Jump to content

Recommended Posts

Съгласна съм, че всичките тези работи са си знакови за съвременните заглавия, почти като са празните улици, по които се движат колите на героите:P

@aria нямам предвид конкретно състезанията и атмосферата там, говоря за надъхването през останалото време. Честта, славата и достойнствата на китайския народ бяха неизброими, почти като самите тях и героите се скъсваха да ни го повтарят. Спрях подсъзнателно да броя споменаването им след десетия път, което  пък беше някъде в първите три епа:D Освен това прекалиха с уважението към по-големите( приравнени бяха с по-старите), това беше послушание без право на глас дори когато става дума за човека когото обсъждат(оплюват и критикуват), а за мен тази гледка беше тъжна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 11.08.2019 г. at 1:24, debil4e написа:

 

  Скрий съдържанието

То бяха простотии, но капакът беше когато не дадоха дори думата на вероятната двойка. Първо братчеда да кажел, после другия, сочене с пръст, едва ли не те двамата са неми и тъпи. За капак аргументацията на главния що отново ще премълчи на дядката  директно се вписваше в желаните морални ценности. Но поне на него му позволиха да каже нещо, нея само я овикват, включително "успялата" братовчедка дето чака майка и да и намери мъж и собствената и майка-това най-много ме вбеси.

 

Аз това го приех за нормално, защото при повторно преглеждане, се замислих и го подложих на анализ. Според мен главния герой не каза нищо, за да не я постави в неудобно положение. Остави възрастните да си въобразяват погрешно. Дадаха им думата на младите, но тя беше в шок и не реагира адекватно. А той пък

Off Topic

 

влезе в ролята на рицар, бранещ достойнството й /и то не веднъж/, понеже братовчедът-плямпало вече се беше изпуснал, че тя харесва главния герой и едва ли не я изкара лека жена, а брат му пък ги издаде, че са се срещали. Тя беше шокирана и нямаше опит, затова не посмя да реагира, докато той като играч свикнал с рисковете, действа веднага и измисли стратегия /стратегията да са фалшива двойка/. Родителите им им даваха думата, но просто ги засипаха с много и все грешни въпроси и предположения. Тя се кокореше и се паникьосваше, а той като играч, измисли игра за играене пред роднините. Явно геймърсвото му беше втора природа. както и това, че беше джентълмен - няколко пъти в сериала имаше моменти, в които действаше джентълментски.

Мен друго ме дразнеше и изумяваше: какъв лукс показваха в Китай, какви домове, какви мебели и модерни сгради. Дядката и в Норвегия и в Китай имеше страхотни жилища, като този в Китай беше невероятен мезонет - с високи прозорци и високи тавани, голям и просторен, модерно обзаведен, с огромна поддържана градина, в която имаше езерце с фонтан /или май бяха рибки/. Главният също имаше много модерен и голям офис-дом, както и майка му /тоест мащехата му/.  Реално разполагаха с такова имущество, че не можех да ги определя за бедни.  Имаха домове в две държави, мащехата също. Същевременно, нашият ГГ не взимаше заплата, и според думите му живееше скромно. А аз нищо скромно не видях - тоя джип дето караше също беше висок клас. И накрая като се наложи да купи подарък за рожденния ден на главната се оказа изведнъж без пари, видите ли, направо без пукнат грош, та се примоли на брат си, та да му даде на заем крединтната карта. Тоест оказа се без пари, просещ от малкото си полубратче, а същевременно ходеше модерно облечен, караше скъп джип /и бензин съответно/, имаше скъп офис и скъпи домове /повече от един/, с луксозни мебели, и при командировките по състезанията винаги беше в луксозни хотели с прекрасни стаи /в едната даже имаше огромен аквариум, цяла стена/. И, да ме извинявате, но като икономист, смятам и сметките ми просто не се връзват. Родителите на главната го обвиняваха, че не е надежден и че не може да я осигури, че само играел, а не работел, той самия много пъти проси кредитната карта на полубрат си, а същевременно около него само лукс и модерно. Кухнята му беше също много луксозна. Съвършенно нереалистично, уви. Направо нелепо. Ако това е беден китаец, не знам какъв ще да е богатият. /Всъщнот решението на сценаристите, той да се моли на малкия си брат за пари, може би е било, за да покажат как братята трябва в трудни моменти винаги да се подкрепят, само дето на мен ми беше нелепо и смешно. Според мен тярбаваше да се срамува, а не да се хвали, че е без пари. Но пусти китайски идеали./

 

И да добавя, че и аз искам кола и кухня като неговите - направо му завидях.

Някой знае ли какво се е случило с последните 3 епизода, или е грешка в описанието?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Засега само два дена съм гледала от тоя сериал/ събота и неделя/,но щом стигнах до 12 серия,значи доста ме е увлякъл...Та до тук:

Off Topic

 

В началото си помислих,че момичето се интересува от тия геймърски му работи и знае кой е гл. герой,един вид му е фенка,затова все търсеше контакт с него,но като разбрах,че не е така,по-скоро е хлътнала от пръв поглед,е странно ми стана,някак си не ми е реално.Да,можеш да харесаш някой веднага,ама чак пък да го притесняваш,все да му пишеш,след като дори не се познавате...Но пък ми хареса как направиха нещата после в тая насока.В смисъл когато отиде на събитието им в др. град,момчетата като решиха,че е неговата приятелка и я кръстиха ''Снахата''...:lol2: А после с дядото,дето искаше да му намери приятелка,е как пък точно с нейната братовчедка,та тук си помислих,че Шан Йен ще поиска от Тун Ниен да се прави на негово гадже за малко,че да го оставят на мира,то пък братовчед му го изпорти,ама и така стана по-добре,сега уж и двамата са ''принудени'' да се правят на двойка,а тя милата сияе, той пък ме кефи,хем не и цепи басма,хем вече си личи,че иска да е с нея..

Темерут си е някакъв,а тя супер сладурана...Точно в момента отношенията им са много готини,както казах тя сияе,а и е много сладка как изпитва трепетите на любовта,на това,че я е последвал в социалните мрежи,че знае,че това е нейния профил и някакви такива...Той пък е по-затворен,кефи ме като я привиква с пръстти или тя като е при него той все едно не я забелязва.Има си  характер човека..VПък и приятелка си е нямал досега,от жени не се интересува...

Друго,което ми хареса в сериала е и тая вражда с приятелите му от стария екип...Аз харесвам да гледам такива неща, интересно ми е най-вече да видя как ще успеят да се оправят нещата.До тук той вече се сдобри с двама от тях,но остава баш най-важния-Соло.Още не съм видяла защо точно са се сдърпали,но като цяло Шан Йен е доста обиден и наранен даже бих казала.То цялата им група пострада от това...

Малката,дъщерята на Соло е опасна...Братовчеда на Шан Йен и той някакъв такъв затворен,но веднага ти грабва вниманието.

Останалите момчета са забавни...

Самите битки,честно казано нищо не разбирам от това,та се радвам,че като цяло не се фокусират само върху тях,а си имат едно съвсем нормално отделено време,поне за сега де.

И понеже е коментирано китайския патриотизъм,да наистина прекалено много се споменава това,може би защото е и сериал и във всяка серия,та може би е странно и натъртва по някакъв начин,но се замислих,ако това беше българска продукция и по същия начин се споменаваше за нас,може би нямаше да ни прави такова впечатление...В крайна сметка те са главните герои,ние сме за тях и след като има състезателен дух сериала много ясно,че ще се радваме,че са спечелили...То филм де,ама пак се радваш.Лично аз харесвам да гледам такъв тип сюжети с някакви състезания,що американски филми съм гледала такива,а там на какъв патриотизъм го изкарват....Каквато е по народност продукцията,ясно,че те са най-добрите...

 

 

За сега това са ми впечатленията така отгоре отгоре,да видим кога ще продължа с гледането...

 

Китайските работи все на китайски ги пишат/какво прозрение/,та сега това не съм сигурна,но предполагам,че е част от OST-а...

 

И малко зад кадър на сериала...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За първи път чувам за такъв спорт. Той сигурно е само за разбирачи, аз дори като им гледах екраните с тия редове бързоизписващи се символи, нищичко не разбрах. Не е зрелищен, като други. Ама нищо, състезания да има! Иначе спортният дух, екипността и патриотизма са добре показани, като последното е малко прекалено. Готина компания, интересни и различни скици в клуба, посмях се с тях. Приятелката-фенка е много красиво момиче и голяма чаровница, очите ми останаха. Недоразвити ми останаха образите на капитана, на момичето от най-първия отбор, на омъжената приятелка. Особено капитана имаше много потенциал, пък то като че ли остана за друг сериал. Доволна съм от главните /всъщност от всички/, естествено им се получаваше, сладки, въпреки темерутството на "бос".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реших да надзърна за малко в сериала. Доста лек и приятен. Ще си го изгледам до края с удоволствие.

Тъй като нямах никакви очаквания, няма и разочарования. Главната е голяма сладурана.

Харесва ми героинята и. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече 9 епизода прегледани. Тази игра хич не я схващам, прилича ми на некви кодове/вируси. Странна ми е.

Относно каста, толкоз хубави момченца на едно място, радост за окото. Главната е със страхотна усмивка, въпреки кривите зъби, супер чаровна.

Чакам да видя красивия "Бос" да почне да се усмихва повече, в момента този "stone face" ме дразни. Допада ми, че не видях негативни персонажи за момента, няма дразнещ фактор, има комични сцени, любовната нишка си върви. Доволно :) Броят на епизодите ме притеснява, но да видим...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

30 годишен мъж, а се целува като шестокласник:rolleyes: как можаха да снимат такива скумрийски целувки, а кривозъбата стиска ли стиска устенца.

Химия между главните 0, въпреки че момъка се опита. Най-приятни се оказаха двата отбора, стари и млади.

Обаче дрехите на мъжете бяха много хубави, а торбите с които обличаха главната:no: Голямо продуктово позициониране, голямо нещо. Хилядите дълги повторения кому бяха нужни и надъхващите патриотични речи, голяма пропаганда, голямо нещо.

Можеха да спестят няколко епизода и въпреки, че го оплюх става за убиване на времето:)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, NyXe написа:

 Броят на епизодите ме притеснява, но да видим...

Ми ако слуховете за новите мерки, които ПМ и в частност цензурата обсъжда излязат верни, скоро ще турнат таван на броя епизоди в сериал. Споменаваше се цифрата 40, което значи, че има вероятност готовите продукции с над 60 епа или да не излязат или да бъдат разделени на две. Другата рестрикция, която се обсъжда е лимит и на броя на римейк версиите на дадено заглавие. Конкретно за второто съм за, щот засякох едно и също заглавие, но от две поредни години с различен акьорски състав...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@debil4e, има резон. Започваш да се отегчаваш след n-ти брой серии. Ще видим уикенда как ще протече гледането :)

Относно римейк на един и същи сериал, през година, дори не си правя труда да гледам. Безумие.


Благодаря за инфото.

 

Сиен Ли е много сладък. Ако някой реши да му пусне тема, ако не след време ще направя.

 

Screen_Shot_2019-08-09_at_3_09_29_PM.png

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах го!

Захаросано, карамелизирано, сиропизирано, чудесно!  :) В крайна сметка не разбрах играта, но ми хареса много каста. Толкова хубави момченца на едно място, рай за окото :) Въпреки многото епизоди, всичко беше що-годе плавно. Демо, ДТ,  97 ---> големи сладури. Капитанът толкоз харизматичен,

Off Topic

жалко, че не развиха историята с мениджърката на СП.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На китайска вълна съм и някъде мернах 'навъсения' поглед на главния и веднага го започнах сериала. Наистина, този поглед е убийствено готин! :wub: Харесва ми сериалчето, фен съм на cyberspace stuff и идеята зад CTF състезания е супер готина(в Америка ги правят само вътрешно, не като спорт). Главната ми е малко странна, но е гледаема, а отборът е супер. Само тия патриотични глупости ме дразнят.. Пропагандно стоят. Издразних се на възвеличаването на Тянанмън, предвид какво се е случило там.. Засега го гледам с интерес, дано всичко е наред занапред. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже докато го гледах, хич не ми стана ясно с какво се "борят" на тези състезания. По -скоро ми изглеждаха като отборни "дуели" между  хакерчета./нЕкви пароли разбиваха , в сървъри проникваха , своя си сървър пазеха и прочие./ Та порових се малко и ми лъсна статия с някаква обща първоначална информация за туй чудо - CTF състезанията.

Оказа се, че съм на прав път с хакерството... Явно това му е начина да се легализира.

Като гледам и други са мигали озадачено, но пък е радостно, че поне един да сега е наясно предварително за какво става въпрос. 

@itadakimasu :yes:

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали само на мен, но цялото сватосване и харесване на главните ми е странно. Всички "съвпадения" и "случайни" срещи между двамата са някак изсмукани и очайващо пресилени. Въобще, едно странно се държат... или, може би, комично е по-точна дума.. Семейната новогодишна вечеря, дето сгаджосваха цялото поколение, беше толкова абсурдна работа, но се посмях хубаво.

Гън год-а е голяма работа обаче, с това 'ела по-близо' с двата пръста и кат се наведе над мацката.... А главната не зная дали я харесвам, не ми е достатъчно ярък персонаж, че да я приемам наравно с шефа. Дано по-напред я развият малко личностно. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво започна, обаче накрая вече много разводниха. Ли Сиен е бижу, забелязах го още в другия сериал с дроновете. Много чаровен! Обаче девойката хич не ми допадна. Не е толкова малка,че да се държи така инфантилно. Момчето се опита да вкара химия, раздаде се, тя стои със стиснатите устенца. Хайде, холан! Нали е влюбена, какво има да се дърпа тъй? Ама то явно е характерно за тях.

Братовчеда също голямо сладурче, заради него ще почна следващ китайски сериал :)

И най-вече голямо "браво" за стилиста на мъжете, особено на Гън Год-а и братовчеда аутфитчетата къртеха. Стилистката и фризьорката на женския каст да се уволнят!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи, не знам от къде да започна и как да си формирам мислите. Този сериал напълно ме подлуди и не мога да се спра да гледам. :blush: Тази вечер ще мина и последния епизод, който е качен преведен, и знам, че чакането после ще е трудно, но ще ги превъртам на ново. Толкова се забавлявам докато го гледам. Всички си имат своя собствен чар и цвят, и незнайно как ме завладя цялата работа. :wub:

Благодаря много за работата на преводачите, ще чакам търпеливо за следващите епизоди. :thanks:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едвам стигнах 11 епизод. Давах време и чаках да ме спечелят, обаче, ужасно ми е скучно. Не разбирам този спорт, а и не усетих да правят опит да ми го обяснят и въвлекат, а по-скоро, спорта и "романтиката" са обстоятелството, което подпомага основната идея, която е откровенна пропаганда. Питам се, защо е толкова гледаем?!? Можи би, аз изпускам нещо, не знам. Бих го догледала единствено, ако е дублиран и го ползвам за фон, докато си правят нещо друго. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалът беше пълен с дупки и нелогичности, на които изобщо нямаше да обърна внимание и щях да му се насладя напълно, ако не беше толкова категорична антипатията ми към главната героиня. Не успях да повярвам на нищо за нея – нито на възрастта ѝ, нито на гениалността ѝ, нито на способностите в пеенето и на славата ѝ в интернет, нито на специалността ѝ в университета и на големите ѝ способности, демонстрирани там. Едно с едно тези неща не ми се връзваха. Да не говоря, че и като поведение ми беше дебилна – залепена за главния като дъвка, дори на супер важни състезания тя вървеше веднага след него – няма състезатели, няма мениджъри, тя там накипрена, а от такова държание направо ме втриса. А колко пъти го излагаше нашия с простотиите си... Не че на него му пукаше, той така беше налапал въдицата, че не е истина. И забравих да спомена как я обличаха. Ако дрехите можех да преглътна с притваряне на очи, то тия чорапи с тия маратонки ме изприщиха, честно.

 

Та заради всичко написано по-горе ми се развали удоволствието от приятното мъжко присъствие :P Главния си го знам от сериала с дроновете, не ме изненада с нищо, нито пък ме впечатли с актьорска игра, но неговата цел е и друга, да краси екрана, с което се справя блестящо :D Момчетиите от отбора му бяха големи скици, как па ни един компютърджия с пъпки и очилца нямаше, не знам! Сяо Ми ми беше готин образ, въпреки че беше слаб откъм актьорство. Неговата половинка също беше много симпатична. У Бай беше прелестен в бурсученето, а мацката, която беше обект на чувствата му – страхотна жена, завидях ѝ мнооого! Ако тя участваше в Go Go Squid 2, веднага щях да се прехвърля там, но за съжаление, тази, която виждам на постерите, не ми вдъхва никакво доверие. Явно младежа ще трябва да го гледам в други проекти :)

 

Главната песен е много приятна и като цяло музиката не беше лоша.

 

Субтитрите – отлични, благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...