Jump to content

Recommended Posts

8143uwZE6LL._SL1500_.jpg

Ip Man (2008)

 

[*]GENRE: Action | Biography | History [*]Director: Wilson Yip [*]Screenwriter: Edmond Wong [*]Producer: Raymond Wong [*]Composer: Kenji Kawai [*]Cinematography: O Sing-Pui [*]Year of Production: 2008 [*]Country: Hong Kong [*]User Rating: 8.3/10 201 votes [*]Cast: Donnie Yen, Simon Yam, Lam Ka-Tung, Hiroyuki Ikeuchi, Xing Yu, Fan Siu-Wong, Lynn Hung, Wong You-Nam [*]Runtime: 105 min [*]IMDB: http://Линк
[*]Резюме: Филмът е адаптация по биографията на Ип Ман, великия майстор на винг чун стила в кунг фу изкуството и учител на легендарния Брус Ли. Ип Ман е роден през 1893 г. и прекарва целия си живот до смъртта си на 1 декември 1972 г. като борец и радетел за каузата на Винг Чун Кунг Фу. Този стил има повече от 200-годишна история. Основано от Ям Винг Чун, утвърдено от Лиунг Чун и достигнало разцвет в ръцете на Ип Ман, днес изкуството на винг чун е станало много популярно сред почитателите на бойните изкуства от цял свят и особено отвъд океана. Това е първият филм, създаден до момента, проследяващ живота на Ип Ман, и представлява своеобразен връх сред филмите на Хонг Конг в този жанр....
[*] -== Официален сайт ==-


Screenshots:

 c990cc22125137.gif cc103d22125138.gif07772422125201.gif
 

 

Изтегли филма:
Оттук
или

тук.

Soundtrack

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко ме е срам, че толкова късно се реших да го гледам, но филма не случайно е обрал един куп награди и добри коментари. Супер надъхващ, и както нямам климатик съм вир вода от вълнение, имам чувство, че съм участвал в тези битки Във филма се спомена,че Ip Man има над 2 милиона подражатели, сигурно след филма са станали поне 5 , а сега видях в imdb, че ще има и втора част, така че само може да чакаме

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Срамота, че досега не бях го гледала този филм, но нали не разбирам от боища и затова ги избягвам.

 

Не усетих кога почна филмът и кога свърши. Сега съм много доволна, че имам подръка и втора част.

Само жалко, че прочетох финалните думи и сега горе-долу знам какво ще стане в следващата част.

А това, че Брус Лий му е бил ученик на идея си нямах.

 

Сцената със сладкия картоф още ми е пред очите -

когато го остави до торбичката с ориз и после и на семейната трапеза.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро започнах да се занимавам с кунг фу и преди седмица случайно попаднах на този филм. Бих казала, че действа доста зареждащо, а и тази част от китайската история ми е много интересна.
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...