Jump to content

Recommended Posts

Не знам как за този сериал може да има тема само от две страници? Толкова много ми хареса, историята с очакването, за отмъщението и любовта, за човешкия характер и обстоятелствата, които ни изправят пред избор.

Не съм гледала все още много корейски сериали, но май е изключение сериал с главна героиня, а не с мъж в главната роля. Тя с много мъжки качества, Chang Sung като поддържаща роля - с женски, грижовен, внимателен. Хареса ми този прочит и смятам, че двамата като образи бяха много добре изградени, допълващи се и постепенно се влюбваш и в нея, и в него, и в двамата като екранна двойка.

След това - чета, че може би повечето не са схванали, но историите във всяка от сериите всъщност символизираха историята на Man Wol, нейното осъзнаване, че трябва да приключи с гнева, яростта и чувствата, които таи 1300 години. На мен ми светна още в серията с тигъра, втора или трета беше, тя като каза за тигъра - там от където идва, няма нищо ценно за него.

Във всяка серия имаше детайли, свързани с истории в следващите или предходните серии така, че със сигурност си заслужава да се гледа втори път 

за да се разбере и осъзнае връзката между тях и значението им.

 

Сега - за главната любовна история, с Капитана.

Spoiler

Сцената в която той дръпна шала от лицето й и срещаха погледи, за секунда се вижда как се влюбват, страхотни актьори! Той я обичаше, но любовта на човек е такава какъвто е характерът му. И стана жертва на обстоятелствата, за което и реши да се самоубие. Беше приел вината си и трагедията, която предизвика, не само смъртта на хората, но и това, че няма да бъде с жената, в която е влюбен.

Сцената в брачното ложе беше страшно впечатляваща за мен. Много силна, много силни думи, много красива с тези дрехи в бяло и червено.

 

Каква трагедия и за двамата - тя чака духът му или той прероден да се появи, 1300 години, той 1300 години е светулка, която обикаля около нея. И двамата си платиха за греховете, и като се видяха пред дървото какво да си кажат - това е, свърши. Много логичен край си беше, няма да се натискат и да си пускат езици я! А че той я обичаше се видя и като върна Chang Sung от тунела като тръгна след колата, в която мислеше, че е детенцето. Затова му се беше изтощила светлината и нямаше да може да премине отвъд.

Man Wol също се беше освободила от гнева си към него и затова тръгна да го преведе през моста, знаейки, че така ще умре. Тя всъщност умря там и после - 15 и 16 серия си беше дух, защото казаха, че няма как да се върнеш жив от моста на реката, по който минават духовете към Отвъдното. Поне аз така го разбрах.

 

Особено ми хареса Маго като каза - 1300 години не си споменавала името му нито веднъж, каква ли ярост е носила в себе си за да не го изрече дори един път.

Интересно е това с имената, как и двамата изписваха името й, единия с кръгчето, другия с буквите. Аз го разбирам като това, че двамата й дават идентичност, защото името е голяма част от идентичността на човека.

Man wol четох, че освен пълна луна означава и вечна луна. Това с имената, дето капитана каза, че ще бъде луна, а името на Chang Sung означава звезда и разказът му за Орион Небула, чиято светлина виждаме след 1300 години, както те се срещнаха след 1300 години много ме впечатли.

Четох коментари в нета, но не съм сигурна дали е вярно, защото испанския ми е много бейсик - че в “хотел дел луна” всъщност луна е в мъжки род, иначе щяло да бъде “хотел де ла луна”. И че капитана също е луната, особено с белите дрехи в брачното ложе.

 

Шапката на сериала също е красива,  с голямата блестяща обувка - тук някакво намигване към Пепеляшка ли е, не разбрах, както и защо Man wol е дама каро, а Chang Sung е асо спатия?

Последната серия беше много тъжна, с малко комични моменти да не става много тегаво. Всички символи от сериала ги споменаха пак - картината на тигъра, дървото, сънищата, книгата “Битие и време”. Само не знам защо в последните няколко серии имаше доста сцени пред една картина със зебри в коридора на хотела, а за нея обяснения не дадоха.

 

Spoiler

Краят беше направен като символ за победата на живота над смъртта, иначе края с тъмния тунел и Man Wol вървейки в него би било депресиращо. Затова ги дадоха накря всички, и прислугата на хотела, на светло и красиво място, не че бяха преродени там, а като нещо, което предстои, за всеки един от тях.

 

Та, като завършек пак да кажа - страхотен сериал, и не само заради впечатляващите дрехи и аксесоари на Man wol.

 

Смислена и красиво разказана история. Много ще се радвам ако някой се включи да коментираме още!

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ShiplessOcean, навярно гледалите са го позабравили вече, дано все пак се включат. 

Обаче коментарът ти е много описателен, пълен с ентусиазъм и мисъл върху детайлите, и си мисля няма как да не го хареса човек. Продължавай все така! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заради IU го гледах, макар да я предпочитам в по невинният и образ. Но доказа момичето, че може да се превъплъщава в различни персонажи. Имаше и забавни и драматични моменти...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прекрасен сериал! Всичко ми хареса, ефекти, актьорска игра, сюжет. Направо ме омагьоса! Дори финалът ми се видя идеален. :swoon: IU - перфектна, както винаги, а Джин Гу ме спечели с усмивка.:wub:

Редактирано от NightFlower
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 11/24/2023 at 10:17 PM, NightFlower said:

Прекрасен сериал! Всичко ми хареса, ефекти, актьорска игра, сюжет. Направо ме омагьоса! Дори финалът ми се видя идеален. :swoon: IU - перфектна, както винаги, а Джин Гу ме спечели с усмивка.:wub:

И двамата са много добри и красиви актьори - според мен на Джин Гу най-силната роля е в Crowned Clown...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, skio написа:

И двамата са много добри и красиви актьори - според мен на Джин Гу най-силната роля е в Crowned Clown...

Той май слаба роля няма... Досега навсякъде се е справял брилянтно. Дори сериалите му с по-нисък рейтинг в драмалист изгледах само заради него и страшно ми харесаха, въпреки че са здраво оплюти в коментарите. Всеки си има мнение, разбира се.:happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 hours ago, NightFlower said:

Той май слаба роля няма... Досега навсякъде се е справял брилянтно. Дори сериалите му с по-нисък рейтинг в драмалист изгледах само заради него и страшно ми харесаха, въпреки че са здраво оплюти в коментарите. Всеки си има мнение, разбира се.:happy:

Разбирам те напълно - мъжете доста често гледаме сериалите само заради актрисите, които ни кефят /поне аз де/ :D ... иначе и аз си имам няколко актьора, на които съм им изгледал повечето драми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Драмата за мен няма равна IU такава роля пеави .Цялата идея на сериала е много притна с това ,че има кой да те посрешне и изпрати има комични моменти ,има много тежки моменти след 11 серия си е доста рев .. и края като тръгна в тунела та гона не мога да го преживея ..после има един момент в който показват ...но всеки си го разбира както иска...за мен сериала е 11 от 10 ,но не мисля че ще бих го гледал отнова заряади тунела...накрая...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е драма с много противоречиви мнения. На едни им харесва на други не. Аз съм от тези на които им хареса. В някои моменти на драмата трябва да размишляваш за да осъзнаеш за какво иде реч в нея. Казаха, че ще има и втори сезон, но така и не го направиха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не разбирам кое може да не се хареса. Да, финалът беше противоречив, но това е един изключителен сериал във всяко едно отношение. Всичко беше интересно и минало и настояще, служителите в хотела, жътварите, сестрите определящи съдбата. Всичко! :)

Пристрастна съм:es:

ЩЕше да е чудесно да има сезон 2 :) Говореше се и за американска версия, но и там като че нищо не стана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...