Jump to content

Recommended Posts

Дано се разминеш само с едно гледане. В началото наистина започва по-скоро като юношески приключенски сериал, но нещата се обръщат и чак накрая разбираш колко добър е всъщност. Обикновено след сериала се посяга към книгата. 

• Like 4

Е, като почнаха да се разплитат загадките ми трябваше да се върна и отново да изгледам първите серии:D

• Haha 1

Щом стигнеш до края, няма да ти се иска да се разделяш с героите. Чак ти завиждам.

• Like 3

И, кво сега, така и не разбрах кой е тоя дето помагаше да се разбере истината...:wacko:

Преди 7 часа, cucyta написа:

И, кво сега, така и не разбрах кой е тоя дето помагаше да се разбере истината...:wacko:

Ето този (nie huaisang) :D

spacer.png

Той намира начина да върне Wei Ying и задкулисно организира нещата, за да отмъсти за смъртта на брат си.

• Thanks 1

Аа, щом казваш, трябва май пак да го гледам последователно, че нещо....от многото приказки дето изприказваха в последните серии ми се завъртя главата...:D

• Like 1
  • Haha 1

преди 32 минути, cucyta написа:

Аа, щом казваш, трябва май пак да го гледам последователно, че нещо....от многото приказки дето изприказваха в последните серии ми се завъртя главата...:D

:lol: Гледай го пак и обърни внимания на израженията на Nie Huaisang (след 33 епизод), първия път и аз не обърнах внимание и ги изпуснах, но следващите пъти гледах по-внимателно. 

И всеки път като гледах откривах нови неща. :D Наистина пленителна драма. 

Spin off филм за историята на двамата братя и какво довежда Nie Huaisang до желанието за отмъщение може да се гледа тук  Fatal journey

• Like 2

7 hours ago, gal said:

Той намира начина да върне Wei Ying и задкулисно организира нещата, за да отмъсти за смъртта на брат си.

Не, той няма отношение към връщането на Уей У Сян, но се възползва от ситуацията. Връщането на душата на Уей Ин е друга история.

Spoiler

Останалите интриги във връзка с изясняване смъртта на брат му и зловещите планове на Дзин Гуаняо са негова заслуга.

• Like 2

Хммм, аз пък мисля, че точно той /Nie Huaisang/ има отношение и към връщането на душата на Уей Ин. За интригите и изобличаването той е кукловода и много умело, бавно и умно насочи към Дзин Гуаняо. Убедена съм, че той има пръст и във връщането на Уей. Гледайки внимателно първи епизод, там ни се подсказа, да не кажа направо показа, че някой задкулисно връща и/или изиграва ключова роля /но тайно :ph34r:/ за Уей Ин. Когато учителя обясняваше на учениците за старейшината Илин и затова дали той е мъртъв, ясно показват човек с ветрило стоящ зад параван. Накрая на епизода, отново само се загатват ръцете и цветовия ансамбъл на някой, който изглежда доволен и знае, че душата на Уей Ин се е завърнала. Може и да бъркам разбира се, тази вечер, когато си пусна сериалчето за n-ти път, специално пак ще изгледам тези сцени, но за себе си съм убедена, че този който връща или поне изиграва ключова роля за това, както и последващото отмъщение е точно Nie Huaisang ;).

Spoiler

В романа няма нищо такова. И в драмата не видях, а съм я превеждал реплика по реплика. Доколкото Ние Хуайсанг следи действията на Дзин Гуаняо, той се досеща какво ще направи младият Мо и затова чака наблизо, да не пропусне събитието. Знае, но няма отношение към факта, че Мо е решил да пожертва тялото си в замяна на отмъщение. Дори не знае кого смята да призове, а да не говорим, че всички мислят, че душата на Уей У Сян е изчезнала. В противен случай там щеше да чака Лан Джан. Доколкото си спомням ръкавът беше на Лан Дзин И.

• Like 1

Точно на  този въпрос, участието му във връщането на Wei Ying, отговор в книгата и драмата няма. Но аз четох нещо по въпроса, (дали не беше въпроси към авторката, просто беше преди месеци и не запазих линка), че виждайки накъде отиват нещата с Мо, Nie Huaisang му подхвърля заклинанието на Wei Ying и така умело го манипулира да направи жертвата (затова и меча/ръката се оказва там точно като се връща нашия човек). Затова и в поста ми преди това бях писала, че има участие във връщането му. Но тъй като не запазих линка и не мога да си опресня паметта, затова и не смея да кажа, че е така 100%, защото не съм много сигурна в източника.  :lol2:

• Like 2
  • Thanks 1
  • Upvote 1

Всъщност сега проверих. В последния епизод на сериала, Уей У Сян директно казва, че вероятно Ние Хуайсан е дал идеята на Мо Дзъюен да призове духа му. Съгласих се с вас, дами.

• Like 4