Jump to content

Recommended Posts

eDnVvylYGtdBMHG0YaO2hSsqXSf.jpg

Off Topic

EAyYI3qUwAEpKKx

EAS9Z2KUEAAobDS.jpgEAS9Z2MU0AAfZ1E.jpg

EAS9nstU8AMb2MN.jpgEAS-L98UYAAaxtO.jpg

EAS9nsfUYAELkN3.jpgEAS-L99UcAAi2OB.jpg

 

Arsenal Military Academy (烈火军校)

Страна: Китай

Също така известен като: Lie Huo Jun Xiao

Година на излъчване: 2019Август 06 до 2019 – Септември – 06

Време на излъчване: Вторник – Петък 20:00

Жанр: Екшън, Военен, Исторически, Романс

Канал: iQiyi

Епизоди: 48

Режисьор: Hui Kai Dong

Субтитри: Английски

 

Участват:

Bai Lu като Xie Yu

Xu Kai като Gu Yan Zheng

Toby Lee като Shen Jun Shan

Wu Jia Yi като Qu Man Ting

Liu Runnan като Li Wen Zhong

Wang Yizhe като Ji Yun

Liu Sibo като Huang Song

A-Moon Meng като Zhu Yan Lin

Gao Yuer като Jin Xian Rong

 

Резюме: Група млади хора поставят живота си начело на мисията да станат пълноправни членове на военни мъже и жени.

Xie Xiang (Bai Lu) се присъединява към армията вместо брат си, като се преструва на мъж. Тя става съученик с богатият Gu Yan Zhen (Xu Kai) и спокойния Jun Shan (Toby Lee). Чрез стриктното си обучение, тримата образуват силна връзка като другари, докато Xie Xiang се опитва да задържи прикритието си. След много инциденти тя печели уважението на своите връстници и началници. В също време става обект на привързаност на двамата мъже в живота си. Но докато Японските военни станции имат повече сили в североизточния регион, кара младите герои да участват в битка, докато разкриват голям заговор…

 

 

 

Свали с английски субтитри :click: :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click: :click: :click:

 

Онлайн с руски субтитри :click:

 

Харесвам такива сюжети , но защо подяволите цели 50 серии...:lol2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как що 50, щот е китайски:lol2: Пък и ще трябва да се наблегне на морала, националния дълг и комунистическите ценности , а това няма как да стане с десетина серии:lol: Освен другото, че сичко дет е под четиредесет епизода дори не си струва да се споменава:D Вярно има и по-зле от тях, индийците например(правя сичко да ги избягвам, ма трудно бе), като не стига, че са по няколкостотин епизода ами и бъкат от бисери като трепането на муха с пистолет, а върхът на простотията е, че пред мухата героично се изправя някой от героите да я спаси от куршума ...:blink::swoon::282:

 

Обаче заглавието направо ме разби:swoon: ПМ да спре с тия глупости как трябвало и заглавията да звучат по китайски, че иначе ще трябва да се спретва и там отделен каталог с именцата, че само тези започващи с "легенда" са в състояние да докарат до лудост всеки опитащ се да ги подреди. Не само с номерца, но и по години ще трябва, например: 2017 - Легенда за...1, Легенда за ...2, ... и тн.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми е много симпатична пък.

Ако става въпрос за  Легендите, пак има някаква разлика, ами при тайландците вече 5-ти римейк на една драма:click:

Почти всички имат по 2-3,този 5,а занапред не се знае:dunno: още колко....:lol2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сю Кай-Гу Йен Джън голям нехранимайко.Баща му го записва в тази Военна академия да го вкара в правия път.

Докараха го кьор-кютюк пиян с бутилка в ръка...

Бай Лу -Сие Ю в нейното бойно амплоа. Само ми е малко смешно, как не разбират и няма да разберат, че е момиче. Има интересни образи...

Още не съм ги гледала в действие, но ми са смешни на снимката с тези пистолети...А, ето и

С руски субтитри онлайн:click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз го започнах - качиха буквички за първите пет епа. След изгледан първи епизод, най-голямата загадка за мен не е как момчетиите не разбират, че си имат момиче в редиците, а как по дяволите мина медицинския преглед в донаборната комисия:blink: Иначе поне тук лозунгите и национализма ще са си на място-казарма, нищо, че те и викат школа, а времевото и поставяне в началото на двайсти век, допълнително улеснява преглъщането им:) 

Off Topic

Очаквам след определен брой години ако киното/телевизията или в каквато там форма го има, ще бълва подобни продукции, но вече от страните дето участваха в т. н. "арабска пролет". Ма има некви леко неестествени прилики, по това как започват 19, 20 и 21 век, леле ква теория на конпирациите си спретнах  набързо наум:lol2:

Актьорите не съм ги гледала или поне повечето, но са от можещите слава богу и засега ще го продължа или поне докъдето има превод. Сега като понапреднах с китайските продукции почти се отказах да проверявам участващите, щот постоянно има нови и нови...., много народ,много нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още съм в началото, не сме стигнали до драматични сцени и все още се забавлявам. Например с поредния прочит на редовната сцена с носенето на гръб, този път не е на пияни(китайци=патриоти=курсанти=етични), а на ранени-значи тъмън гледам как едния от триъгълника носи момата като и двамата са в пълно бойно снаряжение и в следващата сцена "деликатната" звезда носи другия от триъгълника на гръб, също в пълно бойно сняражение пък тя е с пола до земята и с токчета:swoon: Ма мноо яки тия китайци бее, щот колкото и да са леки пак си е много тва :lol2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина ,как го носи, беше доста забавно и барабар с негодуванието, доста пикантно се получи...

Главната героиня, Бай Лу тук е толкова невзрачна засега,с тази униформа,и много неправоподобно е това в което искат да ни убедят,,

 "барабар Петка с мъжете"... Развали ми впечатлението от прекрасния образ в" Легендите".

Но иначе е много интересно сериалчето.

Тук вечно пияният собственик на Академията, певицата и Хун Яо(преструващият се на глупак принц Хъ от Историята на двореца Янси,който е гледал),който тук играе Шън Тин Бай, ,братът на Шън Дзюн, са силни и изпъкващи образи, както се казва"къртят мивки"  ...

Тия артисти като ги гледам си вървят пакет,в едни и същи сериали играят,така че са си свикнали...

Засега ми харесва и си го следя с интерес,още повече че не знам какво ще се случи занапред, има доста комични и симпатични случки...

Не казвам гледайте или не гледайте,всеки да си прецени сам,но образите са интересни и търпят развитие...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лазе, що 50 ли? Щот са готини! Всъщност са 48.

А,  много си ме изкефи сериалът.Изчаках целия превод и си го изгледах с удоволствие. Партията майка не е дразнеща в случая.Всички са супер симпатяги и играят яко.Близо петдесетте епизода с минаха неусетно без да превъртам, понеже нямах грам дразнител. Всички герои търпяха  развитие и не досаждаха. От всичко имаше, но с мярка и без грам лиготии.Костюмите бяха прекрасни, а хубавците и хубавиците , дето ги носеха, още по прекрасни с тях.Можеше и още да гледам, ако има.

Главния, съм го гледала, като евнух в един от "дворците" и там ми направи добро впечатление.Главната си я харесвам.

Препоръчвам.

Че и краят не е по китайски даже.;):28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още като видя как девойка минава през медицински преглед за армията и никой не разбира че е мъж и ми става ясно какво е качеството.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя може да е като ония от Кунлун, талант. Да не очакваш съвременните наборни комисии да имат прозорливостта на шифуто :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То още от резюмето става ясно какво да очаква човек.  Все пак щом видиш момиче дето се прави на момче и като автор не е споменат Шекспир, значи може да забравим за кандидати за Оскари, Златни палми, Златни мечки и тн:D 

Въпроса е, дали ще нацелиш момента за този тип заглавие, за мен беше подходящ, щот нищо не очаквах и се забавлявах. Приказка за тийнейджъри, с либоФ(тия двамата определено са добре избрани), патриотизъм и за къде без непреходните семейни ценности. Всичко това изпълнено от "кадети"(който го е гледал,, ще разбере кавичките) на фона на задаваща се окупация + задължителните "честни търговци"(от това словосъчетание, всеки път ме втриса) и техните фамилии и разбира се, корумпираните държавни служители. Има неква надежда за китайската младеж, щот бързичко я разконспирираха главната, но моите любими персонажи, бяха певачката и новоизлюпената "японка". И двете бяха интересни и обогатиха иначе стандартния сценарий. А реални, в смисъл звучащи достоверно персонажи бяха кръчмарката-патриот  (особено тя) и сержанта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама това си е живо фентъзи! :D Само малко са сменили декорите и прическите. Главните са сладурчерта иначе, но ми липсват синята коса и мечовете от "Чжао Яо" и какво ще къдрят 50 серии в този шантав жанр...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Paribas написа:

Такава либерална и елегантна казарма рядко се вижда, а какви гиздави униформи, 

Гиздави, гиздави, от време на време мокри, но никога мръсни, ни дрешките ни пълнежа:lol2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама това е бижу, като изключим недомислиците, младежите се справят страхотно с ролите. Направо е удоволствие да ги гледаш как си взаимодействат:wub:

Няма нужда да се взираме чак толкова, това е направено за млади хора/момичета, да точат лиги и да се радват на младежите. За разлика от корейците дамите тук са страхотни, истинско удоволствие да гледаш жени със собствено мнение, неизглеждащи като повлекани и плюскащи като прасета:rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...