща, че , честно си признавм, изразходих доста носни кърпички... но най ме впечатли философията в този сериал... бяха казани много истини, много мъдрости и въобще изрази, които те карат да се замислиш над доста неща...

с две думи тази история, тези актьори още дълга ще останат в съзнанието ми...

Забравих да спомена и музиката - просто прекрасна... добре подбрана и подхождаща на всяка една сцена...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Chuno- лек, забавен, исторически сериал. На мен лично ми допада. 5-ца и от мен. Отлично подбран актьорски колектив, с реални бойни сцени. Сериала не е за изпускане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

 

Но кажете ми , мили хора, защо готините герои винаги трябва да умират накрая...?

...

Аз съм ти отговорила защо. Защото сценаристите са извратени! :i love this:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

прекалено даже извратени... и в трите исторически сериала, които съм гледала ситуацията е такава

Iljimae, Hong Gil Dong, Chuno-главните умират по много гаден начин

...а иначе сериалите са страхотни...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

mira71, права си за историческите сериали. Като се замисля

 

всички исторически сериали, които съм гледала, завършват със смъртта на поне един главен герой, с изключение само на "The return of Iljimae", може би.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До средата съм и драмата взе да става сериозна, но не се стърпях.

 

Ама много плахи тези мъже бе! Малееее! Добре, че е Уангсон да ги отсрами :lol: .

Направо да им се чуди човек как са станали толкова милиони :D

И доживях срещата на Дегил с Онньон! Бях изгубила надежда вече. Дегилчо какъв поглед извади, брррр!

 

Влюбена съм в принца :wub: ! Голям сладурко! Как върти очички, много буден поглед има! И колко е сериозен, браво на детето!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такаааа, изгледах го. Нямам думи... Наистина най-добрата историческа драма!

Финалът

не можеше да бъде по-различен. Просто нямаше начин да приключи с "победили лошите и заживели щастливо".

 

Прекрасна актьорска игра, красиви бойни сцени, музика... Поздрав за всички с тази песничка, която ми стана любима /който не е догледал сериала, моля да не отваря ;) /:

 

 

 

И накрая огромна благодарност към целия екип, трудил се по превода :thanks::bow: Страхотна работа сте свършили! Струваше си чакането.

Много живописен превод!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента искрено се радвам, че това беше първият корейски сериал, който започнах да гледам! :yes: Сигурно, ако беше някой друг, с по-ниско качество, нямаше да се стигне до манията по азиатското кино при мен. :samurai: Но вече е късно, няма връщане назад! Благодарности и черпене на Ragnos за превода :thanks: , саунтракът според мен е в тройката на най-добрите. Тези, които още не са го гледали........Не губете време!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо БЛАГОДАРЯ на екипа за чудесния превод. :thanks:

Досега не съм попадала на исторически сериал,които да не си заслужава всяка една минута.И този се нарежда към любимите ми/вече им загубих бройката/.

 

Фаналът наистина нямаше как да е по различен,както каза zlaty_pet.Но мойта романтична душица и се щеше по щастлив край.Но е по добре от предположението на мъжа ми,че всички ще ги убият.

 

zlaty_pet благодаря за поздрава.И на мен ми стана една от любимата песен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера изгледах последната серия...Досега фаворити за исторически сериали ми бяха " Jumong" i "Hong Gil Dong",но "Ловците на роби" определено са едно ниво по нагоре...Изключително изпипан сюжет, сложни персонажи и много добре подбрани актьори за тях..За разлика от други сериали няма една така характерна на моменти мудност на действието...Тук сюжета беше динамичен.. Музиката.-.перфектна-сложил съм си клипчета на скайпа,за да си ги слушам..Това,което не ми хареса...за пореден път слаб финал...Не знам корейците защо не могат да направят един силен завършек..Точно, когато са вдигнали нависоко летвата и очакваш експлозия..получаваш лек пукот...Другия момент,който дразни в корейските сериали-героите си спасяват живота един на друг до безкрайност-тук тоя път почти липсваше и даже бях на път да кажа едно голямо браво,

когато генерал Че и приятеля му "загинаха" по средата на сериала,но те взеха,че ги съживиха..:)

Според мен най-голямото достойнство на филма е сюжета и доста нетрадициония за корейски сериали подход на режисьора,който определено има на места невероятни попадения на ниво психологизъм..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарение на тез киновечери, аз най-сетне си оправих кашата, която ми беше с Чуно и го изгледах.

 

Сериалът наистина е жесток, особено с многото си добре развити сюжетни линии, основното му достойнство е едно и то се нарича Jang Hyuk.

 

Не подценявам и грам работата на режисьорския екип, на сценаристите, на останалите актьори, но без г-н Хьок сериалът не би бил и наполовина толкова добър. Аз мисля, че и СБС и МБС тряяше му дадат Десанг само за дето е изиграл такава роля. Той игра така, че Де Гил не беше образ, а истински човек, в сцените с него никой не можеше да блесне, нищо нямаше. Не знам как го е направил, но определено ме спечели до живот. Никога не съм го харесвала, заради разни жълти истории, но след тази роля ми стана любимец...Още като излезе драмата отбелязах колко безкрайно секси е, но след втори епизод на човек не му пука, а просто кокори очи като го види, играта беше на ниво, което рядко се вижда...

 

И Да Хе и О Джи Хо ми бяха доста неприятни в ролите си, не знам заради тях самите или просто бяха адски безгръбначни роли и двете, нокогато имаш нещо като Де Гил те стояха нисши.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изключително въздействащ и силен сериал!!!

Просто ме остави без дъх и разби сърцето ми!

Страхотна игра на Чанг Хьок, просто беше забележителен!

Разбира се и играта на останалите си беше на ниво.

А музиката - прекрасна!

Благодаря на целия екип преводачи, за да можем да се насладим на този прекрасен сериал!

10/10 - не го пропускайте!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Chuno- лек, забавен, исторически сериал. На мен лично ми допада. 5-ца и от мен. Отлично подбран актьорски колектив, с реални бойни сцени. Сериала не е за изпускане.

 

Ако това е което смяташ за лек и забавен сериал, не ми се ще да гледам това което ще определиш като "тежка драма", сигурно ще сънувам кошмари с години после.

 

Колко са "реални" бойните сцени няма да коментирам, но поне не хвърчат и хореографията е много добра.

 

Иначе това е първият азиатски сериал който гледах и той ме накара да обърна внимание на сериалите изобщо. Допреди това гледах само филми като си мислех че сериалите им са холивудски тип сапунки.

 

За мен "Ловците на роби" все още си остава един от най-добрите (може би най-добрият) сериали които съм гледал и ми направи голямо впечатление. Бих го препоръчал на всеки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да кажа, че сега попаднах на този сериал, защото си го бях набелязала от доста време насам.

Страхотия!

Защо успяват да ме разплачат всичките им исторически сериали на тези хора?!

Що за манталитет, светоусещане, нрави и разбирания трябва да имаш, за да успееш да пресъздадеш с такава любов историята си?! И да, понякога искрено им завиждам за любовта, която имат към собственото си минало, колкото и недостойно да е то. / В смисъл - ние никога не сме имали роби - дори не сме си помисляли, че самите ние можем да причиним нещо подобно на човешко същество - в този аспект, който ни показват те! /

Такава меланхолия ми лъха през цялото време, че ...

Забравих да добавя - вълшебен саундтрак!

Препоръчвам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да кажа, че сега попаднах на този сериал, защото си го бях набелязала от доста време насам.

Страхотия!

Защо успяват да ме разплачат всичките им исторически сериали на тези хора?!

Що за манталитет, светоусещане, нрави и разбирания трябва да имаш, за да успееш да пресъздадеш с такава любов историята си?! И да, понякога искрено им завиждам за любовта, която имат към собственото си минало, колкото и недостойно да е то. / В смисъл - ние никога не сме имали роби - дори не сме си помисляли, че самите ние можем да причиним нещо подобно на човешко същество - в този аспект, който ни показват те! /

Такава меланхолия ми лъха през цялото време, че ...

Забравих да добавя - вълшебен саундтрак!

Препоръчвам!

Че то кога да ги имаме тия роби, като самите ние сме били под 5 вековно робство :blink:

Сега сериозно. Напълно съм съгласна с написаното. Беше ми само леко досадно, да не кажа "уморително" да гледам едните как цял сериал бягат, а другите как цял сериал ги гонят.

Но сериала си е много добър- силен, драматичен, въздействащ. Великолепен финал. Страхотни актьори. Препоръчвам го.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каквото и да кажа за този чудесен сериал, ще се припокрие с всички положителни коментари в по-горните постове. Много силен сериал и от към сценарий и от към актьорска игра. Прочетох в някои от коментарите, че И Да Хе прави слаба роля тук, с което не мога да се съглася. За мен се справи прекрасно, а за Чанг Хьок нямам думи просто - невероятен актьор. Направи забележителна роля за пореден път. Сериалът стреля право в 10-ката, не мисля че ще има разочаровани. Струва си определено. Да не пропусна да спомена и прекрасния ОСТ, който също е много силен. Благодарности на всички, които са се трудили с превода на сериала, свършили са страхотна работа. :thanks::yes::thanks:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено много добър сериал...днес изгледах и последния епизод.. има много неща в него които ми харесаха...просто е задължителен за да се гледа !

Въпреки ,че имам няколко забележки ..но..не са фатални .

 

Искаше ми се накрая на филма да има повечко сцени с приятелите на И Де Гил : Генерала и Уангсон - за тях Хепи енд .. радваха се на къщите и земята купени от него ... а така и не дадоха нищо повече за тях.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено ми хареса,макар,че на моменти ми се стори малко разтеглен.Много добре направен ,отлична актьорска игра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След всички положителни коментари имах големи очаквания за филма, но се превърна в пълно разочарование. Вярно е, че "тримата мускета ри" генерала и лошия се справиха много добре. Това, което не ми хареса беше сценария. Много от второстепенните персонажи бяха досадни и скучни. Женските образи бяха безлични. Имаше прекалено много недомислени и дори идиотски сцени във филма.

 

За пример в 6 серия, където се изпръсква с кръв бялата дреха на Онньон. Петната са раз пръснати на цяло и са неравномерни както е реално. След това Генерала като е "дегизира" петната са само от едната страна и са със съвсем перфектна форма на цветчета. Тава е техническа грешка и не е проблем въпросът е че самата идея е идиотска! Шокираната от убийствата/кръвта Онньон се мота няколко серии подред с дреха подгизнала от кръв.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...