Jump to content

Recommended Posts

5JAl06P0Agx7pA64qVmnmSMJgAg.jpg

Sherlock | シャーロック

ШЕРЛОК

Базиран на романа "Шерлок Холмс" от сър Артър Конан Дойл.
Държава:Япония
Мрежа: Fuji TV
Eпизоди: 11+SP
Дата: октомври 2019 --
Време: понеделник 21:00-21:54.
Жанр: драма, криминален

Режисьор: Hiroshi Nishitani
Сценаристи: Sir Arthur Conan Doyle (novel), Yumiko Inoue

Субтитри: Английски

 

Участват:
Dean Fujioka като Sherlock
Takanori Iwata като Watson

Ayumi Ito като Ichikawa Rieko (епизод 3)

Okada Yoshinori като Furuta Kazuhiko (епизод 3)

Hayama Shono като Inui Takayuki (епизод 5)

Kubota Yuki като Shibata Masaki (епизод 8)


Описание:
В днешен Токио, Шерлок ( Дийн Фуджиока )
 работи като консултант по престъпления на свободна практика. 
От ранна възраст се интересува от това как хората за първи път извършват 
престъпление и стават престъпници. 
Той е гений, но има и склонност да извършва престъпления. 
Работи по случаи по полицейски или клиентски заявки които го интересуват.
Междувременно Уотсън ( Таканори Ивата ) е психиатър. 
Той е умен и хладнокръвен. 
В пореден случай, Уотсън се забърква с Шерлок.
 В началото Уотсън смята, че Шерлок е невеж и арогантен, 
но работейки заедно, Уотсън се чувства удобно с него.

 

 

Линк към филма :click:

 

Свали с английски субтитри :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click:

 

Онлайн с руски субтитри :click:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има Мис Шерлок, което е различно. 

Интересно. Чакам с нетърпение да видя, какво ще сътворят Дийн и Ивата. Дийн е много добър избор за ролята на Шерлок. Ивата малко млад ми е струва. 

Аз останах доволна от женската версия на детектива. Сигурно и тук няма да скучаем. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахах, забавен първи епизод, оосбено се насмях накрая като взеха да си хвърлят нещата от прозорците! Нареждай, няма да съжаляваш :) С Дийн е винаги забавно, ама кое беше 'лапето със скейтборда - Ютаро Гото?Не съм го гледала в нищо засега, а е се е снимал в разни неща. Новоизгряваща звезда на небосклона, хахах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз се нагледах на Ютаро в доста продукции и вече ми омръзнаха еднотипните му роли. Но ще има много гостуващи артисти, виждам. Все стари познайници. Ще е интересно.

Хората искат втори сезон. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, видях, че нещо много го слагат в БЛ драми, та ми хвана интереса. Обаче след първи епизод ролята му не ми беше толкова ексайтинг, мислех, че му е по-голяма, но уви. Обличат го само като папагал там и го оставят да следи разни хора, с по едно изречение в устния инвентар и толкоз :(

 

Обаче, гостуващите артисти, всички са на равнище. Михо Канно направи много добро гостуване във втори епизод. 

 

Не знам за втори сезон, но поне ще имаме пълнометражен филм догодина :) Няма да се отървен толкоз лесно, което само ме прави доволна. Да не говорим, че и след 11ти епизод има спешъл, който май не е преведен (не знам дали е рикап на сериала или след история, ще трябра да се проучи.)

Редактирано от JoJolina
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре по-марка роля. За мен той запълва празнина, оставена от Джун Шисон, който преди играеше подобни персонажи, а сега се развива на друго ниво.

Видях, че има много гости. Натам и имената на бивши райдър и изскачат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок, след 6 изгледани епизоди мога да кажа, че не е лошо сериалчето.. въпреки че първи епизод си остава ненадминат, за момента :)  

 

 Има нещо, което започва леко да ме дразни в японските драми от този тип и това е как така един от извършителите във всеки епизод не се оказа що-годе нормален. Всички до един се държат странно и в момента в който ги хванат привключват на аниме вълна и се почва едно преиграване и крещене на МАКС. Леле, леле...  това ми засоли малко вкуса от иначе добрата игра на Дийн и Таканори. 

 

Надявам се до края да видя един поне злодей, за който поне малко да ме жегне. Михо Канно като че ли най-добре се справи с това, беше интересна до край (въпреки че и тя не кривна много от клишето). 

Редактирано от JoJolina
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам предвид, че всички се държат по абсолютно един и същ начин, като по тертип. Не се държат като нормални хора, а като аниме герои. Преиграват яко, ососбено като ги хванат накрая. Не знам как по-добре да го опиша, но това ме дразни от известно време в японските драми. Даже май забелязах, че и в някои корейски драми го има същия психотичен елемент на ненормалност. 

 

Ще е прекрасно, ако поне в един епизод злодеят не крещи и не издивява, и не вдига тантруми като малко дете. xD

Редактирано от JoJolina
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се фокусирам върху тези моменти, но ми се струва, че това идва точно от аниметата и стремежа да им се подражава.  

За Кураноске-сан нищо не казваш. Последно го гледах в много добро заглавие и отлична роля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кураноске си партнира с една друга актриса (която не познавам), но и двамата са общо взето повече комиксови герои.. особено Кураноске. Той им дава случаите и, общо взето, ги използва те да ги решават вместо него, а той да се излежава. Актрисата върши повече работа от него за момента. :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудя се, има ли нещо общо с оригиналните случаи от историите на Дойл? Горе пише, че е използван романа, но доколко се опират на него? Все пак, японците са извести с умението си успешно да пренасят чужди литературни творби на своя почва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6ти епизод изгледан. Изключително приятно епизодче се оказа :) Малкото 'лапе открадна айбоу славата на наш "Уотсън"-сан, ахаха. Видяхме и Шерлок-сан като малък! Леле, хлапетата в тоя епизод рулираха. Ще се радвам да видим повече от Чиби Шишио. *стиска палци* 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...