Jump to content

Recommended Posts

Наистина свеж сериал. Хареса ми определено как е направен и как са вплетени двата водещи жанра (криминален екшън и момчешката любов). Също много ми хареса това, че е кратък, точен и ясен, без да се овърта много и да се губи време с излишни сцени и приказки. Изгледах и клипчетата зад кадър по заснемането на някои сцени и точно това ми направи впечатление, че доста ми хареса как е пресъздадена атмосферата. Това говори за отлично свършена режисьорска и операторска работа. :) Актьорската игра според мен също си беше окей. Комичните моменти бяха много забавни, а романтиката и химията бяха на супер ниво. :) Историята е готина и въпреки, че не харесвам мафиотски филми и сериали, то тук тази сюжетна линия не е тежка и се гледа с интерес и лекота, защото по-скоро е вмъкната, за да засили мелодрамата в самата история на героите. Полицайчето беше голям шемет, а стърчащия перчем в косата му е един път. :D Втората главна двойка бяха големи сладури. Химията между тях и всяка тяхна сцена, ми лепваше една усмивка на лицето. Червенокоско беше голяма забава, а на Малчо как му грейваха очичките когато чуеше за храна :D 

Та като цяло сериала е супер очарователен, свеж, лек за гледане и интересен. Както по-горе споменават, ако гей тематиката, не ви създава дискомфорт и искате нещо кратко, точно и симпатяжко, то може да му хвърлите едно око! :D 

Благодаря ви за превода, както и настоящата работа по другият History3 :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се присъединявам към положителните мнения.
За мен  е един от най - добрите BL сериали. Имаше от всичко  :D

Забавляваха ме всички персонажи. Химията между двойките се усещаше и ме радваше.

Чудесна история, забавна и имаше своите моменти на сладост :D  Определено бих гледала втора част на Trapped (в мечтите ни :D)

Благодаря за преводчето. :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много пъти съм засичала клипчета от този сериал и даже съм запомнила баш сцената, където двамата главни са с белезници в една кола.

Но така и не разбрах тогава кой е сериала, не съм си направила труда по-точно, макар да си го заплюх за гледане.

После прочетох всичко що е написано в момчешката тема и от там си избрах някой друг сериал. Като влязох тук веднага се усетих, че тая сцена е от тук.

По принцип не обичам много-много мафиотски истории, а и в началото малко се обърквах покрай тия имена на мафиотите кой какъв е, обаче всъщност много ми хареса.

Това е първият BL сериал /дотогава да съм гледала 6-7 най-много/, в който сюжета не се върти само около романа между момчетата, а си има и друга сюжетна нишка.

И мисля, че това е голям плюс. Пък самото мафиотство е показано някак балансирано, хем да ти е интересна историята, хем да не досажда много, за който примерно не му допадат такива неща. Демек не е твъде брутално.

И това, че накрая всичко се обърна наопаки, лошите се оказаха добри, добрите лоши, не е нещо невиждано, но пък за тук кой го очакваше.

Off Topic

 

Примерно бащата на Тан И. Образа му беше на безскрупулен мафиот и с тоя белег съвсем допълваше картинката. Но аз се радвам, че той се оказа невинен.  И в последствие как човек започва да гледа на него по друг начин. Като се разбра, че му е баща и че не е сторил това, което всички мислеха. Жалко, че се самоуби, но може би той не можа да приеме това, че хората които сумати години е мразил, всъщност не е имало защо, а и те бяха убити пред него. Пък и синът му на този етап не можеше да го приеме... Тъжно ми стана тук всъщност...

 

Тан И и Сяо Фей, двамата се допълваха. В началото като котка и мишка, но после Сяо Фей постоянно го спираше да свърши някоя глупост.

Въобще Сяо Фей беше доста напорист герой, не се отказваше, бореше се докрай и все усмихнат някакъв, лъчезарен. Тан И беше по-намръщен, ама си намери половинката. И някак си се повтори историята между родителите на Тан И, бащата мафиот, майката полицайка.

А кръстника, мафиотският бос, как само е попаднал баш на Тан И. Да отгледа детето на приятелят си и да го научи на добро, защото той макар и мафиот беше добър.

Дали е знаел, че това е синът на прителя му?

 

Приятелката на Тан И и "чичкото", също ми харесаха. Той се опъваше яко, ама накрая сдаде багажа.:28558:

 

Джак и Малчо, тия пък какви сладури са. Малчо хем полицай, обаче хич не му пречеше да дружи с мафиот. И държанието му сякаш на някакво хлапе, а Джак уж мафиот, вместо да е страшена, той един бонбонест тук. С какъвто се събереш, такъв ставаш.

Направо с кеф да си ги гледаш.

Мене само малко накрая Джак ме разочарова, защото се оказа, че не е толкова лоялен на Тан И и по-скоро за пари би направил всичко.

Но поне беше директен, как си каза на Малчо, че гоиска за женичка... Или пък го разцелува.

 

Яд ме хвана за шефа на полицаите. Хич не го очаквах това от него и много гадно се получи баш преди сватбата на дъщеря му.

Но, всеки си сърба попарата.

 

И най-накрая сериал в който хората пушат. Не, че приветствам пушенето, всеки сам си решава, но това направо си е странно да го видиш в азиатски сериал.

Но пък толкова допълваше образите на мафиотите това.

 

Хареса ми сериала. Историята е интересна, героите са интересни, неочакван край... Благодаря за превода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...