Jump to content

Recommended Posts

Всичко можеше да приключи и по хумористичен начин до тази реплика:

"реакцията на фенщината си е една и съща." ,  която е един обиден опит да се стъпче интелигентността на редица хора. Явно "рафинираните" думи, които така и не видях, съвсем са свършили. Здраве да е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:D
явно понятието фенщината е равно на ниска интелигентност в нечии представи.
Аз го асоциирам с излишна страст, но да бъде както си казала ти.
Всичко можеше да приключи с или без хумор,
ако просто оставехте човека (в случая мен) да си изкаже мнението за един сериал, а не да тръгнете 10 души да го опровергавате разпалено.

Все пак това не е тема  за възхвала на "the untamed" във фенклуба на сериала, нали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам опровергания. :D

Аз си фенствам яко (в тия зрели години за първи път си давам парите за фенщина) : купила съм си страхотни аксесоари, които си ми носят един сантиментален спомен от сериала и сама си се кефя с тях. :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама що да не се кефим и на различното мнение, просто феновете са си фенове. Аз лично съм по средата имаше много хубави моменти в този сериал и много посредствени...смея да кажа. И на когото му харесало, харесало, пък на когото не, не. Важното е, че предизвиква дискусии и се гледа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Spoiler
Лан Ваньцзи и Вэй Усянь. Да они просто супер!!! 


Лан Ваньцзи и Вэй Усянь… многие телезрители считают их лучшими персонажами в этой категории дорамапрома! А лучшей дорамой - "Неукротимый: Повелитель Чэньцин" / "The Untamed". Вполне вероятно, это правда. Многие считают их двумя величайшими персонажами, которых когда-либо вы видели по телевизору (если вы согласны со мной, то мы точно станем друзьями!) Ведь вы уже увидели вместе на ТВ экране Сяо Чжаня / Sean Xiao / Xiao Zhan и Ван И Бо / Wang Yi Bo? Мне нравится этот фэнтезийный приключенческий лихо закрученный ромком, я люблю его больше, чем вечернюю чашку чая, чем свои вязаные, такие удобные тапочки-носочки и много чего другого (но только не утреннюю чашку кофе!). Эта дорама вызвала у меня такой прилив разнообразных эмоций. Невероятная фантастическая история, персонажи который великолепно изображены на экране. А саундтрек... он точно не из этого мира. Посмотреть и остаться равнодушным, ну только если ваша сердце давно остыло, а душа умерла.

Не мога да съм по-съгласен с това момиче. Отивам да се сприятелявам с нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, не е от сериала. Приложението Shazam ми дава, че е на Sanna Nielsen - Undo. Хубава е песента.

 

Официалният OST за историята на тези герои от сериала е този: 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, kitket написа:

Натъкнах се на страхотна песен, от този сериал ли е и знаете ли кой е изпълнителят?

 

Песента не е от сериала. 

Изпълнител Sanna Nielsen, песен: Undo

Оригинален клип:

Off Topic

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Присъединявам се към клуба на пристрастените и запленени от кланове и ордени. :D Сериала е истинско бижу в своя жанр. 50 епизода ми се сториха малко ...

За мен сюжета е сложен и динамичен, но изключително вълнуващ! Историята ми въздейства толкова силно, че в края на всеки епизод се чувствах емоционално изтощена, но исках да погълна още и още от това вълшебно епично приключение.

Оценявам на много високо ниво целия актьорски състав! Всички са се справили великолепно с ролите си и са успели да съживят героите си по начин, който ги прави свои. Според мен в сериала няма излишни персонажи и излишни приказки.

Брилянтната игра на Xiao Zhan ме накара да се влюбя в Wei Wu Xian, а рядко съм силно впечатлена от образ от филм или книга. Wei Wu Xian притежава аналитичен ум, смел е, силно емоционален и състрадателен. Той винаги носи в себе си позитивния дух. Въпреки цялата болка и фалшиви обвинения, които трябва да изтърпи, той остава весел, хумористичен и мил! Именно това ценно качество ме накара да го заобичам и често се натъжавах, заради спохождащата го неправда.

Другият главен герой - Lan Zhan, не отстъпва по великолепие на Wei Wu Xian. Силно обаятелен образ, безкрайно харизматичен и също силно емоционален. Невероятно е как Wang Yibo успява да изиграе мълчаливия и сдържан Lan Zhan първоначално плах, объркан, измъчващ се отвътре, опитващ се да определи кое е черно и кое бяло, и също този мълчалив и сдържан Lan Zhan след 16 години – вече самоуверен, мъдър, пълноценен и верен! Дори погледът му, когато гледа към Wei Wu Xian, е различен! На това му се казва актьорско майсторство! Неоспорима е химията между двамата ни главни герои. Възхищението им един към друг никога не е явно, но погледът на всяко лице ни казва милиони думи. :wub:

Тъй като обожавам архитектурата и интериора, обърнах доста голямо внимание на декорите, които са просто прекрасни. От клипчето, което bond е споделил в темата преди няколко дни, се вижда колко много труд и средства са хвърлени по създаването на резиденциите на клановете. Чак ми се стори нереално. Резултата е силно задоволителен - oпределено във всеки дом ясно е отразен характера на стопанина му.

Друг силен фактор, който ме накара да заобичам този сериал е музиката, която омайва още с опенинга. Не е нужно да казвам, че откакто гледах сериала OST-a му се слуша на всички възможни места – вкъщи, в колата, на работа ...

Цялостно определям сериала красив, впечатляващ и изключително завладяващ.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошла в клуба. Образът на Уей У Сян е ясен от начало до край. Малко по-сложно е с образа на Лан Уън Дзи. В рамките на цензурата екипът се е справил перфектно, но остава чувството за нещо недоизказано. Мотивацията на героя остава неизяснена. Без да знаят подробности, малко зрители разбират, че това е образ на отчаяно влюбен човек. Уан И Бо е отличен избор. Успя да ни накара да му вярваме и да страдаме заедно с него, да видим как се обича, дори когато не разбираш защо човекът, в когото си влюбен, постъпва така. Въпреки младостта си и ограниченията на цензурирания сценарий, изгради пълнокръвен герой.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, bond написа:

Добре дошла в клуба. Образът на Уей У Сян е ясен от начало до край. Малко по-сложно е с образа на Лан Уън Дзи. В рамките на цензурата екипът се е справил перфектно, но остава чувството за нещо недоизказано. Мотивацията на героя остава неизяснена. Без да знаят подробности, малко зрители разбират, че това е образ на отчаяно влюбен човек. Уан И Бо е отличен избор. Успя да ни накара да му вярваме и да страдаме заедно с него, да видим как се обича, дори когато не разбираш защо човекът, в когото си влюбен, постъпва така. Въпреки младостта си и ограниченията на цензурирания сценарий, изгради пълнокръвен герой.

 

 

Аз затова обичам първо да прочета книгата, после да гледам екранизацията, тука често гледам тъпо, затова, моля, кажи в спойлер или не, в кого е влюбен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно на теб не препоръчвам изобщо да четеш романа. Аз ще ти разкажа всичко подробно. Макар всички да сме възрастни хора и някои интимни моменти да не би трябвало да ни шокират, все пак някои се стряскат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 38 минути, bond написа:

Точно на теб не препоръчвам изобщо да четеш романа. Аз ще ти разкажа всичко подробно. Макар всички да сме възрастни хора и някои интимни моменти да не би трябвало да ни шокират, все пак някои се стряскат.

Е, нали в романа нямало толкова пикантни сцени или аз не съм разбрала правилно. :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 45 минути, bond написа:

Точно на теб не препоръчвам изобщо да четеш романа. Аз ще ти разкажа всичко подробно. Макар всички да сме възрастни хора и някои интимни моменти да не би трябвало да ни шокират, все пак някои се стряскат.

Мдаа, давам си сметка, че дори и само това зрънце знание от коментарите тук за BL във романа, нищо че не е във сериала, ми обременява възприятията,  докато гледам. Може би си прав – няма да чета, пък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие все за пикантни сцени си мислите. Не четете романа. Гледайте драмата. Не се тревожете за друго. И Александър Велики е умрял в ръцете на любовника си, но никой не го осъжда. 

 

Много от вас зациклиха на качеството на летенето, на недотам изпипаните сцени отразяващи двубоите между момчетата и други такива щуротии. Не се тревожете за звук и картина, не се тревожете, че имената не са много разбрани. В хода на гледането всичко ще ви стане ясно. На милиарди стана ясно, на вас също. Ще дам един голям спойлер за тези, които гледат сега. Не търсете кусури, а се опитайте да видите

Spoiler

любовта на майката, когато се обръща към 15-16 годишния Уей У Сян: Ако трябва умри, но се погрижи за моя син.

Любовта на съпруга, който е накарал жена си да си мисли, че я пренебрегва цял живот, но когато тя е в беда бърза да отиде при нея, за да умрат заедно.

Любовта на сестрата, която отива на бойното поле, за да му каже, че не го вини за смъртта на съпруга си и загива там.

Или на друга една сестра, която е готова да приеме брат си като нечовешко същество, но да е с него и да го закриля.

Омразата на брата, който дълбоко под ненависта си е погребал обичта и дори не знае дали го мрази или скърби за него.

Алчността на хората, което са готови да хвърлят цялата вина върху един човек само и само да могат да се докопат до властта.

Лицемерието, което те мята насам натам, докато не загубиш напълно човешкия си образ.

Благородството, което те кара да се осъмниш в очевидното и да заявиш, че никой няма право да съди кое е черно и кое бяло, без да е наясно с подробностите.

Вижте сирачето, което не знае как да живее.

Вижте човекът, който е способен да каже "извинявай", когато разбере, че е сгрешил и да поясни, че всеки трябва да се научи да казва "благодаря" и "прости", защото в противен случай ще му се наложи да изрече тези думи през сълзи.

Вижте как юношите порасват за една нощ и отиват да се бият във жестока война. Как умират. Как оцеляват. Как се опитват да изградят наново своя свят, погубен от жаждата за власт и богатство, от безогледната и жестока жажда да имаш и да имаш, без да се интересуваш от цената.

Вижте търпението, с което един човек търси душата на загиналия, защото в живота му идват и си отиват много хора, но само него не може да забрави.

 

 

И още много неща вижте и после ще говорим за това дали е изпипан или не сериала. Не, не е изпипан. Правен е с малко пари, защото никой не дава пари за предварително обречен сериал, за който не се знае дали ще бъде пуснат от цензурата или не. Но за наше щастие - пуснат е и сега ние се чудим дали ни харесва или не. На който му харесва, да си каже, на който не му харесва - пак да си каже, но така че да не дразни феновете. А на тези, които още не са го гледали - не знам какво чакате. Ако не за друго, то поне от любопитство за какво се дърлим тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еййй Бонд, като те чета и настръхвам. Аз дето се имам за вманиачен фен на Непокорните дори не мога да се доближа до теб;). Ти си друга стратосфера направо:bow:. Ето това също толкова много ми харесва в сериала, че успя да обедини, вдъхнови и накара толкова много различни по пол, възраст и култура хора да го заобичат. Пък на такива фен number one като Бонд, ще кажа - продължавай да запалваш хората към Непокорните. Мен точно твойте писания ме накараха да се поинтересувам какво е това чудо и така да му стана фен до живот. Вярно сериала си има кусури и неща за доизпипване, на за мен достойнствата му не са в летенето, компютърната графика и зомбитата, а нещо много по-дълбоко и неуловимо на пръв поглед. Това е най-красивата любовна история, която съм гледала. Рядко се случва да станеш свидетел на такава любов, привързаност, вярност, отдаденост на една душа към друга. Особено в днешния евтин и несигурен свят, където почти всяко едно нещо може да се купи и изтъргува имам нужда да гледам и да вярвам в тази история, пък била и тя само красива "приказка". В заключение, много благодаря на хората с различни мнения, които се включиха напоследък. Аз все пак си мисля, че стана интересна дискусия, добрия тон държеше ниво и най-важното побутнахме и раздвижихме темата. Нещо, което оттдавна не се беше случвало:thanks:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитат

Рядко се случва да станеш свидетел на такава любов, привързаност, вярност, отдаденост на една душа към друга.

Значи не сте гледали достатъчно азиатско :D Почти във всяка "историческа" история има такава двойка/и, само дето традиционно е разнополова.

Според мен улучиха момента когато БЛ историите дойдоха на дневен ред. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@bond, настръхвам от този спойлер, де! Имай милост!

И, както чета, вече доста хора сме ти повярвали! Файтинг и чайо /или както там се пишат/!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...