Jump to content

Crash Landing on You (2019-2020)


Recommended Posts

Дали това, което пишат за автора (авторите) на книгата и дали нейната история е вярна или е просто рекламен трик - не мога да кажа. Но някои неща вътре ми нявяват спомени от детството, така че бих повярвала че описва действителността в Северна Корея. Може би преувеличено, може би какъвто е бил преди години, но все пак дава представа за живота там.

Ето книгата. Има откъс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А тук намерих публикуван един от разказите.

Off Topic

Надявам се в най-скоро време да изтребят цялата им Чучхе пасмина до крак и да освободят нещастните хорица от ада, в който вегетират. Лидера им и другите мазници като него да ги запалят на обща клада на площада в Пхенян - ето това ще бъде истински "народен съд".

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разказите са едни такива неодялани, по-скоро като случки, които хората си разказват. Лъхат на истина, и са пълни с един жаргон, който го помня от детството си. При това съвсем не са от най-тежките възможни случаи. Хубава книга е. И да, дано и Северна Корея някога получи шанса си...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Драма уж има голяма и по-красиви от тия двамата в корейски сериал няма. Да оставим настрана, че могат да играят,  в случая гледаме една от малкото корейки, освен, че супер красива , де има за какво да си показва краката в комбина  с мистър Перфектен-  очаквано свръх добра комбинация.

С глуповата усмивка, мога да изгледам поне още 100 епизода, без никакво съдържание, само  тия да продължат да  се мотаят по екрана и да пият соджу, бърборейки, че са пияни и гледайки се. :D Че и заобикалящите ги, се мотаят очарователно.:28558:

  • Харесвам 8
  • Мерси 2
  • Хаха 2
  • Upvote 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 27.01.2020 г. at 12:17, Amaia написа:

Тази книга дава доста добра представа за живота в Северна Корея. Вътре има една история за пътуване с влак, която ме накара да не възприемам случката във филма като пълна фантасмагория.

zabraneni-istorii-ot-severna-koreya-31.jpg

Купих си я преди време, прочетох половината и съм склонна да повярвам. Може и рекламен трик да е, но всеки си избира на какво да повярва ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tomato Cultivator vs Desperate Effort.  :rofl: 

Spoiler

 

Единият гледа домати, другият отчаян, че не намират Капитана, в ожесточена битка ха-ха-ха. 

 

Събирането на Задругата с Капитана и Се Ри беше кулминацията на всичко досега особено Малкият как му се хвърли на Капитан Ри и после прегръдката със Се Ри. 

Не ми се мисли как ще се разделят, трябва да подготвям кърпичките.   

 

 

Spoiler

Thumbnail   Thumbnail   Thumbnail

 

Другарите в акция, хич не става ясно, че не са местни. :28558:

19532b069e6cd70ac284f89f9d2cae6c24f876f2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дан и Алберто имат чудесна химия. Направо са си за самостоятелен сериал. Или може би Алберто просто си е флуиден. Майката на Дан ми пълни душата - има завладяващо присъствие. Много е атрактивна. Вуйчото генерал също е забавен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 4.02.2020 г. at 18:19, meri2003 написа:

Дан и Алберто имат чудесна химия. Направо са си за самостоятелен сериал. Или може би Алберто просто си е флуиден. Майката на Дан ми пълни душата - има завладяващо присъствие. Много е атрактивна. Вуйчото генерал също е забавен.

Да , ама много сълзи, кога ще дойде време за романтика?

P.s. специални адмирации за Оскара на "семейството" на Дан!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Закачката с шапката от любимия  сериал е добра хрумка.Каката се чуди, отде са я изнамерили.

А химиците, направо алхимици- превръщат сцените в злато.:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ми прецакат Швейцарията, заслужават да ходят в Северна Корея! :nunchako:То и без това тази част от сериала беше по-интересна, в Южна стана детска градина, подходяща за зрители над 3-годишна възраст :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм оптимист.Това да не ви е драма, като тия до 2010, дето все умираха и ги убиваха. Пък си и пише- романтика и драма.От двете страни, ако щете  на  38 паралел ще се гледат и помахват, но розов край ще има.:D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бих казала, че ще е от сериалите, които ще помня или са ми оставили емоция. Хьон Бин е мега дървен тук. Дали реве, дали  гледа влюбен, с тия малки очи и изсечена физиономия, много празна работа прави. В първите му сериали биваше. Сега не искам да го гледам. В най-емоционалните сцени стои като пън и една изкуствена сълза тече за фон, да разберем че нещо му е тегаво. Йе Джин никога не ми е харесвала, но й се получават всички емоции. Оня ми е абсолютен мишок. Няма смисъл да оплювам и детинските им целувчици.... топ актьори, нЕма що. И откакто се върнаха в Юга, баси скуката и ниво baby tv...Интересен що годе сценарии, останалите участващи са си на място. Актьорчето от Waikiki не отстъпва на огромния опит на Биньо... Ех, ако беше Хелъра в главна роля, щяха да бъдат 30стр. изписани копнежи. Онзи му дай да реве и да се влюбва и всички сме във филма! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бънита,  Хелъра пък точно-не.Има му виси ченето  с глуповата физиономия. Пък и Дулсинеята не е от неговия сладникав тип, пред която да се прави на мъж.Да ме простят фенките му, но на мен все ми се гледа на другия бряг.

 Немой и да искаш от севернокорейски девственик военен, да го дава пламенен любовник, а по-скоро под прикритие. ПИрфектно дървен си е!

Я кви близнаци е отработил и ги чакаме в Швейцарията!(задкулисна снимка, но нищо се не знае)

spacer.png

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя стана една ..... При това развитие на събитията в днешната серия, щастливият край утре ще е жива фантастика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, meri2003 написа:

Тя стана една ..... При това развитие на събитията в днешната серия, щастливият край утре ще е жива фантастика.

 

Напротив, драмата премина набързо в един епизод  и остава да заформят хепиенда.:D  И...то пък, като, че до сега не беше  фантасмагория!:28558:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...