Jump to content

Recommended Posts

Oбожавам драмата. Великолепна е, но си умирам да я гледам на български. Също как мога да се регистрирам тук? Чух, че може с покани... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Oбожавам драмата. Великолепна е, но си умирам да я гледам на български. Също как мога да сваля с бг суб. Едва си направих профила

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, Prince Vindicta MorningSta написа:

Oбожавам драмата. Великолепна е, но си умирам да я гледам на български. Също как мога да сваля с бг суб. Едва си направих профила

Ами що не пробваш тук, там се качва направо с бг субс

 

 

Темата светна, та се сетих да ви кажа, че днес все повече се разнася слухът, че единия от режисьорите на The Untamed - 陈家霖  тези дни започва да снима нова костюмна драма, миналата седмица споменах за нея тук. Но сега вече има и постер

 

07a20155e6d8daf5.jpg

 

大唐 明月 DaTangMingYue (Това още не се знае как ще го кръстят офиц. на английски

Production company: Guowen Film Industry, Shaanwen Investment Art Video

Режисьор: Chen Jialin 陈家霖 (The Untamed)

Сценарист: Mei Yingju

За главните роли е избрал:

за женската - уйгурката Gu Li NaZha. (Първоначално е била избрана друга, но предната седмица са я сменили и тази е потвърдила)

за мъжката - Timmy Xu Wei Zhou (потвърдил)

 

3baae2de203aaa76.jpg

 

Но новото, което исках да споделя е, че коментират вече по-открито, че докато миналата година снимаха The Untamed в гр. Уси, по същото време Тими снимаше римейка на "Пълна къща" там и двата екипа бяха настанени в един и същи хотел. Китайките припомнят, че често екипите са се засичали, дори купонясвали заедно след работа (Сяо Джан да внимава с купоните) и оттам режисьорът се запознал и харесал Тими за този сериал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надявам се на добра нова драма. Дано да е този режисьор, който има най-голямата заслуга за успеха на The Untamed. Понякога влагаш много труд и емоции, но не се получава, а друг път ей така от никъде идва големият успех. Сяо Джан ще го гледаме още, само да мине този труден за него период.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 5/1/2020 at 6:55 PM, bond said:

Сяо Джан ще го гледаме още, само да мине този труден за него период.

Тотално съм пропуснала какво се е случило, но като прочетох поста на @bond проверих и... какво, за бога??? Сериозно??? Заради единия фенфик?! Не мога. Направо нямам думи. Дано горкият да успее да се възстанови и това безумие да се размине скоро...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 16.12.2019 г. at 12:03, asha написа:

Благодаря ти, миличка, за подробните обяснения,  въпреки, че това всичко принципно ми е известно. :kissx:

 

Това от примера на @bond Лан Уан Дзи - Лан Джан  е ниска топка , успях да го запомня.  Ама нали имаше и още някакво дълго и засукано название? Е там вече запецнах.

Същата работа и с Мън Яо, имаше още няколко надиплени имена. 

В края на краищата ги подкарах по лесния метод - Свирчо, Призрачния генерал , докторката, темерута, брата , сестрата  и т.н. :D

Koй е „темерута“?:lol2: Забавни прякори

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, Prince Vindicta MorningSta написа:

Koй е „темерута“?:lol2: Забавни прякори

 

О, Ваша Светлост ;), Принце ! :bow:

Простете, че не съм видяла по-рано въпроса Ви!   /Обръщението е в кръга на шегата, разбира се! :lol2: Надявам се имаш чувство за хумор. /   

 

Прякорът "темерута"  го лепнах на Лан Джан. / героя на И Бо/ Той нали го играе все един хладен, дистанциран, без израз на емоции... На няколкото места, където все пак се пропукваше маската , го изиграваше много убедително. 

Другите, предполагам, можеш да ги разпределиш по "притежателите" им.:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 9 часа, asha написа:

 

О, Ваша Светлост ;), Принце ! :bow:

Простете, че не съм видяла по-рано въпроса Ви!   /Обръщението е в кръга на шегата, разбира се! :lol2: Надявам се имаш чувство за хумор. /   

 

Прякорът "темерута"  го лепнах на Лан Джан. / героя на И Бо/ Той нали го играе все един хладен, дистанциран, без израз на емоции... На няколкото места, където все пак се пропукваше маската , го изиграваше много убедително. 

Другите, предполагам, можеш да ги разпределиш по "притежателите" им.:D

A cвирчо сигурно е или Лан Шичен или Уей Ушиан. А кой прякор е подходящ за Мън Яо? Може би трапчинко. И напълно прощавам, Ваше Височество. Аз трябва да се извиня, че не забелязах титлата ви (пст как получаваш тези титли тук, от скоро съм):bow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Off Topic

Дааа, ама той не може да се опре на малкия пръст на малкия брат Nie Huai Sang. Ако използвам терминологията от мускетарите, Мън Яо е Мазарини, Хуисанг е Ришельо...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубава аналогия. Съгласен съм, но

Spoiler

Ние Хуайсан не се бори за слава и в крайна сметка навреди само на убийците на брат си  - Мън Яо и Су Шъ. Иначе е подъл интригант, да.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 15 часа, Prince Vindicta MorningSta написа:

A cвирчо сигурно е или Лан Шичен или Уей Ушиан. А кой прякор е подходящ за Мън Яо? Може би трапчинко. И напълно прощавам, Ваше Височество. Аз трябва да се извиня, че не забелязах титлата ви (пст как получаваш тези титли тук, от скоро съм):bow:

 

Хехей, моля, моля! Ще пишеш, ще коментираш и ще те титуловат и теб, това е номера.:D Ся, ... зарязваме титлите на една страна и продължаваме по същество.

Дебилче правилно те е ориентирала, а и твоето мислене е било на прав път : 

Свирчо = Уей У Сиен = Старейшината Илин = на героя на Сяо Джан

Виж, Мън Яо и Ние Хуайсан са интересни.  Предложението на Деби :) за асоциации с Мазарини и Ришельо са добри, но някак не ми върви да привнасяме френско- италиански привкус.  Може би Бонд е прав. Мън Яо = Психопата, а Ние Хуайсан....Да речем  Кукловода?
Всъщност и двамата герои, за да си изпълнят плановете много сиво вещество трябваше да вложат, за което колкото и да е абсурдно ми имат адмирациите. Таквоз нЯщо не е по силите / умствени и психологически/ на всеки. За актьорското изпълнение няма да коментирам. Въпросният Тръпчинко ;) ми е фаворит.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

22 minutes ago, asha said:

 Таквоз нЯщо не е по силите / умствени и психологически/ на всеки.

Но е по силите на Хангуан-дзюн. Той може всичко.

 

Днес четох, че сериалът е достигнал 8 милиарда зрители. Като се има предвид колко е населението на земята и в колко много страни не са го гледали, идея нямам останалите по колко пъти са го гледали. Лично аз го знам наизуст. Ако загубите файловете и линковете си, аз ще ви го изиграя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно френския привкус не върви, но те най-точно ми пасват. Мън Яо-Мазарини; амбициозни, самовлюбени, отмъстителни, целта винаги е да изпъкнат те. Хуисанг-Ришельо; умни, комбинативни,  психопати, живото въплащение на израза "целта оправдава средствата". Сега не си ти целта, но другия път може да си, а и да не си, това не означава, че няма да те използва за да я постигне. Такива са истински страшни, защото не винаги емоциите са водещи и общото наистина е над личното при тях, биха били добри лидери на държави, но е по-добре да нямат семейства...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе съгласен съм с теб, но според мен и двамата са от един дол дренки. Не ти трябва да имаш работа с такива. Не случайно и двамата кардинали имат еднаква слава, макар методите им да са различни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, asha написа:

 

Хехей, моля, моля! Ще пишеш, ще коментираш и ще те титуловат и теб, това е номера.:D Ся, ... зарязваме титлите на една страна и продължаваме по същество.

Дебилче правилно те е ориентирала, а и твоето мислене е било на прав път : 

Свирчо = Уей У Сиен = Старейшината Илин = на героя на Сяо Джан

Виж, Мън Яо и Ние Хуайсан са интересни.  Предложението на Деби :) за асоциации с Мазарини и Ришельо са добри, но някак не ми върви да привнасяме френско- италиански привкус.  Може би Бонд е прав. Мън Яо = Психопата, а Ние Хуайсан....Да речем  Кукловода?
Всъщност и двамата герои, за да си изпълнят плановете много сиво вещество трябваше да вложат, за което колкото и да е абсурдно ми имат адмирациите. Таквоз нЯщо не е по силите / умствени и психологически/ на всеки. За актьорското изпълнение няма да коментирам. Въпросният Тръпчинко ;) ми е фаворит.

A за Лан Шичен може Царя на скулите/царски скули. За Мън Яо може и сладки бузки (не може да имаш трапчинки без сладки бузкибузки) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Деби, точно защото успяват да се абстрахират от емоциите си, плановете им успяват. Нареждат си ходовете, подбират си пионките, преценят възможностите и вариантите. На ясно съм, че е страшно да попаднеш на мушката на такъв субект, но наистина им се възхищавам, просто щото аз не мога така.  А понякога много ми е необходимо.  :896767: 

Бонд, кой беше  Хангуан-дзюн?  Не е ли Ние Хуайсан или аз вече се оплетох/ или съм ги забравила:blush:/

 

-----------------

преди 4 минути, Prince Vindicta MorningSta написа:

A за Лан Шичен може "Царя на скулите!"

 

Викаш, да не го обиждаме на поведение с това "темерута" , а?  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, asha написа:

Деби, точно защото успяват да се абстрахират от емоциите си, плановете им успяват. Нареждат си ходовете, подбират си пионките, преценят възможностите и вариантите. На ясно съм, че е страшно да попаднеш на мушката на такъв субект, но наистина им се възхищавам, просто щото аз не мога така.  А понякога много ми е необходимо.  :896767: 

Бонд, кой беше  Хангуан-дзюн?  Не е ли Ние Хуайсан или аз вече се оплетох/ или съм ги забравила:blush:/

 

-----------------

 

Викаш, да не го обиждаме на поведение с това "темерута" , а?  

Темерута не е ли на Лан Джан? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...