Jump to content

Enen no Shouboutai (2019-2020)


Recommended Posts

spacer.png

Off Topic

1b4fb472b20c7e6f.jpg0fc27582f8bc9874.jpg

 

заглавие: Enen no Shouboutai, Fire Force,  Fire Brigade of Flames, 炎炎ノ消防隊

страна: Япония

година: 06.07.2019

тип: ТВ - 24+ епизода

жанр: екшън, комедия, драма, шонен, свръхестествено, Sci-Fi , ечи, по манга

продукция: David Production

инфо: :click::click::click:

резюме: Токио, 198г от СЕ(слънчевата ера), специални пожарни бригади се борят с  явлението известно като СЧС или спонтанно човешко самозапалване, в които хората буквално се превръщат в живи факли. Поне при  първите случаи е така, следващото поколение мутира и вече може да контролира огъня запазвайки тялото и съзнанието си. 

Щинра Кусакабе е момче, с прякор  "отпечатъците на Дявола"  заради способността си да си запалва ходилата по желание. Той се присъединява към Осма бригада, съставена от други като него, със способност да контролират пламъците  за да помагат при СЧС. Или това е така докато не попадат на тайна организация, която се занимава със създаването на човешки факли и това е следа към  мистериозния пожар, който причинява смърта на семейството на Шинра.

 

лично мнение: Мангата започна добре, после нещо ми доскуча и я сложих он холд, но пък трейлъра ми хареса, а и предното аниме по манга на този автор си остава едно от добрите шонен заглавия, така че...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добър първи епизод или поне като анимация, пир за очите. Оста малко не ми е по сърце, но може да му свикна пък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...