Jump to content

Crash Landing on You (2019-2020)


Recommended Posts

Страхотни сладури са и двамата. Хьон Бин го преоткрих - наистина е станал невероятен  мъж. Не мога да му се нагледам, а Сон Йе Чжин е толкова красива и женствена. Във втора серия ме върнаха 40 години назад - толкова първобитни сме били, че не е истина (за страшната и тъмна страна няма да коментирам .... минало...). Чест й прави на сценаристката и на целия снимачен екип, че успяват да предадат нещо толкова ужасяващо като режима в Северна Корея, така че човек да може да го възприеме без да се натовари (депресира) и дори да се посмее искрено без да се надсмива на битието на северняците.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Засега главните са много сладки, комедията върви на пълни обороти. Но ако някой ден севернокорейският реквизит (включително новичките дрешки на лелките) наистина се озове в КНДР, там ще вдигнат празник за такъв невиждан, чисто новичък лукс  :lol2:

А любителят на южнокорейски сериали е такова сладурче! :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, Paribas написа:

Засега главните са много сладки, комедията върви на пълни обороти. Но ако някой ден севернокорейският реквизит (включително новичките дрешки на лелките) наистина се озове в КНДР, там ще вдигнат празник за такъв невиждан, чисто новичък лукс  :lol2:

А любителят на южнокорейски сериали е такова сладурче! :yes:

Как питаше "Какво стана с Де Гил, че съм гледал "Ловци на роби" само до 14 серия?" :28558::28558::es:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз щях да съм бясна, ако не му знам края - та това е култов сериал! А как така Де Гил ще мре - тая южнокорейска диверсантка заслужава да се гътне и тя! :lol2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Начесах си крастата, изгледах двете серии и аз... Ами, ей затова не гледам текущо сериали, щото ти става интересно и хоп, трябва да чакаш с дни следващите серии. Ама, сама си го натресох на главата.

Off Topic

 

Харесаха ми двете серии, обаче няма си кривя душата, малко нереално ми дойде това, как я изтърваха всичките военни в началото, докато тя бягаше, без главния, айде той беше стъпил на мина поне, ама останалите какви глупаци ги изкараха /точно пък северно корейските военни/... Също и тя как ги командваше после. Да, хубаво, че е отракана, защитава се и т.н, ама си в чужда страна и то знаеш каква. Едва ли би се изправяла толкова... Както и да е, приемам го, все пак е сериал. А и тия войничета са много симпатични и някак земни, всеки със своите виждания и постъпки. 

И много ми допада, че действието се развива предимно в Северна Корея. Идва ми по-различно, непознато. Което е плюс за мен. С тая огромна разлика между севера и юга. /Между другото, аз името Северна Корея го свързвам най-вече с военни и обожанието към лидера им. Та като видях сега обикновени хора, които много ясно, че ги има, толкова странно ди ми дойде..:blink: Та и затова се радвам, че действието е в тая част/.

А семейството на женската. Тия пък ще се изядат за тая власт. Интересно ми е тя като цъфне някой ден, както им се иска да е умряла, а не е, че и със зет северняк, че и военен, какво ли ще става? :lol:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 51 минути, skofiild написа:

 

  Скрий съдържанието

 

Харесаха ми двете серии, обаче няма си кривя душата, малко нереално ми дойде това, как я изтърваха всичките военни в началото, докато тя бягаше, без главния, айде той беше стъпил на мина поне, ама останалите какви глупаци ги изкараха /точно пък северно корейските военни/... Също и тя как ги командваше после. Да, хубаво, че е отракана, защитава се и т.н, ама си в чужда страна и то знаеш каква. Едва ли би се изправяла толкова... Както и да е, приемам го, все пак е сериал. А и тия войничета са много симпатични и някак земни, всеки със своите виждания и постъпки. 

И много ми допада, че действието се развива предимно в Северна Корея. Идва ми по-различно, непознато. Което е плюс за мен. С тая огромна разлика между севера и юга. /Между другото, аз името Северна Корея го свързвам най-вече с военни и обожанието към лидера им. Та като видях сега обикновени хора, които много ясно, че ги има, толкова странно ди ми дойде..:blink: Та и затова се радвам, че действието е в тая част/.

А семейството на женската. Тия пък ще се изядат за тая власт. Интересно ми е тя като цъфне някой ден, както им се иска да е умряла, а не е, че и със зет северняк, че и военен, какво ли ще става? :lol:

 

 

Най-смешно беше как

Off Topic

севернокорейсските граничари не можеха да си държат автоматите правилно. И вместо да стрелят - се жалваха и охкаха като изнежени градски дечица. Туй заповеди, процедури, правилници, опасност от военен съд - за нищо ги нямаха, то каква ти граница - разграден двор! :lol2:Абе както коментира една рускиня: мацката не гледа униформата, не гледа пистолета, ами гледа, че граничарят е неин тип :lol2:

 

 

image.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 38 минути, Paribas написа:

 

Най-смешно беше как

  Скрий съдържанието

, ами гледа, че граничарят е неин тип :lol2:

 

 

image.png

Е, те това е стратегия, да го умилостиви, или съблазни, или... Съвсем наясно й беше, използва женското  си оръжие...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, lukreciana написа:

Е, те това е стратегия, да го умилостиви, или съблазни, или... Съвсем наясно й беше, използва женското  си оръжие...

Това втория път. Ама първия, докато си висеше в клонака? :D Да видим докъде ще я докарат със Сверна Корея, преди да си отдъхнат и да се метнат в Южна. Че пусто ще се чака за серии...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мотивите за написването на сценария и нещица от работния процес. Пускам го в спойлер, понеже е на руски. Има и  отговор как постигат достоверност за живота в Северна Корея. 

Понеже не ми дава тук да го пусна в спойлер, ще пробвам  отделно.



 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Off Topic

Мотив обнаружился в 2008 году.

Создатели дорамы ответили на все вопросы, включая основной - процессе рождения драмы, представив процесс планирования и углубленной проверки основных моментов сюжета и их возможности в реальности.

После показа первых серий, дорама заняла 1 место в индексе показателя популярности. Драма от сценаристки Пак Чжи Ын, режиссера Ли Чон Хё и продюсерской компании Studio Dragon, рассказывает о богатой наследнице Юн Се Ри, которая после инцидента с парапланом, приземляется в Северной Корее, где её находит северо-корейский офицер Ри Чон Хёк. Он скрывает её от всех и в итоге влюбляется в неё. Данная тема является основной точкой интереса дорамы, в особенности если учитывать, что такую любовную историю почти невозможно встретить в реальной жизни.

Мотивом дорамы послужил инцидент, который случился в 2008 году. Сценарист Пак Чжи Ын сказала, что случай произошел 12 сентября 2008, актриса маленьких ролей наслаждалась поездкой на прогулочном катере в Инчхоне, но потеряла управление и столкнулась на берегу с мужчиной из севера. Сценаристка подумала, что было бы интересно экранизировать эту историю и стала искать похожие истории о реальных событиях в Северной и Южной Корее, вызванные авариями в открытом море, написала первоначальный синопсис на тему "Богачи в Северной Корее". В итоге, после многочисленных переписываний, было решено, что именно по синопсису с кораблем будут снимать дораму.

Пак Чжи Юн, после просмотра нескольких фильмов, где демонстрируются аварии на корабле, задумалась, как бы реализовать эту идею на производственном процессе.

При рассмотрении различных самолетов, таких как вертолеты, легкие самолеты и парапланы, в качестве кандидатов, по совету военных экспертов и экспертов по авиации из специальных сил в Северной Корее, вертолеты и легкие самолеты обнаруживаются на радаре, но парапланы, которые не имеют двигателя, не обнаруживаются радаром. После тщательного изучения таких историй, стало известно, что северо - корейские военные фактически проводили военные учения по проникновению с использованием парапланов в спецназе.

В связи с этим изучили реальные случаи парапланеризма, когда израильские женщины - парапланеристы пересекли сирийскую границу, а люди-парапланеристы в Кеннам наткнулись на тайфун во время парапланеризма. Были найдены различные примеры из реальной жизни. Зафиксирован случай, когда одной женщине удалось выжить и приземлиться, после полёта на параплане. Поэтому в случае особого стихийного бедствия, параплан не может быть найден и может пойти на север.

В конце концов, предыдущий синопсис основанный на бедствии на корабле, решили заменить на случай с парапланами, после того как дораме дали зеленый свет для выхода в эфир.

Наряду с обширными исследованиями и поисками информации по Северной Корее, которые были основой работы и сопровождалась постоянной проверкой и усилиями. Сценаристу помогали десятки северо корейских беженцев. В частности, один беженец принимает участие в проекте в качестве помощника Пак Чжи Юн, помогая с идеями и сценами. Кроме того, эксперт по Северной Корее так же консультирует проект. Среди консультантов с Северной Кореи выступили: северокорейский фронт-офицер, жена военного офицера, который жил в бывшей деревне, офицер спецназа, торговец, контрабандист, водитель, врач, исследователь, бывший студент и пианист из международного университета, и другие... Десятки северокорейских беженцев, включая сотрудников, постоянно совещались, чтобы сосредоточиться на расследовании северокорейской жизни, а также детальной окончательной проверкой. Кроме того, еще один северокорейский эксперт, также консультирует и руководил сценами с Северной Кореей.

Северной Корея разделена от Южной, но различные бытовые товары для дома из Юга, продукция по дорамам и культуры k-pop имеют большой спрос и распространяются в тайне. Северо - корейцы имеют большой интерес и стремление к корейской культуре. Производители пытаются реализовать реальные события в мире, на основе практических данных о других аспектах жизни, которые кажутся нам знакомыми.

Режиссер Ли Чон Хё на пресс-конференции сказал: "События дорамы происходят в Северной Корее, где демонстрируется романтика на фоне напряженных событий".


 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 21.12.2019 г. at 21:39, Paribas написа:

Е, и главният герой налази корейските драми! :lol2:

 

Нали е военен, няма тън-мън, директно  мина на  осми епизод  с цЪлуФките.:lol2:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Романтично и забавно. Добре поднесено от героите. Отначало героинята ми беше антипатична, но вече започвам да я харесвам.

Бини си е сладур, няма какво да коментирам. Очаквам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 23.12.2019 г. at 22:28, lukreciana написа:

Отначало героинята ми беше антипатична, но вече започвам да я харесвам.

Да, в първата серия нещо дали преиграваше, дали сценаристите... Пу да не е уроки, и да се задържи така :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За сега ми е фаворит сцената с раздаването на сертификатите на момчетата. Погледът на пренебрегнатия капитан е направо убийствен! :D

 

А специалният тенкю подарък - уникален!  :rofl:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина много забавна сцена се получи, а този опърпан домат - голям майтап. В пети епизод

Off Topic

има още подобни сцени на ревност.

Работата стана напечена. Тръпки ме побиват какво може да му се случи на капитана, ако го изловят "другарите" с тази нарушителка на държавната граница.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страшно ми е. Шеста серия я превъртах от ужас какво ще се случи. Изводът е, че хората могат да бъдат еднакво чудовищни навсякъде, по всяко време, без разлика дали е комунизъм, капитализъм, монархизъм и прочие. Системата е просто оправдание някои хора да дадат воля на злата си същност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Време беше и за Батман. Ама много малко оръжия от арсенала използва, и бая подписи удари в регистъра. :D Засега и аз като рускините - доволна. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...