Jump to content

Recommended Posts

c7a69be003432d35ee1fae68859128db.jpg

《风云II》 : 首播预告片
The Storm Warriors

БУРЕНОСНИ ВОЙНИ


Режисьори: Danny Pang, Oxide Pang
Продуценти: Pang Brothers
Сценарист: Ma Wing Shing
В главните роли: Aaron Kwok, Ekin Cheng
Премиера: Singapore10 Декември 2009 Hong Kong 17 Декември2009
Страна: Хонконг
Език: кантонски
Бюджет HK : $ 100000000
Предшествано от: The Storm Riders
Жанр: фантастика, бойни изкуства

IMDB

 

УЧАСТВАТ:

Aaron Kwok Fu Sing
Ekin Cheng Yee Kin
Nicholas Tse Ting Fung
Charlene Choi Cheuk Yin
Tiffany Tong Yin
Simon Yam Tat Wah
Kenny Ho Ka King
Lam Suet
Kenny Wong Tak Bun
Patrick Tam Yiu Man



ОПИСАНИЕ: "The Storm worriors" е предстоящ за 2009 хонконгски филм за бойни изкуства, продуциран от братята Панг. Той е втората адаптация по мангата "Фунг Уан" на сценариста Ма Уинг-Шинг, след филма от 1998 "The Storm Riders". Братята Панг са заявили, че филмът не е пряко продължение на "The Storm Riders", а по-скоро самостоятелен филм с отделна сюжетна линия. "The Storm Warriors "е известен с англоезичното си работно заглавие "The Storm Riders 2", което е променено, с цел да се избегнат спорове за авторските права.
Снимките на филма започва през април 2008 г. и приключи през юли 2008 година. Филмът е заснет изцяло в три студиа, заемащи 60000 кв. фута (5600 м 2) В Банкок е Pак-Gret област.

 

 

 

Злият японски военачалник Лорд Годлес(Симон Ям) иска да завладее Китай.Той пленява голям брой бойци , сред които са Клауд(Аарон Куок) и Моу Ламската легенда Неймлес(Кени Хо). Уинд(Екин Ченг)идва , за да ги спаси и тримата заедно се изправят срещу Лорд Годлес. Въпреки това, те не успяват да му се противопоставят и са тежко ранени. Любимата на Клауд -Чу Чу (Танг Ян) е повалена, когато се опитва да го защити от атаката на Годлес. Другите бойци жертват живота си , за да осигурят време на триото да избяга, с надеждата , че тримата ще се завърнат , за да победят Годлес и да спасят народа им.
Чу Чу е тежко ранена и остава в безсъзнание. Kлауд се чувства виновен и се заклева да отмъсти. Уинд решава да поеме по пътя на злото , за да подобри по-бързо бойните си умения и да победи Годлес. По време на обучението си, той среща Секънд Дрийм(Шарлийн Чоу), която по-късно става негова любима. Междувременно слугите на Годлес атакуват и прекъсват обучението на Уинд, когато той се опитва да спаси Секънд Дрийм от нашествениците. Уинд изчезва след убийството на някои от враговете.
Лорд Годлес залавя императора и разполага войските си в пещерата Рай. Клауд пристига и сам започва битка с Лорд Годлес. Годлес взима надмощие. Изведнъж се появявя полу- злият Уинд и се включва в битката.По време на борбата те пoневнимание откриват "Лунг Мак"(известен още като драконовите кости), духовната основа на китайската империя.Те разбират , че японските завоеватели всъщност са възнамерявали да се възползват от тайния предмет и да го използват за господство над Китай. Тайната е скрита в древна гробница, забранена земя под китайския императорски дворец.


ХАРАКТЕРИСТИКА НА ГЕРОИТЕ

 

Екин Ченг отново влиза в ролята си на Шепнещият Вятър
(Whispering Wind),добросърдечен и надежден войн,който е готов да
се жертва,за да спаси живота на приятеля си Облак.
Ченг е много развълнуван от това ,че ще може да изиграе тази
роля отново след появата на първия филм:"Винаги съм харесвал
тази роля,особено след като прочетох комикса.Никога не съм мислил ,
че ще я изиграя отново след 10 години."

Аарон Куок отново влиза в ролята на Крачещият Облак (Striding Cloud),
непокорен войн ,който е издирван от китайския император.Куок е във
възторг от участието си в продължението на The Storm Riders,
въпреки че осъзнава колко труден ще бъде снимачния процес.Той
се подготвя за ролята чрез упражнения и силови тренировки.На първия
ден от снимките ,Куок се наранява пред погледите на много репортери,
които покриват случая,но той не е сериозно ранен.Куок описва Облак
като'' много сложен характер и хората ще видят една по-развита негова
версия.Той е по-зрял този път и по-човечен ,също.Ще го видите като
истински човешки характер,а не просто като комикс герой".

Симон Ян,като Лорд Годлес ,зъл военачалник от Япония,който иска да
завладее Китай.Характерат му е базиран на японската комикс поредица
:"Смъртоносна битка".

Шарлийн Чоу е в ролята на Втора Мечта (Second Dream)единствена дъщеря
на Моу Лам легендата"Кралят на Бродсуорд".Тя е добре обучена да
използва меча още от дете и е наследила завидни умения от баща си.
Тя помага на на Облак,когато Вятър е отвлечен от Лорд Годлес.

Николай Дзъ,като Сърце (Heart)е най-големият син и компетентен
помощник на Лорд Годлес.

Тан Ян ,като Чу Чу ,дъщеря на Кирин Арм ,който придружава Облак
на неговите пътувания.Tан замества Шу Ци,която изигра в първия
филм Чу Чу.

Кени Хо като Безименeн (Nameless),kойто е изключителен в бойните
изкуства и се счита за най-големия враг на Лорд Годлес.

Лам Сюет като Пиги Кинг ,грозен войн ,който обича да се шлее
безцелно.Той е натоварен със задачата да доведе Облак и Вятър
на Лорд Уикед.

Кени Вонг е в ролята на Лорд Уикед, най-големият ученик на
Краля на ножовете и на Пиги Кинг.Той е известен майстор на
бойните изкуства ,който чупи ръцете си ,за да се освободи от
властта на злото.Вятър и Облак търсят неговата помощ за подобрявана
на уменията си.

Патрик Там е в ролята на китайския император .


 


ОЩЕ ПОДРОБНОСТИ

ОФИЦИАЛЕН САЙТ

hkcinemagic
TB


Свали от:

Свали Филма (DVDRip x264 + BG Subs)
Свали Филма (DVDRip XviD + BG Subs)
Свали филма BluRay.
Свали филма с български субтитри от торент.

български субтитри:click: и :click:
Английски субтири.
HD качество: тук и тук

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах го с английските субтитри, не са съвършени, но стават.

Филмът - същото. Четох доста лоши отзиви, а и оценката му в imdb е 4.3. Не знам какво толкова са очаквали хората, но аз лично не съм си и мислела, че ще гледам шедьовър, така че не съм разочарована.

Почти 2 часа радост за окото и и почти нищо друго, но то пък колко му трябва на човек, за да бъде щастлив?

 

Краят, впрочем, оставя широко отворена врата за продължение, така че ще чакаме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, thedarkqueen написа:

А нещо за първата част The Storm Riders от 1998? Не откривам тема...

 

Първата част няма тема тук, но ако не се лъжа и тя има бг субтитри....  Аз я гледах с английски,  но имам спомен , че някъде съм я мяркала и с бг.

Все още пазя на компютъра снимки на Аарон със синята коса :D

169377024.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих го аз в наш тракер, но за жалост не успях да изтегля читав релийз поради липса на пиъри. Открих го в чуждестранен и в момента го гледам. Прекрасен филм! Не предполагах че така ще се запаля по китайските филми, но след като гледах Боен континент, не знам дали ще ми е така интересно друго фентъзи освен китайско :)

Малко ми е странно че пише "Държава: Хонконг". Все пак това е само административен район, макар и по-специален, той е част от Китай. :/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@thedarkqueen ей тук съм го мяркала с бг субтитри - онлайн - и качеството на картината е добро :) 

 

Хареса ми филмът, макар фентъзито да не е любимият ми жанр. Бях си го пуснала главно заради Аарон Куок- преди време бях подхванала неговата филмография, Другото което ми хареса е езикът :28558: - на мен лично  ми допада да слушам  кантонския диалект.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Направо съм влюбена в китайските език и култура! Правя си колекция филми, към тях специално място ще заемат и документалните ленти. Спомням си филмите за Шаолин... Интересно как години по-късно, гледайки ги отново, вече виждам различни неща, не само бойните сцени на които се радвах като дете... Всеки път научавам нещо ново и имам нова тема за размисъл. Интригуващо е да откриеш нещо такова, нещо ново което да те развълнува и да те направи жаден за познание... А Storm warriors ще го гледам пак след известно време и съм сигурна, че ще открия много други неща отвъд специалните ефекти. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...