Jump to content

Recommended Posts

След 10 епизода и лутане насам-натам, май, май ще заложа на

Off Topic

шефкинята комисарка, с очи за наблюдение малката офисна мишка. Само дето, там много плоско с тая парола  на компа .

Шефката има всички условия за идеални престъпления и наблюдение.

• Upvote 1

On 8/5/2019 at 11:40 PM, Lawandula said:

Reveal hidden contents

шефкинята комисарка, с очи за наблюдение малката офисна мишка. Само дето, там много плоско с тая парола  на компа .

Spoiler

Шефката е забъркана в мътни дела - била е студентка на таткото и е имала слаби оценки. Явно не се е издигнала със способностите си, а с връзки. Едва ли е тя обаче, иначе щеше да намери начин да спре разследването.

• Upvote 1

На 5.08.2019 г. at 23:40, Lawandula написа:

Покажи скритото съдържание

Off Topic

Шефката определено следи , какво се случва в антикорупционния отдел, но тя не е убиеца. Възможно да  е свързана с него и му нарежда , какво да прави.

Все още подозирам уж застреляния Kim Kang-Wook.

• Upvote 1

На 29.07.2019 г. at 19:41, Lawandula написа:

Това все по-заплетено става.Осемте епизода- изгледани. Или е най-явното, или е най-скритото, или има някой, дето още не сме видели.

Не ми се ще да е най-явното- До Чи Гуанг. Най-много ми е съмнителен зам. шефа- Пак Джин У.Пък ако излезе мадамата адвокатка,както не я слуша главата,  с подизпълнител- тури му пепел!Но едва ли, нали и тя търси.Лошото ченге -Хе Рьонг и той съмнителен, но не ми идва.Шефката си дири моментната слава- едва ли. Набеденият- абсурд.

@dido100, казвай, ти нали ги нюхаш. Дай подсказка.

Не искам нищо да пиша за това нещо, защото имах лоши предчувствия, които за съжаление се оправдаха.

• Upvote 1

На 5.08.2019 г. at 23:40, Lawandula написа:

Поздрави! :)

Off Topic

Шефката се "появи" и е както заложи - т.н. "Приятел" ( на превода - Наблюдател "). Има и набеден убиец. Това  след 11 епизод, в очакване на 12 -ти ! :ilovethis:

Преди 2 часа, dido100 написа:

Не искам нищо да пиша за това нещо, защото имах лоши предчувствия, които за съжаление се оправдаха.

Off Topic

Имам предчуствие, че сценаристите ще "омажат" драмата с тъп финал!

Нещо в стил ала-бала , изсмукано от пръсти, всички да си получат заслуженото и обществеността да е удоволетворена... само да не ми гръмнат адвокатката!

едит: един сценарист!

Тоя пък дребен мишок

Off Topic

убиеца, от кой ръкав го изкараха? Педя човек , да се справи с  такива яки  мъжаги!

Дидо, от кое си разочарован.Те всички тотал са корумпирани и навързани, като свински черва, полиция и прокуратура .Поне в реала в момента в Корея това всеки ден излиза .Медиите пускат муха, от нея раздуват слон и полицията почва разследване, прокуратурата подглася, но никоя едра риба не улавят, а само някоя звЕзда затриват. Върхът на пирамидата все недосегаем.

Пет епизода, не знам какво ще ни баламосват още.

• Upvote 1

Преди 13 часа, Lawandula написа:

Тоя пък дребен мишок

убиеца, от кой ръкав го изкараха? Педя човек , да се справи с  такива яки  мъжаги!

Дидо, от кое си разочарован.Те всички тотал са корумпирани и навързани, като свински черва, полиция и прокуратура .Поне в реала в момента в Корея това всеки ден излиза .Медиите пускат муха, от нея раздуват слон и полицията почва разследване, прокуратурата подглася, но никоя едра риба не улавят, а само някоя звЕзда затриват. Върхът на пирамидата все недосегаем.

Пет епизода, не знам какво ще ни баламосват още.

Разочарован съм от изтъпяването и опростяването на сценария. Едно е да преведеш американски сценарий, друго е да си размърдаш мозъка и сам да измислиш нещо свястно.

• Upvote 1

Преди 13 часа, dido100 написа:

Разочарован съм от изтъпяването и опростяването на сценария. Едно е да преведеш американски сценарий, друго е да си размърдаш мозъка и сам да измислиш нещо свястно.

Ще видим, четири епизода са доста. Може пък да излезе заек от цилиндъра.

Хич да не е друго, поне  голяма "реклама" направиха на прокуратурата и полицията.

преди 12 минути, Lawandula написа:

Ще видим, четири епизода са доста. Може пък да излезе заек от цилиндъра.

Хич да не е друго, поне  голяма "реклама" направиха на прокуратурата и полицията.

Зарязах го.

Ееее, не де! Признай си, че поглеждаш!:D

Хан Сок Кю е безподобен,което не ,че е изненада. Дори и само заради бих  го доизгледала, да видя  физиономията му накрая.

• Upvote 1

Преди 12 часа, Lawandula написа:

Ееее, не де! Признай си, че поглеждаш!

Хан Сок Кю е безподобен,което не ,че е изненада. Дори и само заради бих  го доизгледала, да видя  физиономията му накрая.

Не.

По въпроса за заглавието- отговор от първа ръка- режисьорът. Той казва в едно интервю "Както подсказва името, "Наблюдател"  представя  това, как дадена ситуация или случай могат да се променят в съответствие с гледната точка на човека, който гледа(наблюдава).

Та,  гаданията са били напразни.:28558: Всеки герой е наблюдател от собствената си камбанария и вижда това, което иска да види.

• Like 1

От мен имат браво.

Държаха си логиката от началото до края, който за радост не оплескаха.Нямаше черни, бели, добри и лоши. Имаше хора, със собствени гледни точки и действия, основани на тях. Доста по-различни от нормалните герои за корейска драма и доста по-различен край, от това , дето всекиму според деянията. Реалистично.

Off Topic

Много дадоха фира, много останаха да наблюдават. Така нареченото, според нормите-зло, няма да спре и борбата срещу него и тя.

Е, какъв по-добър край от това!

• Like 1
  • Upvote 1