Jump to content

Recommended Posts

Ivanova_M, песента към клипа е от саундтрака на филма "Митът" (Хонг Конг, Китай) с участието на Джеки Чан и Ким Хи Сон. Любима! Пасва много добре на видеото обаче. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откога чакам това:) Много благодаря.

На 6.07.2020 г. at 22:15, Aviana написа:

Започнах превод на Mo Dao Zu Shi на български, ако някой има желание може да чете – :click:

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам, че тук и съжалявам да го кажа, но ако сте ценител на новелата, не четете българския и превод. Това произведение, както и авторката заслужават по-голямо уважение. Моля да не приемате думите ми за заяждане. Старая се да бъда обективен и честен с преводачката. Ако не е за тук постът, моля изтрийте го.

 

 

 

 

  • Харесвам 1
  • Мерси 1
  • Хаха 1
  • Upvote 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се обръщате към мен, нещо грешите. Между другото намерих друг български превод на новелата, по която е създаден така любимия ми сериал. Може да се свали като торент от ТУК

Засега само първите две глави, но се надявам преводачката да не се откаже. Може да се чете и онлайн, но не мисля, че е редно да давам линк към сайта, в който са публикувани преведените глави от романа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aviana, точно Уей Усиен си е на български, Сян е както е по руската транскрипция. Щом китайстите го пишат Сиен, значи си е Сиен. ;)

 

П.П. Писала съм ти на лични. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 9 часа, Aviana написа:

И благодаря за забележките, макар и написани много грубо, приемам всякакви критики и ще се постарая, ако имам грешки да ги поправя. Все пак не сме безгрешни, нали така?Поне се надявах на малко човещина, ако имам още грешки не се страхувайте и срамувайте да ги споделите, само ако обичате не бъдете груби и оценявайте труда на хората (ако не моят, то поне на другите). Пожелавам приятен ден на всички, редактирах превода и можете да го видите :) и продължавам нататък с глава 32.

Аз не съм чела нищо,не мога да правя сравнение,тези които критикуват са пристрастени фенове,затова те критикуват жестоко..

Не се кахъри,продължавай смело,питай като не ти е ясно или се съмняваш в нещо.

Имаш пълното право да си излагаш труда,който иска да чете, който не му харесва да не чете. Но щом си  излагаш нещата,явно че хората ще те оценяват, няма място за обиди,може само да си благодарна и критиките да те амбицират,нищо няма да загубиш,ако това ти носи радост и ти харесва.

Нещата ще стават все по-добре и по-добре.... Успех!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, lukreciana написа:

Аз не съм чела нищо,не мога да правя сравнение,тези които критикуват са пристрастени фенове,затова те критикуват жестоко..

Не се кахъри,продължавай смело,питай като не ти е ясно или се съмняваш в нещо.

Имаш пълното право да си излагаш труда,който иска да чете, който не му харесва да не чете. Но щом си  излагаш нещата,явно че хората ще те оценяват, няма място за обиди,може само да си благодарна и критиките да те амбицират,нищо няма да загубиш,ако това ти носи радост и ти харесва.

Нещата ще стават все по-добре и по-добре.... Успех!

 

Благодаря за подкрепата, просто приемам критика в зависимост от това как е поднесена :) аз също не обичам, когато нещо не е направено както трябва и всеки ден се опитвам да подобря нещата. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Aviana написа:

Благодаря за подкрепата, просто приемам критика в зависимост от това как е поднесена :) аз също не обичам, когато нещо не е направено както трябва и всеки ден се опитвам да подобря нещата. 

И никого не насилвам да чете, който желае, нека заповяда, който не желае, негово решение :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мечтата ми е някой ден тази тема да стане най-дълга и съответно рекордьор по брой изписани страници. Пишете, дами, а аз ще ви изпратя цветя, в знак на благодарност от най-пристрастения фен на Магистъра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...