Jump to content

Recommended Posts

В началото съм, обаче още на 5-та минути усетих колко ми е липсвал Джисонг на екран. :wub:

• Like 2
  • Upvote 1

По принцип, не харесвам медицински сериали...натоварват ме. И тук се колебах ,дали да гледам...все пак любим актьор...и везните натежаха в полза на Джи Санг. Прекрасен сериал, много човешки, затрогващ...истински! Страхотна игра на всички...и положителни и отрицателни персонажи. Вече съм към последните епизоди...Само,моля кажете ми ,че краят е хубав ,много,много ми се иска да е така...Благодаря за българския превод!:)

• Like 1
  • Upvote 1

На мен ми хареса. Първата половина определено беше по-силна, после липсата на нови случаи и дълбаенето по старите малко утежни нещата, но играта на актьорите беше великолепна. В края останах доволна и без съжаления за гледането, морално удовлетворена.

• Like 5

Отдавна не бях гледала сериал на един дъх. Просто за мен беше уникален като емоция...актьори... сценарий... режисура.... музика....всичко, всичко....

Започва малко неубедително, с едно странно уж шеговито настроение, но веднага всичко си влиза в релси и така до самия финал. Усеща се, че ще има драма. Има и някои нереални моменти и ситуации, но не са натрапчиви.

Сериалът не е от типичните медицински сериали. Тук по-скоро са искали да наблегнат не само на уникалните случаи на пациентите,  а на болката  им в различните й измерения: душевна, физическа, липсваща.... което прави сериалът за мен доста по-емоционален. Само фактът, че главният герой, като лекар и пациент е един от уникалните случаи, повдига интересът  и драматизмът в личен и професионален план около него. Назряващите с всеки епизод романтични емоции, химия и привличане между  двамата главни, те кара да искаш да ги гледаш още и още. Темата за евтаназията и за смъртта, както и разбирането и анализирането им през очите на различни хора в различни ситуации, също създават много въпросителни за зрителя.

Не мога да си представя, че друг актьор би изиграл по- добре ролята от Джи Сунг. :wub:   Красиви актьори има колкото си иска човек, но малко са тези които правят толкова силно впечатление. Този човек е уникален не само с играта си с очи и изражение, уникален е с движенията си, само присъствието му в обикновена на пръв поглед сцена, я прави да изглежда по съвсем различен начин. Направо отвява по сексапил младежите в сериала :D  Хареса ми и играта на главната актриса и на другите актьори, а музиката направо си изигра главна роля в допълването на драматизма.

Off Topic

„Да разбираме и да споделяме чуждата болка. Това е последното ми предписание за лечение на болката, която ни съпътства докато сме живи.“

Силно препоръчвам ако ви се гледа медицински сериал на по-дълбоко емоционално ниво, с умерен драматизъм ... и много болка. 

• Like 4
  • Upvote 1

Дойде и моят ред за този сериал.

Главният , мисля че досега не съм го гледала никъде.

Допада ми.

Момичето я знам и от други филми и я харесвам( особено въвъ Вампирът детектив, много ми допадна бойна и с много готини прически беше там).

Тук наистина добавената коса много си личи, но това не е най- важното....На 6 епизод съм... Предполагах, че 

Off Topic

й той ще има някакво заболяване да кажем защото още от първите серии забелязах този син нокът. И в този 6 епизод като постоянно се удря с пръста и не усети кръвта и т.н и пак продължаваше да барабяни ме усъмни.

Друго , което ми направи впечатление... прокурорът, когато беше в колата и говореше с онази жена зя лекаря го даваха за момент как си завърта пръсътена на който беше изписано Memento mori

„Memento mori“ е известен латински израз, който може свободно да бъде преведен като „Помни че си смъртен“, „Помни че ще умреш“ или „Помни смъртта си“. С изразът се наименува и жанр артистични произведения, които се различават широко едно от друго, но имат една и съща цел – да напомнят на хората за тяхната собствена смъртност.

Такива тънки моменти винаги ми правят впечатление...

Ще видя дано и занапред е така интересен.

• Like 2

Много ми хареса. Може да не е от сериалите, които те приковават към екрана епизод след епизод, но ми задържа интереса почти до самия край (който беше доста разтеглен във времето, типично по корейски :P). Повдига сериозни въпроси, които ме накараха да се замисля. Така и не разбрах защо искаха да създадат драма около болестта на главния и как тя се отразява на работата му – трябва ли лекар да е преживял инфаркт или да е болен от рак, за да може да лекува съответното заболяване? Добре че не задълбаха прекалено много в тази посока. Историята около бащата на главната героиня беше трогателна, съпреживях я много лично.

Джи Сонг беше прекрасен, както винаги. Интересен беше и образът на прокурора. За разлика от този на медицинската сестра.

На 15.09.2019 г. at 22:17, bond написа:

Гледам 11-ти епизод и продължавам да си задавам един и същи въпрос от началото на сериала. Как е възможно сценарист да създаде толкова неприятен образ на майка, която е преживяла нещо непоносимо.

Това се питах и аз през цялото време. Изпитвах повече съчувствие към убиеца, отколкото към нея, не мога да си обясня как е възможно. Но после видях, че и други са останали отвратени от поведението ѝ. 

Музиката беше огромен плюс, пасваше идеално на случващото се на екрана. 

Благодаря за превода, момичета! :kiss2:

• Like 1
  • Upvote 3