Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

麦田
WHEAT

ЖИТО


Година: 2009
Държава: Китай
Режисьор: He Ping
Жанр: Екшън, Драма, Исторически
Времетраене: 104 мин.
Език: мандарин
Субтитри: английски
imdb
Световна Премиера: 06/13/2009 (Шанхай Международен филмов фестивал)

УЧАСТВАТ:
Fan Bingbing, Huang Jue, Du Jiayi,
Wang Xueqi, Wang Zhiwen, Wang Ji, Li Ge,
Jin Yaqin, Sun Guihua, Wang Jiajia.

ОПИСАНИЕ:
Китайският режисьор, He Ping
("Войни на небето и земята"),
ни представя филма "Жито" - историческа eшън драма
за жени изоставени от техните мъже отишли на война
и за лъжите които казват, за да ги държат далеч от ужасната истина.

Филмът е разделен на пет секции,
съответстващи на китайската система
от елементи: злато, дърво, вода, огън и земя.

В него участват звездите: Fan Bingbing, Wang Jue и Wang Zhiwenи
и е произведен с бюджет от 6 милиона щатски долара
на Xian Film Studio и неговата собствена компания Beijing Classic Culture, доста голяма сума по китайските стандарти.

ФИЛМ

AНГЛИЙСКИ СУБТИТРИ

И ТУК + AНГЛИЙСКИ СУБТИТРИ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина ли са го сложили в категория 18+ този филм? Аз лично нищо 18+ не видях, освен може би това, че едно дребно противно създание от мъжки пол изкара почти целия филм по гол задник (такава му беше дрешката, не че нещо друго ).

Иначе филмът за мен беше голямо разочарование, жанрово абсолютно неопределяем, с много хаотичен сценарий и може би най-претупания финал, който съм виждала напоследък.

Да не забравя ужасния каст - Фан Бинбин е прелестна наистина, но освен нея във филма има цял куп вресливи женоря, които буквално ми проглушиха ушите, както и двама от най-неприятните мъже, събрани заедно - дребното мрънкало, което споменах по-горе, и другия, който освен че през цялото време беше просто неприлично мръсен и рошав, беше и абсолютно неубедителен като воин.

 

Откъм добрата страна мога да спомена прекрасните гледки, между които разбира се многократно показваното разлюляно от вятъра жито (един съвсем прозрачен символ на мирния живот, противопоставен на войната, която се случва някъде другаде). Имаше и 2-3 много стилни сцени на съпружеските отношения на героинята на Фан Бинбин и възрастния й съпруг (не са 18+ обаче ).

 

Ако трябва да дам оценка, тя няма да е повече от 5/10.

 

(Люси, извинявай, май не беше най-добрият първи отзив за филма, надявам се да не се откажат хората да го гледат, може пък да им хареса).

 

 

Bсе пак Люси да не се разсърди, че давам силно отрицателно мнение на старта на темата.

 

Но наистина беше съвсем нелогично - попадат двама мъже в окаяно състояние в една крепост, населена само с жени (както става ясно - няма пукнат мъж, защото всичките са на война), и за цялото време как не се намери една да ги измие тези юнаци, да ги среше, да ги облече в прилични дрехи, пък и да се възползва от тях. Така де.

Само от време на време им организираха нещо като .... групово мачкане или опипване, не знам как да го нарека, което беше честно казано доста странно. Някакъв неизвестен за мен китайски обичай явно.

(може би това последното да е за 18+, знам ли)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изобщо не се сърдя, че изказването за филма е лошо.

Aз уважавам вашето мнение и вашата преценка, наистина се чудя, защо са тези 3 номинации.

И ме е яд, че не бях го гледала, като си мислех, че все за нещо ще си струва да се покаже.

А даден филм, щом не ти харесва, ще си го кажеш, разбира се, нали тук му е мястото. И аз не харесах 1 серия на "A man called god "и веднага си го написах. Дори и трябва да напиша -защо, но нека изгледам и 2 ,че тогава.

.

Люси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...