Jump to content

Recommended Posts

На мен тази- 无羁, 2 месеца я слушах постоянно преди да гледам сериала ,тук и двамата пеят прекрасно

 

Редактирано от loveless
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия неща де поствате са супер, ама аз искам да ви припомня най-оригиналното обяснение в любов евър.

Тези сцени ще си останат култови вовеки, пък и да супер забавни.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, повече гледания има сериалът отколокото е общата бройка на населението на земята. Интересна статия

 

ТУК

Редактирано от bond
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз вече съвсем честно мога да кажа, че го изгледах. Отне ми много време. Започнах го на английски, позагубих се в тези кланове и имена, да не говорим, че като ми говорят на английски за "пътя на меча", да се качиш на меча си и да отлетиш, "златно ядро", духовна същност и т.н. и оставах с впечатлението, че май не хващам същината... Този жанр принципно избягвам да гледам.

Та както и да е, бях го поизоставила. После се появи преводът, после попаднах тук на линк от започнатия превод на книгата и така манията ме обхвана... 

Сериалът успя силно да ме впечатли. Рядко се разчувствам до сълци, хеле пък в последно време, но "Неукротимият" ме победи. Страхотно много теми в драмата, при това добре развити, разказани и най-вече изиграни. Похвално за актьорите, справиха се повече от добре. Сяо Джан има голям талант и може да покаже още много, ще го следя и гледам с интерес. И Бо е просто безобразно красив и в този сериал, и на живо. Любим персонаж, освен горните двама, за мен бе Уън Нин, много, много силна роля!

Знаете, когато изгледаме нещо добро, много трудно после се започва ново. Непрекъснато се връщам към откъси.

Сега да попитам разбиращите тук, защото до мемента сякаш само това ми остана неизяснено. По-конкретно за Уън Нин. Какъв беше точно той - имаше чувства, може да разсъждава, безобразно силен и могъщ, непобедим, а някой го наричаха "марионетка" . Явно е, че не беше точно марионетка, но не е и жив. Какво беше загубил. Уей Ин събуди духовната му същност след като го прибра в пещерата. Всъщност кое у него беше загинало?!

И за разбиращите в жанра.... всичките герои тук са безсмъртни, нали така. Или поне така се наричат един друг. Защо тогава умират в битките? Те се обучават, развиват вероятно основно духовно, в изкуството/ по пътя на меча, увладяват някакви способности, притежават различни духовни оръжия, които им дават различни преимущества, Какво представлява "златното ядро" За себе си го разбирам като тази вътрешна сила, която ти дава всички онези възможности, които не притежава обикновения човек. Какво загуби героят на Уей Ин, давайки своето златно ядро на Дзян Чан? Разбрах, че не може да управлява меча си, т.е. е дори да го извади от калъфа му, не може да лети на него, но в същото време имаше способности да използва магични талисмани, да лети, да свири на флейтата и управлява чрез нея зли сили... Нещо изпускам в картинката.

Дългичко стана...извинете :).

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 43 минути, zenoa написа:

Сега да попитам разбиращите тук, защото до мемента сякаш само това ми остана неизяснено. По-конкретно за Уън Нин. Какъв беше точно той - имаше чувства, може да разсъждава, безобразно силен и могъщ, непобедим, а някой го наричаха "марионетка" . Явно е, че не беше точно марионетка, но не е и жив. Какво беше загубил. Уей Ин събуди духовната му същност след като го прибра в пещерата. Всъщност кое у него беше загинало?!

И за разбиращите в жанра.... всичките герои тук са безсмъртни, нали така. Или поне така се наричат един друг. Защо тогава умират в битките? Те се обучават, развиват вероятно основно духовно, в изкуството/ по пътя на меча, увладяват някакви способности, притежават различни духовни оръжия, които им дават различни преимущества, Какво представлява "златното ядро" За себе си го разбирам като тази вътрешна сила, която ти дава всички онези възможности, които не притежава обикновения човек. Какво загуби героят на Уей Ин, давайки своето златно ядро на Дзян Чан? Разбрах, че не може да управлява меча си, т.е. е дори да го извади от калъфа му, не може да лети на него, но в същото време имаше способности да използва магични талисмани, да лети, да свири на флейтата и управлява чрез нея зли сили... Нещо изпускам в картинката.

Дългичко стана...извинете :).

 

Ще се опитам да отговоря според моите си разбирания, пък ако нещо пропусна, и други ще се включат. 

Уън Нин е нещо като хибрид, той е събуден като марионетка чрез демонични сили, но понеже не е бил точно мъртъв, а между живота и смъртта, Уей Ин успява да върне и запази същността му, съзнанието му. Това е било единствения начин да го спаси. Така Уън Нин притежава цялата си духовна сила плюс силата на марионетка, затова е толкова могъщ.

Героите не са точно безсмъртни. Те култивират и развиват златното си ядро (вътрешната си сила), което има дава тези свръхестествени сили, позволяват им да се самолекуват или да лекуват другите и да живеят много дълго време. Но могат да бъдат убивани.

Уей Ин загубва всичките си способности идващи от златното ядро (като уменията с меча) и голяма част от огромна си вътрешна сила, но запазва таланта и силите си, които не идват от ядрото, а те не са малко, защото по начало Уей Ин е изключително могъщ. Затова се обръща към култивация на нестандартните и забранени демонични техники и работа с талисманите.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уън Нин е напълно мъртъв, когато сестра му и Уей У Сян го намират. С помощта на тъмната енергия, Уей У Сян го превръща в ходещ мъртвец и той още на място си отмъщава на убийците. След това в пещерата Старейшина Илин го облепя с талисмани с намерението да върне съзнанието му. Никой не вярва, че такова нещо е възможно, но нашето момче е супер талантливо и успява. А физически Уън Нин си е силен и когато беше жив, макар и много срамежлив. Призрачният генерал се подчинява изцяло на създателя си Уей У Сян, въпреки че има собствено съзнание, но то не е толкова съвършено като на живите и не му позволява да взема сложни решения.

А сега за безсмъртните: Нашите герои не са безсмъртни, тяхната крайна цел е да постигнат безсмъртие. Точно това е всъщност следването на светлата енергия, развиване на  златното ядро и придобиване на много умения. Пътят на самоусъвършенстването е техния път. Губиш златното ядро, губиш възможността да ползваш светлата енергия, а тъмната по думите на Лан Джан, разрушава не само духа, а и тялото. В крайна сметка Създателят на демоничното култивиране беше разрушен, въпреки неговата необикновена сила. Заклинателите са доста над обикновените хора, но също могат да боледувата и да умират. От споменатите в романа и сериала, само Баошан Санджен беше постигнала безсмъртие и още един безсмъртен се споменаваше във връзка с първия Печат, но го споменаха само веднъж и личността му нямаше никакво значение за всичко, което се случи в сериала. В романа изобщо не се споменават безсмъртни. 

Всички тези недоразбирания идват от английския превод. Руснаците разбират много по-добре материята и са се ориентирали отлично при превода на субтитрите и романа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Случайно попднах на това видео.Не знам дали някой го е споделял , но лично на мен много ми хареса как са използвали Wu Ji за  хореографията .За момент си помслих че е от таз годишните олимпийски игри.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не само ОСТ-та, костюми, жестове, всичко са използвали. Получило им се е доста добре.

Редактирано от bond
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Необикновено красива песен наистина, въпреки моите средни познания по английски. Привърших сериала преди 10 дни но още не мога да се оттърся от песента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

песента найстина е пристрастяваща ,аз няколко месеца я слушах нонстоп преди да почна сериал , сега също(даже си имам любимо видео в ютуб:D)иначе в ютуб има някой от песните на бг 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един вариант на думите на песента, който представлява дословен превод от руски. Смисълът е същия, просто са подбрани на места други думи и размерът на текста е съобразен с тайминга, така че да може да се прочете спокойно докато се гледат кадрите.

 

Чувам флейта скърби самотна.

Нощта в облаците тъмнее.

Истина и лъжа, всичко замина, 
няма да го върнеш.

Буден съм, но защо като 
че ли сънувам?

Как да измеря позора и славата, 
колко съм загубил и намерил?

Кипи горещата кръв, но е 
хладно острието.

Сред високи планини и 
далечни реки

се чува звука на гуцина.

Предишните чувства не са 
изтекли. Луната е подобна 
на скреж.

В чашата ми има скръб и радост, 
смърт и раждане. Пия за теб, 
млади господине.

Луната е още ярка, за какво 
да съжалявам?

Нека с леки сърца да преминем 
през вълни и ветрове.

Заедно ще изсвирим тази 
мелодия. Да лети по света.

В чашата ми има скръб и радост, 
смърт и раждане. Пия за теб, 
млади господине.

Луната е още ярка, за какво 
да съжалявам?

Нека с открити души да преминем 
през вълни и ветрове.

Заедно ще изсвирим тази 
мелодия. Да лети по света.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Did you know that Zheng Fanxing is the son of famous Taiwanese actress Raine Yang?

 

Представа нямах чий син е нашият А-Юан / Съджуей, но като се загледах, прилича на майка си.

/това е шега, но наистина си приличат/

Редактирано от bond
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита трета годишнина на всички фенове на този невероятен сериал.

Вчера се навършиха точно три години откакто този шедьовър видя бял свят.

Незабравим, уникален, единствен и неповторим сериал, дал ни като подарък

Сяо Джан и Уанг И Бо. За мен независимо колко години ще минат и какво ще излезе

на екран този сериал ще си остане ненадминат и винаги номер 1 в сърцето ми.

Радвам се като гледам колко хора са го изгледали и се запалиха по него.

Радвам се като гледам как двете момчета от сериала стремглаво поеха нагоре

по пътя на славата и двамата заслужават само хубави неща да им се случват.

Аз си пожелавам отново да ги видя двамата на екрана като тандем. Най-незабравимата двойка Уей Ин и Лан Уан Джи :wub:.

spacer.png

 

Off Topic

spacer.png

 

Off Topic

spacer.png

Off Topic

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...