Jump to content

Recommended Posts

Дано се разминеш само с едно гледане. В началото наистина започва по-скоро като юношески приключенски сериал, но нещата се обръщат и чак накрая разбираш колко добър е всъщност. Обикновено след сериала се посяга към книгата. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, cucyta написа:

И, кво сега, така и не разбрах кой е тоя дето помагаше да се разбере истината...:wacko:

 

Ето този (nie huaisang) :D

 

spacer.png

 

Той намира начина да върне Wei Ying и задкулисно организира нещата, за да отмъсти за смъртта на брат си.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аа, щом казваш, трябва май пак да го гледам последователно, че нещо....от многото приказки дето изприказваха в последните серии ми се завъртя главата...:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 32 минути, cucyta написа:

Аа, щом казваш, трябва май пак да го гледам последователно, че нещо....от многото приказки дето изприказваха в последните серии ми се завъртя главата...:D

:lol: Гледай го пак и обърни внимания на израженията на Nie Huaisang (след 33 епизод), първия път и аз не обърнах внимание и ги изпуснах, но следващите пъти гледах по-внимателно. 

И всеки път като гледах откривах нови неща. :D Наистина пленителна драма. 

Spin off филм за историята на двамата братя и какво довежда Nie Huaisang до желанието за отмъщение може да се гледа тук  Fatal journey

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7 hours ago, gal said:

Той намира начина да върне Wei Ying и задкулисно организира нещата, за да отмъсти за смъртта на брат си.

Не, той няма отношение към връщането на Уей У Сян, но се възползва от ситуацията. Връщането на душата на Уей Ин е друга история.

Spoiler

Останалите интриги във връзка с изясняване смъртта на брат му и зловещите планове на Дзин Гуаняо са негова заслуга.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хммм, аз пък мисля, че точно той /Nie Huaisang/ има отношение и към връщането на душата на Уей Ин. За интригите и изобличаването той е кукловода и много умело, бавно и умно насочи към Дзин Гуаняо. Убедена съм, че той има пръст и във връщането на Уей. Гледайки внимателно първи епизод, там ни се подсказа, да не кажа направо показа, че някой задкулисно връща и/или изиграва ключова роля /но тайно :ph34r:/ за Уей Ин. Когато учителя обясняваше на учениците за старейшината Илин и затова дали той е мъртъв, ясно показват човек с ветрило стоящ зад параван. Накрая на епизода, отново само се загатват ръцете и цветовия ансамбъл на някой, който изглежда доволен и знае, че душата на Уей Ин се е завърнала. Може и да бъркам разбира се, тази вечер, когато си пусна сериалчето за n-ти път, специално пак ще изгледам тези сцени, но за себе си съм убедена, че този който връща или поне изиграва ключова роля за това, както и последващото отмъщение е точно Nie Huaisang ;).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Spoiler

 

В романа няма нищо такова. И в драмата не видях, а съм я превеждал реплика по реплика. Доколкото Ние Хуайсанг следи действията на Дзин Гуаняо, той се досеща какво ще направи младият Мо и затова чака наблизо, да не пропусне събитието. Знае, но няма отношение към факта, че Мо е решил да пожертва тялото си в замяна на отмъщение. Дори не знае кого смята да призове, а да не говорим, че всички мислят, че душата на Уей У Сян е изчезнала. В противен случай там щеше да чака Лан Джан. Доколкото си спомням ръкавът беше на Лан Дзин И.

 

 


 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно на  този въпрос, участието му във връщането на Wei Ying, отговор в книгата и драмата няма. Но аз четох нещо по въпроса, (дали не беше въпроси към авторката, просто беше преди месеци и не запазих линка), че виждайки накъде отиват нещата с Мо, Nie Huaisang му подхвърля заклинанието на Wei Ying и така умело го манипулира да направи жертвата (затова и меча/ръката се оказва там точно като се връща нашия човек). Затова и в поста ми преди това бях писала, че има участие във връщането му. Но тъй като не запазих линка и не мога да си опресня паметта, затова и не смея да кажа, че е така 100%, защото не съм много сигурна в източника.  :lol2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност сега проверих. В последния епизод на сериала, Уей У Сян директно казва, че вероятно Ние Хуайсан е дал идеята на Мо Дзъюен да призове духа му. Съгласих се с вас, дами.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудесна приказка, пълна с истини. Особено краят- всеки отиде там, откъдето е дошъл.Богатите си отидоха в дворците, бедните- на поляната с магарето. Всеки да си знае мястото. Светът винаги и навсякъде е един и същ. Можеше краят да е по-шарен - от рода "И заживели щастливо..." , но и така много ми хареса.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Spoiler

 

И заживели щастливо. Такъв е краят. Но не може да бъда показан в сериал, който е предназначен за всякаква аудитория включително и деца.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 17 часа, lenazai написа:

Чудесна приказка, пълна с истини. Особено краят- всеки отиде там, откъдето е дошъл.Богатите си отидоха в дворците, бедните- на поляната с магарето. Всеки да си знае мястото. Светът винаги и навсякъде е един и същ. 

 

Това е наистина чудесен сериал, в който всеки може да открие много истини и реалности. 

Само искам да уточня, заради хората, които тепърва ще го гледат, че краят не е както го описвате. Краят е хубав:

Off Topic

Гласът, който казва "Уей Инг" накрая е на Лан Джан. И те наистина си "заживяват щастливо" накрая.

 

Ако потърсите няколко мои поста по-назад, ще видите линк и към нецензурирания край, излъчен в Япония, където сцените накрая са подредени по различен начин от китайската версия и показват точно края.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Краят е ясен. Според мен 90% от гладалите сериала или са чели предварително книгата, или след това са я прочели.

Spoiler

Да не говорим, че двама души я превеждат на български. Аз започнах да помагам на единия, че работата наистина е огромна. Около 2000 страници са и за качествен превод, макар и любителски се иска много време и мерак, разбира се.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това намерих в нета и ми хареса. 

Spoiler
Because Wei Ying is his friend...
Lan Zhan adopted A-Yuan, the child who made Wei Ying happy back in Burial Mounds, because Wei Ying is his friend.
Lan Zhan stayed with Wei Ying in Xuanwu Cave without the certainty of survival because Wei Ying is his friend.
Lan Zhan mourned and yearned for Wei Ying for the whole 13 years because Wei Ying is his friend.
Lan Zhan seeked and played Inquiry for Wei Ying's soul because Wei Ying is his friend.
Lan Zhan is always willing to leave his sect for Wei Ying because Wei Ying is his friend.
Lan Zhan broke his Sect's biggest rule for Wei Ying because Wei Ying is his friend.
Lan Zhan wanted to bring Wei Ying back to Gusu because Wei Ying is his friend.
Lan Zhan let Wei Ying touch his forehead ribbon because Wei Ying is his friend.
Because Wei Ying is Lan Zhan's friend.
China! You want us to believe in this stupidity, right?
Like Lan XiChen said, even the blind the deaf would be able to know Lan Zhan's true feelings for Wei Ying.
And for China's Censorship, its just all about friendship.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли значение, колкото и реалистични чувства да има вложени в героите все пак това е една приказка от където и да я погледнеш. Успели са да предадат на екрана онази неуловима нереалност на приказките. То и на принцовете и принцесите, кралете и кралиците  въобще приказните двойки им се появяват деца така от нищото, а всъщност историите от които произлизат детските класически приказки са доста по-натуралистични. Но всички сме чели приказки, нали. Така, че има ли значение дали двамата са двойка или не...На екрана стояха страхотно, пък и историята не беше свързана само с любовта между двамата, а с много други връзки и чувства.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...