Jump to content

Crash Landing on You (2019-2020)


Recommended Posts

Действителността в Северна Корея показана тук е доста добро копие на социалистическата действителност. Аз съм още по средата на драмата, но много ме подразни факта, че

Spoiler

само месец след изчезването и баща и я обяви за мъртва. Че за капак си присвоиха и фирмата и. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ве, и две години наш Бини с едно и също долнище на анцунг... не вервам, па тя с една и съща рокля, много ме изкефи долнището и затва веднага го забелязах още първия път.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Lawandula написа:

Както и предполагах за бременността  :28558:- цък

 Абе те ще кажат на феновете какво е станало след края на сериала!

Да го бяха написали в титрите или да бяха заснели още две-три сцени като при Звездолин в отделно епизодче.

 

Щом няма - всичко е възможно, даже вече да е родила, че иначе сметките не излизат <_<:28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бе как никой не предположи, че е напълняла от ядене(успокоила се и си похапва повечко) :lol:, само на нас ли ни се случват такива неща..?:P

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аджумите от пограничното село бяха разкошни. Отлично подбрани актриси и подобаващо представяне. Стоплиха ми душата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз го изгледах. Доволна съм като цяло. Добра игра, много сладки моменти. Дано да има повече подобни сериали, че в последно време все повече бози има... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Spoiler

Тамън го приключих и си изревах дроба. Първо кви 2 седмици какви пет лева, тва положителен край ли му викаме. Второ, защо ми утрепаха момчето. Защо??????? Винаги в корейски сериали винаги, ако си от лошите си оставаш от лошите. За грешка няма прошка.Никога! По-нагоре четох един от коментарите, точно е седнала една вечер сценаристката и се е чудела, кого да утрепе. А, това, че Дан е сама... според мен беше някакъв грешен прочит, на "тя е силна и се справя сама". Да силна е, да продължава живота си, дали обаче ако имаше шанс да промени съдбата си би го използвала?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изобщо не мога да го сложа в списъка на най-добрите (дори в списъка на добрите) корейски сериали, но това не ми попречи да си го изгледам с удоволствие от началото до края въпреки дупките в сценария и абсурдните ситуации. Първо, заради отлична химия между главните две двойки! Дори на моменти втората ми беше по-интересна. И второ, заради прекрасните поддържащи роли - семейството на Дан (а и самата Дан - добре изиграна студена севернокорейка), лелките от Севера, всички майки (актрисите не са ми от любимите, но ролята на всяка една от тях ми допадна); да не споменавам Пета рота - хит до хита и когато бяха в родината си, и когато отидоха на Юг! Още като им раздаваше главната грамоти, бях сигурна

Off Topic

че фенът на сериалите ще го огрее да се срещне с Че Джи У :P

 

Хьон Бин го харесвам, но тук ми беше плюс само в комбинация със Сон Йе Джин - иначе не ми беше много убедителен като севернокореец, а сигурно изигра и най-нелепо изглеждащия пианист на всички времена! На контрабас да свиреше, щеше да е по-достоверно сигурно... Самата Сон Йе Джин е прелестна и влезе чудесно в образ, както винаги.

 

Саундтракът ми хареса, напомня ми времената на по-старите сериали, в които музиката играе огромно значение за цялостното възприемане на случващото се на екрана. Напоследък въздействащите OST-та са ми твърде малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, bealonenomore написа:

. Напоследък въздействащите OST-та са ми твърде малко.

Като прочетох това, осъзнах, че от известно време не ме грабва нито един ОСТ, а преди от всеки сериал си свалях поне една песен, поне една. Тц, тц... 

А за сериалчето - супер еееееее! Верно, поплаках повечко, но те всички бяха много убедителни, а пък Бини – е как може толкоз готин разплакан мъж, бе, направо си е грешно. Много си ходят с Йе Джин и при тая химия как няма да ги нищят, че са заедно. Ха дано, пожелавам им го, толкова хубави емоции ни причиняват, нека и те са щастливи. Ама надали, като ги гледам повечето им звезди са самотни. Изключително присъствие на екрана имаха двамата, такова вълнение и трепет ми причиниха, почти както при първите ми срещи с корейското кино. Е, почти. Поддържащите не останаха по-назад, гледам, че са оценени подобаващо от всички. И аджумите и войниците бяха страхотни, а пък опознаването и тълкуванието на капиталистическата действителност направо ме разби от смях. Но без тези точно главни едва ли въздействието щеше да е същото. 

Страхотен сериал, страхотна романтика!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо искам да благодаря за субките. Благодаря Ви дами за труда!! :thanks:

А за сериала, и аз се присъединявам към харесалите. Исках да гледам корейски сериал точно както преди 10г. Въздействащ, типично по корейски с всички недостатъци и някои необясними неща. Изключителен Бини!! Имаше химия, имаше много милички моменти, прекрасна игра на Сон Йе Джин, даже не очаквах, че толкова ще ми допаднат като двойка. И разбира се колорита на аджумите от селото, доста добро попадение. Пета рота, без тях филма нямаше да е пълен, за първи път гледах тези момчета, но много ми харесаха. Имах нужда точно от това, да се разсея от действителноста, да помечтая, да мисля за хубави неща и да се вълнувам, в очакване на следващия прекрасен сериал, Романтиката винаги е на мода!:wub:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този сериал ми стопли душата.Така ми се иска тази любов да се впрехвърли и в реални я им живит.Определено бяха сладка двойка.Само едно не ми хареса ... тези рибешки целувки ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С риск да бъда линчувана ще напиша, че тази драма не надмина очакванията ми. 

Като прочетеш имената на актьори като Бини и Йе Джин и... може би това ми беше грешката.

Голям фен съм и на двамата, но докато Йе Джин изглеждаше по-правдоподобно, Бини го нямаше почти през целия сериал :(.

Несъзнателно правих сравнения с "Descendants of the Sun" и "My Love From Another Star" - нямаше я тази завладяваща атмосфера.

Имаха сладки моменти, но... някак изкуствени. Поне накрая се целунаха развратно за пред корейския свят :D

Аджумите и пета рота бяха забавни и свежи, а не просто някакъв пълнеж. Все още очаквам Бини да се събуди и да ни покаже старите си възможности.

Благодаря за превода! Лична оценка 7.5/10.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, zaharchee написа:

С риск да бъда линчувана ще напиша, че тази драма не надмина очакванията ми. 

айде, за да не те линчуват само теб.... аз да си кажа, че сериала го избутах до 8 епизод, обаче ще направя пауза докато ми дойде настроението да гледам тази наивнo-романтична, фантасмагорична история :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За какво линчуване става въпрос? Вие сте си за награда, задето подсказвате на тези, които още не са го гледали, да не тръгват с голямата кошница :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някак си го изтърпях и го изгледах заради главния герой.Иначе не е нищо особено.Но като цяло става за гледане лека романтична приказка.:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...