Jump to content

Recommended Posts

The Kingdom Of The Winds

spacer.png

 

Държава: Южна Корея
Година: 2008
Епизоди: 36
Жанр: драма, исторически, военен
Период на излъчване: 10.09.2008 - 15.01.2009

В ролите:
Сонг Ил Гук като принц Мухьол / Демусин
Чонг Джин Йонг като крал Юри
Че Чонг Уон като принцеса Йон
Пак Гън Хьонг като Доджин

Сюжет:
Тази драма разказва за трудните първи години, за борбата и утвърждаването на младата държава Когурьо и в частност описва живота и премеждията на принц Мухьол. Това е бъдещият крал Демусин - третият монарх на Когурьо и внук на Чумонг.

:essub:


С български субтитри: ТУК и ТУК

Онлайн с български субтитри: ТУК

С английски субтитри: ТУК

С руски субтитри + OST: ТУК

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло ми хареса...

 

но ми дойдоха малко в повече бойните им сцени, понеже се виждаше че хората на по заден план просто правят нещо като движение колкото да покажат, че уж се бият, само че това се забелязва, дори и да не се фокусира камерата на тях

Обаче имаше и няколко сериозни образа, които ме потопиха в обстановката.Крал Юри много ми хареса, както и Доджин.Маро също.Не съм смятала,че някой може да ме дразни яко, но това беше Бегък, особено като се усмихваше мазно.Другото което е, че наистина на някои моменти, музиката към сериала ми напомнаше на Four Gods и не само, и на други американски саундтраци.Но все пак имаше някаква мистичност в нея, особено в парчето с вокали.Краят много ми хареса...

 

 

 

когато Мохьол каза на малкия Ходонгчо, че за да бъде велик владетел, трябва да се постарае да е като вятърът, който не може да зърне, но който гали всяка педя от тази земя и който е винаги до народа им.Той е онзи който облекчава умората на хората , който засища глада им, а понякога се превръща в свирепа буря, за да прогони враговете надалеч.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как е сериалът,добра ли е историята? Няколко пъти се спирам на него,но се плаша,че е 36 епизода.Споделете малко мнения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност историята спокойно може да се гледа самостоятелно, bibendumо. Поне при мен така стана.

Въпреки, че съм малко пристрастна към сериала, хубав е, приказен е. На моменти и доста реалистичен.

Отнася те във време и място, далече от дребнавите съвремености и битовизми.

Но пък гордостта, достойнството, омразата и предателствата, обичта и любовта са си съвсем съвременни и те " хващат".

Не е трудно да си " излъчиш " любимци от героите. Освен Главния / Сонг Ил Гук, дето се чудех какво, аджеба, не му харесват в " A Man Called God",

трябваше да го гледам ТУК, за да разбера какво имат предвид момичетата/ може и момчета да е имало/ ... Мъррр--, съвсем друга бира е тук. И през бретона гледа още по-лошо... мъррр. И с нетърпение чакам новия му сериал.

 

Не лоши бойни сцени / само не гледайте масовката на заден план... понякога личи колко внимават в упражнението/ :D

Доджин.. тъжния и прекрасен Доджин....хм! / Това "хм!" е една дълбоко стаена въздишка. Ще видите защо/

Маро.. ей, че скица! Верният Меркуцио, той.., душицата златна, предана.

Търговецът е с брилянтна роля, то муцуни, то гевезене. Този актьор не за първи път ми прави впечетление, добър комедиен заряд има.

Хайде да не изброявам.. Лекарката, Кралицата ... Принцесата и Главния на войската.

И умишлено избягвам спойлери. Действието увлича като бърза река, все нещо се случва, не искам да развалям изненадите на негледалите. Не е трудно да се изгледат 36. Аз ги опатках бързо и без да се усетя. Това ми е първият исторически сериал.

Приятно гледане и споделяйте.. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалът е почти епичен. Слабата кинематография е компенсирана от страхотен сценарий, не по-лоша режисура и отлична актьорска игра. В един момент дори се опитах да си представя как би реагирал човек в идентични ситуации на тези, в които поставят актьорите, и не мисля, че реакцията им би била по-истинска от играта им. Драматизмът в някои от сериите има много малко аналогии, дори сред историческите сериали!

Препоръчвам ви го най-горещо!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е един от любимите ми сериали ,гледала съм го няколко пъти.Горещо го препоръчвам на всички който обичат историческите сериали.Огромно благодаря на всички за превода на епизодите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Харесах много този сериал. Очарована съм от актьорската игра. Особено ме впечатлява как умеят да изразяват толкова много емоции само с поглед. Много ми допаднаха Мохьол и Хемьонг.

Искаше ми се да погледам Хемьонг повече време, но...

Само ми беше странно - та към края вече и смешно - как докато двама се бият статистите сякаш седят и си чакат реда.Просто очарователно хихи. Този филм ме накара да търся други исторически сериали. В момента гледам "Emperor of the sea" , донякъде и заради Сонг Ил Гук.Стана ми любимец някак :blush: .

Колкото и да си мисля, че нечия трагична съдба не ме изненадва вече, признавам че никак не очаквах Маро да загуби живота си и то по точно този начин.Поплаках си в този момент.И през цялото време хем ме беше яд на Доджин хем му съчувствах.Клета съдба имаше младежа лутайки се между верността към краля и към приятеля.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди три години за първи път се докоснах до "духът на изтока" с този сериал,а Сонг Ил Гук веднага се превърна в любимец!И за това естествено последваха "Чумонг" и "Императорът на моретата"!....Това е моята "троица" в корейските исторически сериали! Не си позволявайте да ги пропуснете!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един от любимите ми исторически сериали... Бях силно впечатлена от него и преди това от Чумонг... Това ме накара да прочета повече за 3-те кралства и особено за Когурьо. А на Сонг Ил Гук толкова му отива да играе в исторически сериали... Страхотен е! :rolleyes:

Пък и действието се развива много по-бързо отколкото в Чумонг и Кралица Сон Док.

Препоръчвам го за гледане :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отново се завръщам към сериала, със същия интерес,

преди време ме отблъснаха кървавите сцени в първите епизоди,


защото определено сценарият е написан увлекателно и действието е богато
и динамично. Тъй като вече съм гледала много от нещата на любимеца ми -
Song Il Gook, тук той просто затвъждава улегналото ми високо мнение за
него като актьор и подбор на роли в зрелият му период.

Отбелязах си като герой и престолонаследника Hae Myeong (Lee Jong Won) -
изключително благороден, държавнически и положителен образ. Жалко, че
нямаше как по-дълго да му се насладя...

Порази ме и образа на владетеля - крал Юри. Актьорът Jung Jin Young, който
го превъплащава се справя блестящо с нелекия образ, даже си мисля, че ако
не го беше изиграл той и точно така, този крал нямаше да изглежда в очите ни
поне малко по-привлекателен, отколкото е.

Докато го наблюдавах, все имах чувството, че е някакъв лузър?! Все пак това е синът
на Чумонг - владетел на велика държава, а разбираме, че още при първото поколение
наследници се насъбират толкова вътрешни и външни политически проблеми, че
той сякаш не може да справи със създалата се ситуация. Сякаш нещо не му достига
за да достигне нивото на баща си. Тук актьора със своя талант идва на помощ на героя си
и чрез всички форми на играта си ни внушава, че героят е жертвата на обстоятелствата,
велик държавник в трудна ситуация, с отговорност, с визия за бъдещето и дори проницателен
като такъв. Малко ме обърква и факта, че имам чувството, че сюжетът се повтаря и
в такива моменти се питам има ли въобще историчност в историята, която ни разгръщат,
след като нещата толкова поразително се повтарят?! :dunno:



Както и да е, това, заради което се гледа сериалът: невероятните картини (природни и кадрови),
"романтиката" на историчната епоха, благородните качества, чувства и взаимоотношения
между героите са налице; в добавък това е още една от прекрасните роли на Song Il Gook, когото
най-много харесвам именно в историческите му сериали.

 

Препоръчвам го за гледане! :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах го преди години.Помня малко от разказа, но знаех, че много ми хареса. Сега го изгледах пак и пак ще помня, че много ми харесва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Помня, че изгледах "Кралството на ветровете" преди "Чумонг", тъй като ме плашеха многото му серии, но така ме увлече, че след него изгледах и "Чумонг" на един дъх, а Сонг Ил Гук ми стана любимец. Силно препоръчвам и двата сериала!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а сега си представете, че не сте ги гледали още :es:

 

На мен са ми в графата за гледане, но имам за довършване друг дълъг исторически сериал.., който малко ме изпусна точно с многото си серии, но там говорим за 60.., аз някъде обичайно си правя почивка на 30-та серия(обичайно със съвременен сериал или два, три филма :lol:), така че тези 36 ми се струва че няма да ме спрат.., виж и за Чумонг по принцип съм на линия.., но там вече ще видим на колко пъти ще имам способността да го гледам.., че тези 81 направо ме стряскат само докато гледам числото

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някога, през 2010 г. в Замунда си разменяхме мнения за сериала "Рим" и тогава ме посъветваха да гледам два сериала, защото били много хубави. Обаче корейски. Единият беше този. Но избрах да гледам първо другия, защото името му беше по-късо. "Ловци на роби".  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...