Jump to content

Recommended Posts

Доклад: Сериалът е изгледан. Първите серии , още през лятото, докато го превеждаха онгоинг в  онази затворена група у Фейсо.После ме отвяха едни други ветрове и от преди два дни се върнах да го довърша. Много приятно сериалче. Имам пред вид, като цяло. Имаше си своите кусури, локуми и недомислици, както и доволно количество пропагандни лозунги за "четки" пред ПМ, но успях да преглътна всичко. Може би благодарение на една голяма част от каста. Естествено с приоритет е мъжкото присъствие, но много приятно впечатление ми направи приятелката на главната, както и актрисата, която играеше Шу Уен  - треньорката на противниковия отбор на Легедните. Първо я засякох в " 10 years latе" и добрата игра там просто тук се потвърди. Главната също приятно и лъчезарно момиче, ама не можах да осъвместя идеята, че е много умна и схватлива, а пък толкоз идиотски наивно се хващаше периодично на въдиците, дето й ги пускаха. Хайде, веднъж - случва се. Ама следващите, айде , моля ви се.  При положение, че рибаря, т .е. рибарката  една и съща; похватите , също познати - мацето беше вечното шаранче.  Много й ходеше да притропва на едно място , да кърши ръчички и да си хапе устната. А, и да пърха с мигли. 

И Бо е без коментар. Колкото в The Untamed беше с почти безизразна физиономия , тук лицето му показа огромна палтра емоции.  Може да играе момчето!  

Героят Пей Си , както и актьорът, който го изигра също ми станаха любими. Интересен положителен персонаж с оригинално развитие на образа.

Като цяло успяха да ме накарат да усетя отборния дух и приятелско- братските отношения между членовете на отборите. Където го имаше, или се получи, нещата ставаха. 

По отношение на компютърните игри, ... всъщност грешка - електронните спортове , там съм гОла вОда:lol2:, но фактът, че нищо не знам за това , не значи , че те не съществуват. От съвсем пресен разговор с познати зад Океана на тази тема се оказа, че там са много напред с материала.  Там геймърите вече са наистина със статут на звезди, получават милиони за реклами и договори.  Отпускат им се стипендии към колежи и университети, формират се отбори към самите учебни заведения и т.н. Изобщо , работата  е много сериозна .Така че, явно е въпрос на време това чудо да ни налази и тук. Пък аз все още възприемам компютърните игри за губи-време и тренировка бързи рефлекси на пръстите. :) Та започвам да се замислям, аз ли съм одъртяла вече толкова много или времето е взело да  хвърчи твърде бързо... :wacko:

Обаче, пък, на екран, като сериал много интригуващо изглеждат нещата. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@asha,

Off Topic

геймърството е навлезнало в България от години, разликата е тук, че не се наливат пари за това. Още през 2003 ще излъжа, българин стана световен шампион по Warcraft, момчето се казва Здравко ака Инсомния. Спечели пари и слава. През годините сме имали стотици отбори по електронни спортове. Организираха се ежеседмично турнири и прочее. Просто не си била в тази среда, затова не си и навътре. Като цяло в България спонсори за такъв вид спорт - рядко. Ако има, не се наливат големи количества суми. Още на времето, когато играех Counter Strike, имахме спонсори, но ни плащаха само участия по турнири и часовете за "циклене" по залите. Ходехме по състезания извън страната, участвахме по телевизии, радиа, геймърски списания и прочее. Когато в България беше БУМ, китайците още не бяха толкова навътре в това (бяхме във Франция на световно, имаше китайски национален отбор по CS, но бяха много слаби. След време вече им наемаха апартаменти, почнаха да получават заплати и т.н.), след това изгряха, но с годините винаги е имало много добри българи, които са доказали възможностите си.

 

Ето информация и за него. Отбележи активните години :):click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:oВай, бе, @NyXe, ...  ама казвайте ги по-рано тези неща! :D

Че ги и напишете , да ги научим, да ги знаем, че и да сме горди от постигнатото. 

Пък да не знам, че имам честта да познавам на живо истински професионален геймър в твое лице! Ехааа!  :es:

И тъй както излиза, ако тогава сте имали такава поддръжка, каквато показват в сериалите , в частност - този, китайчетата е можело да " духат таратора" . Оставам с такова усещане, след всичкото изчетен материал по въпроса. Другият път като се видим/ ама не знам кога ще да е/, бирата и мезето от мен, а разказите от теб. Стана ми интересно и треби да понаваксам поне от обща култура, че да не се срамя така. :wacko:

Но си права за едно - наистина съм много встрани от всичко това. И като интереси, и като времеви отрязък. 90-те на миналия и първата декада на този век ме тресяха съвсем други дертове. 

 Не мога да преценя много или малко са активните му години на Инсомния, сътнесено към обичайното за тези спортове, според мен - доста, но мога да си представя физическото, психическото  и емоционалното изхабяване  при такава почти нон-стоп активност пред компютъра. НЕ е меродавно, мога да съдя само по себе си. За 8 години постоянно набиране на данни / първата ми работа/ последните месеци се събуждах нощем и не си усещах пръстите на дясната ръка - все едно липсваха - и трябваше да ги раздвиждам и масажирам доста време, че да ги почувствам. На база това, най -искрено им съчувствам на геймърите за очите и ръцете.  

Като приключа с лирическите отклонения - благодаря за материалите.:thanks: Мисля, че са важна и неотменна част от темата.

Готина снимка на  И Бо си избрала! Честита да ти е!:yes: 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно ми е какъв ще бъде този сериал. само не разбрах има ли някакви бг субки някъде или да си тегля английските?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, lady of the lake написа:

Интересно ми е какъв ще бъде този сериал. само не разбрах има ли някакви бг субки някъде или да си тегля английските?

Български няма, доколкото знам. А си заслужава. Но бих искала да ти  обърна внимание на  нещо, което и @kitket е споменала в поста си. Споделям мнението й, че точно този сериал е трудно да се гледа със субтитри. И аз , като нея пробвах така с руските и много бързо се прехвърлих на дублажа. Оказва се доста трудно да се следи текста и едновременно с това развитието на действието на екрана/ в играта/. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, @asha.  За съжаление нямам друга опция с дублаж, така че все пак ще се пробвам с буквички, пък каквото стане. Най-много един път да гледам картинките и един път да чета :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, lady of the lake написа:

Благодаря, @asha.  За съжаление нямам друга опция с дублаж, така че все пак ще се пробвам с буквички, пък каквото стане. Най-много един път да гледам картинките и един път да чета :D

 

Боже, Лейди, много се извинявам! Обърках филмите. С този няма да имаш проблеми. Сега се сетих да погледна и със сигурност съм те озадачила - коментарът на Киткат , с който съм съгласна , беше не в тази тема, а за King's Avatar. Обърках по най - балъшкия начин, че и теб заблудих. Сори!  Между другото и той е много хубав. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, asha said:

 

Боже, Лейди, много се извинявам! Обърках филмите. С този няма да имаш проблеми. Сега се сетих да погледна и със сигурност съм те озадачила - коментарът на Киткат , с който съм съгласна , беше не в тази тема, а за King's Avatar. Обърках по най - балъшкия начин, че и теб заблудих. Сори!  Между другото и той е много хубав. 

:kissx: Няма проблеми. Ето че така ми даваш още едно заглавие, което да потърся. Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 11/7/2019 at 10:24 PM, asha said:

Много й ходеше да притропва на едно място , да кърши ръчички и да си хапе устната. А, и да пърха с мигли. 

Вие си го гледайте заради И Бо, ама аз основно си го гледах точно заради нея  :wub: 

Такава сладурка дори и в корейските сериалки няма! То красота, то сексапил, то облекло, то муцунки, то движения...

"Жена, която не прави муцунки е като пистолет без патрони" / DreamCatcher 2020 /

spacer.png

Душичка! Направо си се влюбих аз :wub::wub:

*** май нещо е зациклил превода, искрени съболезнования за тези, които ще го пропуснат :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това момиче Wang Zi Xuan колко различно можело да бъде. Аз изобщо не я свързах с плувкинята-треньорка от "My Mr. Mermaid", където се оказва съм я гледала. Там беше една грубовата, една мъжкарана, но много я харесах. А тука е нежно момиче, наивно и безпомощно понякога, но пак много я харесах. А И Бо извади една такава сладурска усмивка и пак беше на ниво. Химията между тях много не я усетих или по-скоро не толкова, колкото исках. Обаче пък този дългучът, единакът, какво беше това ходене след главния, че и в стаята му да спи? Направо се оцъклих как директно напусна отбора си и с багажа се довлече. А братчето на главната каква приятна изненада беше! И как се обърнаха нещата със семейството! Искри хвърчаха при всяка среща на приятелката на главната и нейния, що удари пое горкия, обаче ме изкефи, като обърна страницата накрая тоя пич. Самата игра беше разочарование за мен, защото вече съм гледала Аватара на краля. Тука ги нямаше тези едри планове от самата игра и камерата сякаш е вътре в нея. Може би и не харесвам такава графика, като на този, едни малки фигурки пъплят по екрана и около тях току искри хвърчат. Както и да е, мисля Аватара трябва да се гледа последен от геймърските, но това няма как да стане.  Последната серия, обаче беше страхотно наситена с емоции, страхотни битки, единство, смелост и гордост. Просълзяващо! Ами – изкефих се!

 

П.П. Забравих, непременно да се гледа малкия триминутен спешъл – много съдържателен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...