Jump to content

Recommended Posts

eaw-2.jpg

 

An Empress And The Warriors / Императрица и воини (2008)

 

 

IMBD

Режисьор : Siu-Tung Ching
В ролите : Дони Йен, Кели Чен, Леон Лай
Държава : Китай, Хонг Конг
Година : 2008
Жанр : Екшън, Драма
Субтитри : Български
Резюме : Историята се развива в древен Китай, преди обединението, по време на което безброй много кралства водят битка за върховната власт. Принцеса Йан Фей-ер трябва да се възкачи на престола, след като баща й е убит, но Ху Ба изпраща наемни убийци, за да я отстрани...

Изтегли филма.
 

С английски субтитри

ПП: Този филм ми е в ТОП10 и за това го слагам. Май ще се хареса на всички, понеже има и готини битки и романтична любов.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така си е. И аз го гледах с голямо удоволствие. Най-вече е лесен за асимилиране , макар и малко , как де кажа, забавен в изобретателската част. Аз обичам такива филми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да изтупам прахта и на таз тема.

 

Заглавие: Re: An Empress And The Warriors (2008) BG!   icon_minitime.gifСря 9 Юли 2008 - 19:42

 

 

Вече си казах мнението за този филм в друг пост, съжалявам, но на мен не ми хареса, въпрос на вкус.
Но на вас може би ще ви хареса!Гледайте го!!!

 

 

Много приятно ме изненада този филм, признавам си, съвсем друго очаквах. Общо взето, мисля че имаше за всекиго по нещо - усет за древност, автентична музика за фон, сюжетно пипнат, без китайска авиация, но с атрактивни битки, дори и любовна история. Още повече ми хареса, че са успяли да съберат всичко това в 90 мин., без да го претупат. Срещнах и заченки от ученията на даоизма, които отричат войната във всичките й проявления и ценят живота като най-големият дар от боговете. Доволен съм.
Бих му дал оценка 7.5 / 10.

 

 

Ми не беше лош филмът.
Играе друг мой любимец - Дони Йен, като тази му роля и онази от Seven Swords най ми допадат. Иначе играе и в пълни бози - не му запомних името на последния такъв филм, в който партнираше на Джеки Чан.

В "Императрицата", в сцената, когато тръгна да мре, направо ми настръхна козината на врата.

 

 

 

 

На мен моментът, в който племенника на Краля се настани в трона с онази мазната усмивка, ми се стори страшно въздействащ. И едно по-странично впечатление - това е първият филм в който остриетата отскачаха от стоманените брони, а не минаваха през тях, все едно режат масло. От друга страна плочките на плетените ризници се чупеха, както и трябва да си е. Изглежда сценаристите са се постарали да изглежда колкото се може по-реалистично и до голяма степен са се справили.

 

 

 

Тая тема направо прашясала, 2 години никой не се е разписвал. Днес го почнах, за отбелязване е, че се нуждае от нов превод.

Общо взето, мисля че имаше за всекиго по нещо - усет за древност, автентична музика за фон, сюжетно пипнат, без китайска авиация...


 За авиацията много бъркаш, има я и то в буквалния смисъл. ;)
Изгледах го и се чудя що им трябваше на китайците, 3 години по-късно да правят тая простотия "Мулан", този тук си има всичко, което на недоразумението на Дисни липсва.

 

 

 

Общо взето, мисля че имаше за всекиго по нещо - усет за древност, автентична музика за фон, сюжетно пипнат, без китайска авиация...


 За авиацията много бъркаш, има я и то в буквалния смисъл. ;)

Нямам такива спомени, но се радвам, че ще го превеждаш. Ще потърся дали няма някакво НD из нета. :D

 

 

И като стана дума, Майки, когаз щяхме това да го превеждаме? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пропуснала съм го ,но ето че наваксах-гледах го,Да има от всичко ,но умерено-романтика,любов,битки,авиация,хихиии! Любим момент и то авиационен-последното пътуване на лечителя с балона с нагорещен въздух.Всичко има в тази сцена ,което ми  допада-романтика,красиви герои,прекрасна природа,авиация -от нов тип :28558:  Хубав е филма!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...