Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

Сюжет:
Животът преминава бързо като пеперудата - красив, но краткотраен. Легендата разказва за любовна двойка, която се появява отново след като е преминала през три цикала на живот с повтарящи се болка и сълзи. Този път те се откриват един - друг в света на бойните изкуства. Лианг (Chun Wu) има изключителни умения в бойните изкуства и живее в планините. Когато неговият учител му дава задача да се грижи за Зу (Charlene Choi), момиче от богато семейство, което се преоблича като момче, започва едно болезненото пътуване, през което те трябва да преминат отново. Бащата на Зу я сгодява за генерал Ма (Ge Hu), за да се отплати за сторена добрина, въпреки, че тя е влюбена в Лианг. Но любовта може да бъде безсмъртна и да преминава от един живот в друг...

Година: 2009
Жанр: Азиатски / Екшън / Романтичен
Държава: ХонгКонг
Времетраене: 102 минути
Режисьор: Jingle Ma
Сценарий: Po Chun Chan

В ролите: Wu Chun, Charlene Choi, Wu Ge, Ti Lung, Shao Bing, Harlem Yu

Свали филма:
тук
и
тук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филмът е идеален за безнадеждните романтици ...

Нз как стана ама успях да се абстрахирам от спойлера дет плиуки го изцепи

И тъкмо вече се бях нагласила за хубавия край и се сетих

 

 

ама тея ученици са ебахти малоумните .. оная рипа в гроба пък те я закопават

 

 

Имаше доста гафове .. ако беше българска продукция от "Господари на ефира" щяха да му отделят няколко седмици :)

Но въпреки това филмчето е готино ... мислех си че имам тренинг вече да не рева по филми и сериали, но уви ...

Историята е типична, но трогателна по своему

И определено ще е филм, който поне аз де, ще помня .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хон Конгски вариант на "Ромео и Жулиета".

"Любовта не се измерва с времето", а с това дали тя, спира дъха ти.

Любов-нежна и красива, като крилата на безброй пърхащи пепуруди.

 

Люси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Butterfly Lovers или олсо ноун ез един от любимите ми филми

 

Тази толкова красива история, разказана по не по-малко красив начин, е изключително вдъхновяваща. Прекрасна интерпретация на идеята не само за вечна любов, за отредената духовна половина на съществото ни, но и за любовта, която минава през огромни препятствия и оцелява.

Отгоре на всичко тази красива история е изиграна от талантливи актьори и всеки един детайл е изпипан до изящество. Една истинска наслада за ценителите на киното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е лош филмът, само дето в началото дамата ме дразнеше с

необяснимото си лигаво поведение.Не се ли държеше твърде невъзпитано с по възрастните от нея и учителите? Чудех се защо тая хлапачка отива да учи бойни изкуства. Как и кога успяха и да се влюбят...Нямаха грам време да си се порадват един на друг.

Добре, че беше момъка да ме разсейва от нея. Не знам, така го усетих аз. Не че ме завладя толкова историята (защото не я почувствах така както трябва, не ме убеди просто), колкото самата идея за една такава любов и покъртитилния финал.Там вече "издадох багажа" и рукнаха реките от сълзи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много красив филм! И актьорите също. Дори и този , който играеше гадната роля - и той ми хареса. Според китайците, когато някой умре, душата му се превръща в пеперуда.. Моят ник си е точно "пеперудка" и вярвам в прераждането, нямаше начин тази романтика и любов след смъртта да не ме докосне.. Почти като приказка!!! Все пак и в приказките понякога героите умират. Благодарности!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първият филм, който гледам с Wu Chun..и какво да ви кажа хареса ми,главно заради неговото участие,но и филма не беше лош..Хареса ми музиката,а бойните сцени някак не бяха на ниво..незнам защо така ми се стори,сигурно щото съм гледала много китайски филми с кунг фу,а тука беше заложена повече романтиката..Wu Chun според мен се справяше доста добре с тупалките,ама не съм гледала нищо друго негово та нямам обективна оценка.Много странно завърши..А и като видях как мацката

се остави да я погребат с него

само цъках с език,щото макар че беше романтично такива неща не ме кефят по принцип..Пък и съм се чудила как изобщо не се пробуди инстинкта в нея??..аз ако бях да съм подрипнала само от звука на падащата пръст...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе самата история не е нещо ново или оригинално, а е древна легенда - творба от устното творчество на китайския народ, с която дори Китай кандидатства преди няколко години за списъка на Световното нематериално културно наследство на ЮНЕСКО. Легендата е претворявана в много жанрове - поеми, театрални пиеси, опери (в традиционните стилове), и ми беше интересно как ще изглежда на екран.

Нямам кой знае какво за казване, хубавко филмче се е получило, но нищо особено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста творчество са посветили на тази легенда :) Има анимационен филм от 2004 година:

 

402120liangzhu.jpg

 

още 1 игрален филм от 1994:

 

270822liangzhu.jpg

 

и 3 сериала от 1999, 2000 и 2007. Последния е 41 епизода и изглежда доста добре, но още няма субтитри:

 

От 2007-ма:

443623butterflylovers2.jpg

192217butterflylovers1.jpg

 

Анимацията има субтитри и на английски, ако има заинтересовани мога да я кача някъде ;)

А каката по принцип е много голяма сладурана. Нещо като актриса не ми понася, но пък съм я гледала само в 2 филма, а филмографията й е доста богата. А и с пеенето се справя повече от добре, жалко че Twins се разделиха :no:

 

charlenechoiwallpaper10.jpg

0704_00470_010b2.jpg

charlene-choi.jpg

Twins:

402pxtwinsband.jpg

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хареса ми филма и историята беше красива.Обичам пеперуди, вече обичам и Чун който се справи добре с ролята си и вече съм му фенка.

Брат Мо,преигра доста, но това е без значение.Гафовете не съм ги забелязала,бях заета друго да гледам ;) ,но сега заради тях може да го изгледам още веднъж :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам едно със сигурност никога няма да го повторя, обаче ми хареса. Остави добро усещане в мен, не съм особено голяма почитателка нито на романтиката, нито на летежите, не разбрах младежа как кога и защо се влюби в лигавата, мрънкаща нахалница, но това грам не повлия на цялостното ми впечатление. Симпатичен филм

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам, че ще разваля позитивните постове, но за мен този филм оглавява класацията на най-безсмислените филми. Дадох му шанс и му отделих време с безброй превъртания само заради симпатичните главни, но освен визията им продукцията не блести с нищо друго.

Най-голямата ми загуба на време !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...