Jump to content

Grandmaster of Demonic Cultivation Season 2 (2019)


lazeto

Recommended Posts

D8cbOZ5XUAIsSNw.jpg:large

 

Mo Dao Zu Shi, Modao Zushi, Grandmaster of Demonic Cultivation, The Founder of Diabolism, The Founder of Evil Magic , 魔道祖师

Страна: Китай

Също така известен като: Mo Dao Zu Shi, Modao Zushi, Grandmaster of Demonic Cultivation, The Founder of Diabolism, The Founder of Evil Magic

 По BL новелата на: Mò Xiāng Tóngxiù - "The Founder of Diabolism"

Период на излъчване: 2019 – Август0?

Жанр: екшън, приключения, мистерия, комедия, историческо, свръхестествено, шонен ай, по новела

Епизоди: 8

Времетраене:  минути на епизод

Студио: G.CMay Animation & Film

Режисьор: G.CMay Animation & Film

Субтитри: Английски

 

Резюме: Вторият сезон на анимираната адаптация на китайската BL новелата "The Founder of Diabolism" на Mò Xiāng Tóngxiù…

Създателят на "Демоничната секта", Wei Wuxian, от талантлив майстор на бойни изкуства се превръща в най-мразеният човек в страната. Начинът му на живот не помага особено. В желанието си да се усъвършенства, той изучава техники на границата на етичното, отказвайки да се съобрази с общестеното мнение. В един момент става прекалено силен и  това дава предимство на враговете му, които го демонизират в очите на обществото. Всички го атакуват едновременно и ключовият играч се оказва неговият доверен ученик и последовател, който първи го  предава и го напада в гръб. Това обаче не е достатъчно за враговете му и те правят всичко възможно да са сигурни, че той никога няма да се прероди.

 

Няколко десетилетия след това обаче, душата му се оказва в тялото на сирак, отхвърлен и малтретиран от роднините си. За да си отмъсти, младежът го призовава с цената на живота си. От самото си събуждане, Wei Wuxian, е въвлечен в сложна ситуация, от която го спасява най-големият му съперник, който за капак го взима под крилото си. Това е началото на едно забавно пътуване изпълнено с приключения , унищожаване на чудовища и решаване на загадки....

 

 

 

 

Линк към сезон 1 :click:

 

Онлайн с български субтитри :subs: :click:

 

Български субтитри :subs: :click:

 

Нещо, което си чакам с нетърпение...:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз си го чакам:) Края на предния сезон беше супер, но без да прилича на клифхангер, имаше градация и смислен завършек, но с вратичка, че може да има продължение. Аз обаче, нямам търпение да разбера кога и най-вече защо нашичкия се обръща срещу близките си и по-конкретно с/у сестрата на лилавия(името му ми е непосилно) . Просто от първия сезон не стана ясно, в спомените си си го призна, но не изглеждаше и кой знае колко виновен. Надявам се да има обяснение, а не да излезе, че просто злата енергия е надделяла или неква подобна простотия, че иначе язък за убавите червени очи.

 

Виж, игралната версия не я чакам много много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изместили са го за август, явно заради лайв версията. А с такова нетърпение го чаках. Но явно ще свърши първо тя, поле ще дадат анимето. :cry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не са имали време да завършат целия сезон като хората, но студиото направо се пръска по шевовете с проекти. Китайците са амбициозни. Историята малко я прибързват в тези 5 епизода, сравнено с темпото на първия сезон, но анимацията кърти мивки! Уникална е! А героите и сюжета я правят истински хит!!! Ще си чакаме с нетърпение 3ти сезон през 2021.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трети (последен) сезон е обявен официално за 7ми август! Още един месец ще изтраем. Най-вероятно ще съм на море тогава, ама ще го гледам на плажа и ще роня ред сълзи, ред сополи. T-T

 

Превю за последния сезон:

【魔道祖师 The Founder of Diabolism】EP00 完结篇预告大合集!夷陵老祖重现人间,揭开前尘真相 - YouTube

 

 

Смята се, че епизодите ще са 12 (неофициално), което, ако действително е така, ще е голямо претупване.. Трябват си най-малко 15 епзиода... :(

 

Поне на постера изглеждат щастливи и безгрижни. :)

 

spacer.png

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е няма такова претупване просто. Караха скорострелно отгоре-отгоре и почти не се спряха на някой емоционален момент. Без сериала въобще нямаше да вдяна и една сцена от това, което се случи... но поне анимацията - битките, героите, абе... всичко, тя си беше страхотна, но пък друго и не съм очаквала там. Преминавам към трети сезон и се надявам там да го карат малко по-спокойно, хронологично и обяснително, както стана в първи. Иначе ми е трудно да се насладя, приемам епизодите по-скоро като преговор, а не като за "истинската" история един вид.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току-що попаднах на ей това клипче, което е японският оупънинг за втория сезон:

Знаех песента отпреди, но си нямах идея, чеще я сложат нея :blink: Много ме радва, тази ми е даже по-любима от Senya Souka, която беше на първи сезон и на същата група. Макар че не съм сигурна, че съчетанието между картина/музика се е получило съвсем както трябва тук, но... абе, карай, много е красиво, какво съм седнала да мрънкам и за това. :28558:

(За ендинга на Aimer... как можа да се изложи таз жена, смисъл... не, не мога. Дано някой успее да хареса песента и от мое име.:slap:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...