Jump to content

Recommended Posts

Green Rose
green-rose.jpg

Държава: Южна Корея
Година: 2005
Жанр: драма, романтика, съспенс
Епизоди: 22

Излъчване: 19 март 2005 - 29 май 2005

ТВ канал: SBS


В ролите:
Go Soo - Lee Jung Hyun / Zhang Zhongyuan
Lee Da Hae - Oh Soo Ah
Lee Jong Hyuk - Shin Hyun Tae
Kim Suh Hyung - Cha Yoo Ran
Sun Woo Jae Duk - Suh Jun Moo
Jung Sang Hoon - Kim Dong Wook
Zhang Kang'er - Chen Daren
Park Sang Myun - Lee Choon Bok
Han Jin Hee - Oh Byung Moo

Sung Dong Il


Сюжет:
И Джонг Хьон е обикновено момче, живеещо напълно нормален живот, но всичко се преобръща, когато е обвинен несправедливо в убийството на президента на известна компания. След като е осъден на доживотен затвор, той бяга и се превръща в беглец. Години по-късно се завръща, за да търси отмъщение. Междувременно дъщерята на убития - О Су А, се влюбва в И Джонг Хьон.

 

БЪЛГАРСКИ СУБТИТРИ

С БЪЛГАРСКИ СУБТИТРИ

С БЪЛГАРСКИ СУБТИТРИ 2

ОНЛАЙН С БЪЛГАРСКИ СУБТИТРИ

С БЪЛГАРСКИ И АНГЛИЙСКИ СУБТИТРИ

С РУСКИ СУБТИТРИ

OST

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен лично сериалчето е много добро - единственото, което ме накара да плача и да се усмихвам непрекъснато. Това е от онези филми, които те грабват от началото и те държат в напрежение до самия край. Много ми хареса любовната история между героите - много човешки предствена. Беше точно филма, от който имах нужда в момента и мисля, че наистина има какво да се види в него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо не знам какво да кажа, сериалчето си е драма от началото до края, но определено си заслужаваше гледането,не съжалявам още една драма, която те кара да се замислиш, колко заблудени сме хората, колко подвластни сме на жаждата за власт, пари, надмощие. Показаха, борбата да оцелееш, колко безмилостна е,какви душевни и физически болки може да преживеем и как жестоко ни наказва живота понякога дори и да не го заслужаваме, но и че не трябва да се предаваме, а да се борим, колкото и трудно да е. Има един израз, който винаги помня: Бог винаги ти изпраща на пътя,толкова трудности, колкото можеш да понесеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми хареса и на мен сериала. Изгледах го за 2 дена, което си е постижение. Напоследък историите започват да ми се повтарят и дори някои сериали ги оставям по средата. Зопачнах го заради Lee Da Hae, защото ми е една от любимите актриси, но актьора в главната роля Go Soo също много ми допадна, играта на другите актьори също. Видях в биографията на Ко Су, че е тренирал бойни изкуства, също и че е спечелил две награди за участието си в този сериал. Ами - бива си го.. И Да Хе беше на ниво, не случайно е блеснала точно с играта си в този сериал. Много добре облечени герои, прекрасни сцени и персонажи и страшно интересен сюжет, който те държи в напрежение от начало до край. По мое лично мнение може да се сравни единствено с "Time between dog and wolf" и "Cain and Abel", дори намерих някакви допирни точки. Музиката - невероятно красива и.. то не беше любов, не беше чудо - от началото до края. Само дето нямаше малко по-страстни сцени, а целувката на финала си беше направо постна, но в корейски сериал вече нищо не ме учудва. Very Happy А края си беше хубав, което също е постижение,

за мъртвите корейци - ми пак имаше, но поне главния герой оцеля..

Накратко - една драма задължителна за гледане. История за любовта, болката, отмъщението и прошката и не на последно място - и в корейското правосъдие се правят грешки, но тук прави впечатление, че морала е на доста високо ниво и хората не се притесняват да си признават грешките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Започнах сериала заради Lee Da Hae след като я гледах в My girl.Тук направи много различна роля.Go Soo го гледах за първи път,но ми стана един от любимите актьори.Въобще сериала е с много интересен сценарии,държи в напрежение от началото до края.Задължителен за гледане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го гледах преди две или три седмици някъде.Историята беше интересна, но някак си не ме грабна. Но все пак всеки си има вкус.Като цяло филма не лош има какво да се види, и върху какво да се замисли човек след него.Абе на който му се гледа драма.романтика,драма,драма.......

Приятно гледане на желаещите. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За разлика от други корейски сериали, при които обикновено първите серии са доста мудни, при Green Rose именно те ми се сториха най-интересни и динамични. Имаше и интрига и любовна история. Оттам нататък обаче сценаристите силно наблегнаха на интригата и зарязаха любовната история. Двамата главни герои прекараха прекалено много епизоди разделени един от друг. Интересът ми към тях се охлади и така и не успя да се върне. Дори когато отново се събраха и двамата бяха толкова сдържани, че започнах да се чудя изпитват ли наистина някакви чувства един към друг - Lee Da Hae не плачеше, просто сълзите красиво се стичаха по лицето й. Догледах сериала само, за да разбера развръзката на интригата, но честно казано не ме вълнуваше особено какво ще се случи с Go Soo и Lee Da Hae.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За разлика от други корейски сериали, при които обикновено първите серии са доста мудни, при Green Rose именно те ми се сториха най-интересни и динамични. Имаше и интрига и любовна история. Оттам нататък обаче сценаристите силно наблегнаха на интригата и зарязаха любовната история. Двамата главни герои прекараха прекалено много епизоди разделени един от друг. Интересът ми към тях се охлади и така и не успя да се върне. Дори когато отново се събраха и двамата бяха толкова сдържани, че започнах да се чудя изпитват ли наистина някакви чувства един към друг - Lee Da Hae не плачеше, просто сълзите красиво се стичаха по лицето й. Догледах сериала само, за да разбера развръзката на интригата, но честно казано не ме вълнуваше особено какво ще се случи с Go Soo и Lee Da Hae.

А на мен точно втората част ми хареса, заради новото амплоа на главния герой и най-вече, за да разбера кой стои зад опита за убийство. Точно с това е различен този сериал, защото е тип трилър. Любовната история си е точно по корейски, така че наистина не мога да кажа, че е нещо особено. Не отричам, че е разтелен, но пък за сметка на това (като правя сравнение с всичко друго изгледано, а то не е малко) има доста интерсни персонажи - да речем шофьора, адвоката или мениджъра (най-близкия до главния герой)..

Музиката е много хубава, сериите в Китай - най-вече заради красивите сгради в Шанхай, които още са ми пред погледа.., презентацията на новите технологии, въобще има какво да се види..

Това с разтеглянето на сериите ми се струва, че е било заради зрителския интерес, поне като гледам наградите за популярност и главна роля на Ко Су. Първата роля в сериал на Lee Jong Hyuk, един също доста добър актьор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериала наистина е интересен, а музикалната тема те докосва право в сърцето. Започнах го, но съм още в началото, затова ще коментирам като приключа.

p.s.:След като го довърших да си допълня коментара. Историята е хубава, но много тежичка и сълзлива. Въпреки щастливия финал в мен остана доста тягостно чувство.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмм аз го почнах вчера и честно казано от епизодите досега съм изключително доволен и явно ще се гледа до самият край. Интригата е доста голяма и самата атмосфера в сериала е напрегната и динамична точно както трябва да е една драма. Жалко че тази година няма подобни сюжети определено има какво да научат някои определени сценаристи за това как се изгражда добър сюжет и по принцип как се прави драма..въпреки че е рано да говоря де може да го забозят нататък, но е малко вероятно, а и самата идея за такова отмъщение след изключителните неправди спрямо главният герой е достатъчна. Имам само една забележка за нещо, което въобще не се връзва и според мен е недомислица и издънка, но на фона на останалото все пак е горе долу незначително..

 

 

Когато се хвърли от моста и го обявиха за мъртъв просто не виждам как може това да бъде постигнато с трупа на онзи бездомник освен ако корейската полиция не са кръгли идиоти дори бавноразвиващи или иначе казано олигофрени. Просто няма как да го издирват с такава интензивност и да разберат, че трупа не е негов и на всичкото отгоре да го кремират под оправданието, че бил неразпознаем. За времето от падането в моста до намирането на трупа мина 1 седмица доколкото си спомням, но и месец да е няма как трупа да се разложи до такава степен дори и да го ядат рибите, че да не се знае кой е. Най-малкото физиологията на двамата е различна и дори по косата само би било ясно, че не е същият човек. Да не говорим, че това светкавично кремиране без опит за индентификация на масово издирван престъпник е немислима.

 

 

И това е единственото ми оплакване имаше още някои неща, но те можеха да се обяснят. Гледам, че някои хора се оплакват от романтиката тук аз такива оплаквания не ги възприемам понеже далеч взаимоотношенията на двамата главни не са кой знае с каква важност на фона на заплетените събития и очакваната развръзка с отмъщението. Това което беше необходимо тоест да се влюбят в началото беше направено добре дори и без интимни моменти сега остава само да се съберат накрая и това е. Смешно е заради някаква постна целувка да се оплакваш ако на края лошите получат възмездие за делата си и двамата герои се съберат. А към играта на двамата досега нямам никаква забележка дори се справят отлично с емоционално наситентените сцени. Конкретно за И Да Хе далеч не е само стичане на сълзи ами и лицевото изражение беше отлично същото важи и за Го Су дори и в малко по-голяма степен. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В края на краищата тази драма си заслужваше да и отделя време, но определено е можело да стане нещо още по-добро от това, което е в този вид. Явно прибързах да хваля сценаристите понеже не е достатъчно само да ти хрумне добра идея за сюжет, а да изпипаш добре детайлите и да ги наредиш така, че да си паснат точно без да зеят празнини. Както споменах преди отначало всичко беше добре освен този момент с инсценирането на смъртта. Обаче след това взеха да претупват все повече и повече нещата само и само да избутат героите до финалната фаза, когато иде развръзката и всички трупани дотогава мистерии се изясняват. Така или иначе криво ляво им се получи обаче точно тази развръзка магарето им позатъна в калта и едва издрапа с детайлите покрай прословутият инцидент с президента в лятната къща, където започна всичко и последствията от разкриването на истината.

 

 

Първо самото нападение - как така от душене се получиха тези травми на главата дето бяха оправдание за деменцията и комата? Поне да бяха дали как го удрят по главата с някакъв предмет толкова ли е сложно? Иконома толкова нескопосано изигра момента когато си удря главата в парапета, че имах чувството, че не го блъскат ами сам плонжира към гредата ама айде да приемем че е слаб актьор.

 

Стигаме и до драмичката, която завъртяха с директора и Шин Хьон Те и тяхното минало заради, което той отказваше да го посочи като главен извършител. Е просто няма такъв идиот, който би защитавал подобен престъпник дори и да се чуства виновен спрямо него - човек опитал се да го убие, прецакал една камара хора посегнал към дъщеря му и фирмата му само и само за да си отмъсти за нещо, което всъщност директора не е пряко виновен и въпреки това той лъга и маза само и само бившото му протеже да не приключи в дрънголника, че после искаше и да му дава половината фирма....WTF!? Разбирам, че са искали да внушат положителни послания на зрителите, но направо се оляха с тея разкаяния и просветления, че парите не са най-важното в живота.

 

 

 

 

и общо взето това в спойлера ми са оплакванията има и други, но те са бели кахъри. Само да спомена, че ми хареса много образа на Ча Ю Ран и трансформацията, която тя претърпя понеже много обичам такива персонажи (като друг пример мога да дам Sun Hwa от ИРИС):

 

 

 

Една от най-големите грешки в сериала беше, че я затриха и то по адски нелеп начин. Просто беше излишно при положение, че и така на Шин Хьон Те му се беше препълнила торбичката с греховете и беше спечелил безрезервната омраза на зрителите със солиден актив и нямаше нужда да ни лишават от толкова интересен герой ама на..

 

 

 

и като заключение ако трябва да използвам десетобалната система Green Rose определено не е 10-ка, но се върти около 7-та.

 

 

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди години го бях започнала, обаче беше от първите азиатски драми, които гледах и да си призная ми се струваше малко странен... бях забравила за него, зарязвайки го някъде по средата. Наскоро пак си го припомних и съм решила да го изгледам. Обаче сега, когато съм "навъртяла километраж" с източни ленти и го виждам напълно различен- увлекателен, интересен, приятен, макар и силно драматичен. А и като гледам актьорите ги припознавам от други сериали/филми и ги чувствам някак "свои". :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Личи си, че е от старата школа. Определено грабва вниманието още от самото начало и така до самия край. На едно място в средата леко загуби инерцията си, но все пак мисля, че отмъщението не беше изпълнено или поне на мен ми се искаше да е наистина като хората.

Джун Хьон е живото доказателство, че на добрите хора им се случват най-лошите неща.

Беше невинен, дори на мравката правеше път и какво точно беше сторил, за да изберат него за потенциална жертва, на този целия скалъпен заговор. Ужасно натежаваше чувството, че трябваше да изтърпи всичко това, просто защото обичаше една жена.

Не ми хареса как в крайна сметка прости всичко. Загуби майка си и свободата си, преживя какво ли не, за да си отмъсти и накрая сам се отказа. Глупаво е, как ще излекуваш такава рана? Друг на неговото място дори нямаше да може да погледне бащата на Су А, да не говорим да мисли за прошка. Пък и на всичкото отгоре, ония кретен беше готов да мълчи и прикрие виновникът. Ами ако по друг начин се бяха стекли обстоятелствата, излиза, че Джун Хьон пак щеше да е виновен, а онзи с чисти ръце. Беше грозно и крайно безочливо и нечовешко да молиш невинен човек, който едва ли не плати за твоя грешка, да прости на човека разрушил живота му, защото гледай ти се събудил една сутрин и нямало какво да прави, затова решил да въвлече в убийство някого.

В цялата бъркотия и нещата, които му се струпаха. Черешката на тортата настъпи в предпоследния епизод, когато жената, заради която изтърпя всичко това, с егоизма и безочието си... Стоеше и го наблюдаваше как страда и пита мъртвата си майка какво да прави, Су А се питаше колко дълго ще трябва да страдат, за да се излекува болката МУ и колко още болка трябва да бъде причинена?! Не знам дали аз го разбирам неправилно, ама заради такъв човек не си заслужава да страдаш толкова много. Наистина простодушно и егоистично е в такъв момент, ти да си мислиш такова нещо. Нима не осъзнава, че точно баща й е виновникът за всичко, нима не разбираше, че Джун Хьон умря за пореден път. Най-забавното беше, че ако отидеше и му зададеше тези въпроси на него. Това щеше да бъде като да го блъсне в пропастта, от която се мъчеше да излезе.



Сериалът беше хубав, но ми се иска частта с отмъщението да беше като в Temptation of an Angel (който го е гледал, знае какво имам предвид). На онзи сериал му липсваше динамиката на тази класика, но сюжета далеч повече ми харесваше, защото показа едно заслужено наказание.

Все пак препоръчвам сериалчето. Ако човек е на вълна драма, драма, отмъщение, драма и лигава прошка, това е сериалът :up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този сериал не знам кога ще го догледам. Проблема е, че съм го гледал отдавна и не помня до къде бях стигнал :D. Ето едно хубаво MV от сериала:

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един от първите ми азиатски сериали и един от любимите ми. Благодаря на Стотака, бях забравила колко страхотна музика имаше.

Въпреки че ми се искаше

 

когато се върна да отмъщава - нещо му липсваше в отмъщението, исках нещо по-друго да видя

 

 

Личи си, че от старата школа сериали.

И Да Хе неузнаваема направо, много по-хубава от сега.

Още го пазя на компа, май ще си го пусна пак да го гледам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един от първите ми азиатски сериали и един от любимите ми. Благодаря на Стотака, бях забравила колко страхотна музика имаше.

Въпреки че ми се искаше

 

когато се върна да отмъщава - нещо му липсваше в отмъщението, исках нещо по-друго да видя

 

 

Личи си, че от старата школа сериали.

И Да Хе неузнаваема направо, много по-хубава от сега.

Още го пазя на компа, май ще си го пусна пак да го гледам!

Ако го гледаш пак и стигнеш до сцената, където

 

главният герой се промъкна в къщата на главната героиня и плачеше, докато тя спеше (нали се правеше на друг и че не я познава)

 

пиши кой епизод е, че май до там бях стигнал.

В този сериал имаше много силна сцена. Пресъздаването на това

 

как съсипаха главния герой беше много добро. Сцената, където слезе от влака на гара в друга държава без нищо и как ядеше от кофите за боклук, беше толкова тъжна, че пуснах някоя сълза. Не мога да намеря точната сцена в MV.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стотак, сцената е в началото на 8-ми епизод.

Музиката е наистина великолепна. До скоро си я слушах на телефона. Още помня доста от този сериал, макар че съм го гледала отдавна вече. Всъщност в Monster има нещо подобно. Поне в историята на главния и отмъщението. Още в първи епизод ми се стори отнякъде познато, понеже и там главния се хранеше от улицата, за да оцелее. И там пак китайски бизнес е замесен.

На мен ми беше един от първите сблъсъци с азиатските сериали и помня, че бях много впечатлена когато показаха Шанхай.

А втората главна е специфична и също много добра актриса. Сега играе в адвокатския The Good Wife.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах и тази драма, определено мога да кажа, че си заслужава отделеното време! Много емоционална, драматична и романтична! Актьорите се справиха добре с ролите си и пресъздадоха много добре героите си. Сериала, успя да ми въздейства и изживях, всички емоции и несгоди на героите (особено главния). Неговата история ме разтърси и определено ми въздейства най- много. От този сериал, също можем да си извадим много поуки и заключения. Ако трябва да го оценя от 1 до 10, аз му давам 7. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...