Jump to content

Recommended Posts

Dying_Eye-P2.jpg
Dying Eye | ダイイング・アイ
Държава:Япония
Начало: 2019  Март16 до 2019 – Април – 20
Ден: Събота 22:00 - 23:00 часа
Епизоди: 6
Жанр: съспенс
Канал: WOWOW

Въз основа на романа "Dying Eye"

на Keigo Higashino (публикуван на 20 ноември 2007 г. от Kobunsha)

Субтитри: Английски


Участват: Миура Харума, Такахаши Мериджун, Мацумото Марика, 
Какидзава Хаято, Онодзука Хаято, Футиками Ясуси …
Режисьор: Кунимото Масахиро
Сценарист: Йосида Норико
 

Описание:
Шинсуке работи като барман. Една нощ го напада непознат. 
Частично губи паметта си, затова не си спомня,
 че преди година и половина е претърпял автомобилна катастрофа,
която е довела до смъртта на Мина. 
Шинсуке научава, че човекът, който го е нападнал, 
е съпруг на жената, която е починала в автомобилна катастрофа, 
и че след нападението е извършил самоубийство . По някаква причина Шинсуке често е съветван от хората около него,

че е по-добре да не си спомня лошите неща. 

Започва да има опасения относно истината за инцидента. 

И в една дъждовна вечер, пред Шинсуке се появява мистериозна жена в траурна рокля, невероятно красива. 

От момента на появата й Шинсуке е обхванат от лудост и мъка. 

Наистина ли тя съществува или е плод на въображението му,

извикано от гузната му съвест?

 

 

:essub:

 

Свали :click:

 

Свали с български субтитри :subs: :click: :click:

 

Онлайн с български субтитри :subs: :click: и :click: и :click:

 

С руски онлайн :click:


С английски онлайн :click:

Редактирано от felicyti
добавени линкове за онлайн
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не няма от доста време и няма още изгледи да има.:lol: И аз се чуда защо няма с тоя каст, но доста японски филми и сериали нямат...:dunno:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Събнато е вече цялото. Даже някой беше казал, че има желание и на бг да направи превод.

Началото е поразително! Страхотна мистерия се очертава. Реализъм и мистика в едно.

Затвърждава мнението, че Хигашино наистина е един от най-добрите автори в този жанр.

Сериозна и много отговорна, трудна, дори тежка роля за Харума, но пък заслужаваща внимание.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С всеки епизод загадката се задълбочава. Подозирам, че тази история е още по-необикновена и заплетена, отколкото хита на Хигашино - Suspect X.

Заснемане, игра, история, всичко върви зашеметяващо динамично и поглъща максимално вниманието. Браво! Тежък случай разкриват, но по най-интересен начин. И с много въпроси, които човъркат съзнанието. Карат да се замислим над толкова неща...

Страхът и шансът/съдбата/късметът са водещи тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това определено е най-противоречивата и предизвикателна роля, която Харума е играл. Забъркаха го в такъв водовъртеж, че не виждам, как ще се измъкне. А мистерията е просто необяснима. Има някакъв проблясък, но тези манекени-кукли са толкова плашещи, че тръпки ме побиват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Очертава се поразително разкритие! Точно преди финала, всичко се обърна отново с главата надолу.

Off Topic

Да, мъчително е да извършиш престъпление и да останеш недокоснат от последиците и ужаса.

Дори да имаш заместител, това не се преодолява, особено ако човек е със слаба психика.

Тъжно и трагично едновременно.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарности на преводачите, че успяха да преборят това заглавие и вече започват да го пускат по бг тракерите!

Надява се да им е харесало! За мен беше много мистериозно и необикновено изживяване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук се разкриха важността от изборите, които се правят, последствията от тях, способността за справяне с травмите и значението на поемане на лична отговорност. Неслучайно наказателната отговорност е лична. Функцията на наказанието не се състои само в изтърпяването му. Поне това е заложено и се разчита на преосмисляне, превъзпитаване, поправяне. Възможно е човек в стресова ситуация с прилив на хормони да не може да вземе правилно решение и в опит да избегне проблем създава редица други проблеми. Затова и персонажите бяха показани с всичките си качества и противоречия, което свидетелства, че хората се променят или не се променят, а повтарят старите модели на поведение и грешки. 

Много тъжно ми стана след като го изгледах. За Миура, за съдбата на някои хора, за несправедливостите и за други неща. Загубихме един прекрасен актьор и превъплъщението му като Шинсуке за пореден път доказа възможностите му! :( 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е. И аз почувствах загубата му още по-осезаемо, след като гледах тази му роля. Хубаво е го помним и да видим всичките му превъплъщения. Това наистина е едно от най-добрите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалът е интересен, завладяващ и непредсказуем до самия финал. Още в началото беше ясно, че

Off Topic

на много от героите не им е чиста работата, но защо – се изясни много по-късно.

 

Спокойно мога да кажа, че нито един герой не беше изцяло положителен, което е освежаващо. Важното, разбира се, е кой как се пречупва с времето и след преживяванията – дали осъзнава грешките си и е готов да се промени, или продължава по старому.

 

Да видиш Харума, който в ролята си казва: "Отнемането на човешки живот е грях, който...", да видиш изражението му тогава – и да знаеш какво се случва със самия него в реалния живот след това... Наистина е сърцераздирателно! 

 

Но сериалът си заслужава!

 

Благодарности за чудесните български субтитри!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъжно е. Никога няма да научим истината, май. Но пък остават ролите му. Те са важни и е хубаво, че напоследък той поглеждаше по-често към сериозни, разнообразни изяви.

Дорамата действително заслужава да се види. Ти успя ли да се сетиш, каква всъщност е врътката с убиеца и куклите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 38 минути, ukio написа:

Ти успя ли да се сетиш, каква всъщност е врътката с убиеца и куклите?

 

Подскажи ми, моля :) Въртят ми се разни неща из ума, но не мисля, че съм на прав път.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първоначално убиецът беше друг, доколкото помня. Изобщо не подозирах, че може да има допълнителна информация, която да преобърне нещата. И тази мистериозна фигура на убитата, която се появяваше, нямаше логично обяснение почти до финала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 20 часа, ukio написа:

И тази мистериозна фигура на убитата, която се появяваше, нямаше логично обяснение почти до финала.

 

Появата ѝ беше обяснена доста логично. По-скоро ми се стори странно защо

Off Topic

се държеше, ходеше и говореше като кукла или по-скоро като робот – чудех се дали това се дължеше на психическото разстройство на героинята или на това, че съпругът на починалата все пак е успял да създаде някакъв нейн "жив" образ.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да. Беше обяснена, но почти до края си остана мистерия, понеже беше копие на убитата. Не мисля, че някой би се сетил, какво точно е станало и да си го обясни, без последователното развитие на действието.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...