Jump to content

Recommended Posts

Не знам какво толкова ви впечатли в тоя сериал. Историята е стара като света. 13 епизода разпъване на локуми по тема която можеше да се събере в един двучасов игрален филм. Главния напорист до нямай къде. Не мога да преценя по кое време точно реши че я харесва. Може би след толкова многото му заяждания ... Не знам какво толкова хареса в Уей Уей. Малко е странно как се руши 3 годишна връзка, да не говорим за 10 годишна. Но явно той не е харесвал приятелката и още от преди 10 години.... била му е натресена доколкото се разбра. Главната спусна флага още в първа серия без да разбере май:

Цитат

когато излъга приятеля си, че и е дошло.

Имаме си героиня с планове до пенсиониране и главен който живее ден за ден и ако трябва да вярваме на заглавието е ясно как ще приключи всичко без значение от перипетите , освен ако не ни изненадат разбира се. Аз още след толкова гледане не мога да свикна на крясъците в china/thai  продукциите. Имам чувство че и в романтичните сцени пак се карат. За 2 серии главната на 2-3 пъти ме стресна с изненадващите си крясъци... Другото неприятно е че сериалите им нямат никакъв край на сериите. Както си гледаш и изведнъж се едно е спрял тока. Честно казано съм фен на Joe Chen и може да съм малко предубеден. Като цяло не бих казал че сериала е изгубено време, но лично за мен не е от тези на които чакам с нетърпение какво ще се случи в следващата серия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, Allanon написа:

Не знам какво толкова ви впечатли в тоя сериал. Историята е стара като света. 13 епизода разпъване на локуми по тема която можеше да се събере в един двучасов игрален филм. Главния напорист до нямай къде. Не мога да преценя по кое време точно реши че я харесва. Може би след толкова многото му заяждания ... Не знам какво толкова хареса в Уей Уей. Малко е странно как се руши 3 годишна връзка, да не говорим за 10 годишна. Но явно той не е харесвал приятелката и още от преди 10 години.... била му е натресена доколкото се разбра. Главната спусна флага още в първа серия без да разбере май:

Имаме си героиня с планове до пенсиониране и главен който живее ден за ден и ако трябва да вярваме на заглавието е ясно как ще приключи всичко без значение от перипетите , освен ако не ни изненадат разбира се. Аз още след толкова гледане не мога да свикна на крясъците в china/thai  продукциите. Имам чувство че и в романтичните сцени пак се карат. За 2 серии главната на 2-3 пъти ме стресна с изненадващите си крясъци... Другото неприятно е че сериалите им нямат никакъв край на сериите. Както си гледаш и изведнъж се едно е спрял тока. Честно казано съм фен на Joe Chen и може да съм малко предубеден. Като цяло не бих казал че сериала е изгубено време, но лично за мен не е от тези на които чакам с нетърпение какво ще се случи в следващата серия.

 

Като напреднеш малко с гледането ще разбереш защо главния се отнася "по този начиш" с приятелката си...и защо връзката им е продължила 10г.

Между другото мисля, че сериала е насочен по-скоро към женската аудитория...не толкова към мъжката.....и е нормално да не те впечатли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 13 часа, Tsvetelina85 написа:

 

Като напреднеш малко с гледането ще разбереш защо главния се отнася "по този начиш" с приятелката си...и защо връзката им е продължила 10г.

Между другото мисля, че сериала е насочен по-скоро към женската аудитория...не толкова към мъжката.....и е нормално да не те впечатли.

Кое по-точно е насочено към женската аудитория.... изневярата ли? Защото това е водещо в сериала.

Между другото двамата главни имат доста по-голяма химия  off screen отколкото във филма :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 19.07.2019 г. at 21:20, Tsvetelina85 написа:

 

Като напреднеш малко с гледането ще разбереш защо главния се отнася "по този начиш" с приятелката си...и защо връзката им е продължила 10г.

Между другото мисля, че сериала е насочен по-скоро към женската аудитория...не толкова към мъжката.....и е нормално да не те впечатли.

 

Насочен е и към двете аудитории, повече даже към мъжката. Мъжете, смятащи жените до тях и влюбени в тях за даденост, в един момент ги губят и тогава чак им светва лампата, но вече е късно. Тя е премигвала, премигвала, но тя не са я отразявали. Към жените, посланието е, да обичат и уважават първо себе си,  да имат собствено достоинство и да вярват, че заслужават, имат право на  най-доброто, било то работа, любов, брак и т.н.

Изневярата, ако може да се нарече  въобще така тук, е само инструмент за разкриване на истини за добро .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мене ме впечатли главният. :wub:

За другото

Точно пък сюжетната линия на влюбването ми се стори доста развита - последователна и логична.

Spoiler

 

Той още първата сцена си каза, че е играч и ще изневерява(пак) в най-скоро време. Преследваше Уей-ката за целта, щото му се стори интересна и в процеса се влюби, съпоставяйки я с настоящата си жена, предвид колко контрастно са представени двете.

Колкото до това как се рушат връзките, и двете са с прогнили основи, но двойките не се разделят заради примирение и заблуждение. Той си каза мотамо кога и защо е разлюбил Порцеланка.
И понеже Уей Уей е улисана да следва чужд план, за да достигне някакъв абсолютен мираж, той й помогна на да се види отстрани в нелепата си връзка.

 

 

Дори да не се 'земат накрая, ще е достатъчо Уей Уей да се отърве от оня нещастник с талончетата, чашата от точките и секса по график. Дори го очаквам към новите колежки да е малко по-щедър, щото мизерниците обикновено така правят.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В началото напомня на "Неприлично(то) предложение", което Робърт Редфорд отправи към Деми Мур. С нетърпение очаквам да видя как източния морал ще се справи с тази ситуация. Ще промени ли съдбите на героите както във филма или ще тръгне действието в друга посока? Във всички случаи драмата е добре направена и приковава вниманието на зрителя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много хубав сериал! Главните са големи сладури...химия,физика,биология...всичко си имаше между тях..:P :D,но и от втората линия актьори имаше колоритни образи. Истинско и мнооого романтично сериалче! :wub: Изгледах си го с удоволствие!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Симпатично беше.

Почна ,като 50 нюанса сиво, после порозовя, но краят си върна боята. Партията -майка, не би   допуснала толкова отклонения от правия път, ако беше китайско, но за радост- не е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалът толкова много ми напомни на "50 нюанса сиво" и на "Секс игри" в първия епизод, че чак прекалиха. Не знам колко ще порозовее в следващите епизоди, но за мен е предвидимо като сюжет. Това, което ни държи, са закачките, интересните моменти и пикантните и еротичните моменти, както и скандалното като начин за забавление. Без всичко това, ще бъде тъпа, бозава, романтична, мелодрама. Обаче ни дават на час по лъжичка, на главната също - точно като малко сиренце на мишка, та да влезне в капана.

 

ПС: Ако бях на 20-25 години щях силно да се впечатля от сериала и отношенията в него. Но на 35-40 и повече г., това, което героите правят е познато в различните му форми и проявления и някак си не успяват да ме шокират, провокират или изненадат. Главната е като програмирана - движи се предвидимо напред и направо очаквам да се търкулне по нанадолнището. Интрига има и афера има, но аз я очаквам и даже разпознавам епизод или два преди да се осъществи. Ето защо за хора с житейски опит, този сериал ще е скучен, но за младите ще е като фенер в тъмнто, предупреждавайки ги за клопките на живота и интргите, които могат да бъдат възможни.

Дразни ме поведението на главния, защото си е типичен играч с голямо его. И защото ми напомня на реални хора от моето обкръжение. Само дето в истинския живот, подобни хора, нямат чак такъв блясък и успех, както във филмите, а дори понякога са доста гротескни и изглеждат смешни накрая. В случая, главният макар да е представен като блестящ, самоуверен и успешен, всъщност не е, защото изтупан от фалшивото лустро, всъщност е мъж с много проблеми, дори бих го пратила на психолог. И да, ето още една прилика с Крисчън Грей и Себастиян.

 

Предварително се извинявам за подробния психологически и аналитичен разбор, просто не се стърпях. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 22.06.2019 г. at 10:00, lukreciana написа:

Хора, кой гледа?

Рускините сложили точка?

Трябва ли? Толкова ли е инфраред излъчването?

Догледах го докрай и ще ме извинявате, но никаква червена точка не е нужно да му слагат. Сексът е показан, но голотата е загатната и прикрита. Просто главните актьори играят страхотно и има голяма химия между тях, като по-голяма е заслугата на момъка /тя е леко дървена и скована/, а режисьорът е добър и успя да улови тази химия с камерата, същото важи и за приятелката нимфоманка - при нея също само загатваха и показваха различни фрагменти. Сценаристът е за награда - има интересни пикантни моменти и хрумвания, чвекът е с въображение и опит явно, създал е уникални персонажи и диалози, а не като при други, дето само въздушни целувки си пращат и опулени очи въртят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубав сериал, точно мой тип! От доста време не бях гледала нищо и не съм в час с новите филми и сериали, които излязоха през последната година за това реших да наваксам. Резюмето ми направи впечатление и реших да вървя с преведените серии. Започнах, но не разбрах как си спретнах един среднощен маратон. :) Сюжета си е познат до болка, но въпреки това ми хареса и ми допадна факта, че тук са избягали от някой клишета. Нямаше крещящи лелки, нямаше нелогични и излишни моменти с които да запълнят епизодите, хареса ми, че не са захаросали сериала, а са се доближили максимално до реалността, вмъкнали са теми, които не са чужди за живота и ежедневието на хората. Например темата за изневярата, връзките между мъжете и жените /визирам връзките на главните герои/, показали са, че има хора, които обичат по-освободеният начин на живот, а не както обикновено се мъчат да покажат, че едва ли не жените са монахини и се женят девствени /визирам приятелката на главната/. Придали са различни характери и мислене на героите и са показали как всеки от тях вижда и разбира живота и най-вече какво е разбирането му за това каква трябва да бъде неговата връзка и какво иска от човека до себе си. Актьорите се справиха добре и всеки успя да изгради героя си по-възможно най-добрият начин. Главният си е класика, винаги слагат красавец, който да ти подкоси краката, а в случая към този не можеш да останеш равнодушен, особено като се усмихне и се видят тези негови трапчинки. :) Героят му също ми допадна, но като се замисля в този сериал не открих лоши герои, които да ме дразнят и да искам да хвърля нещо по тях. Всеки си имаше своите положителни и отрицателни качества. Имаше моменти в които всеки от тях ме дразнеше с някоя негова постъпка или нелогично решение, но отстрани винаги се вижда по различен начин, а когато касае самият теб нещата са по различни и често се случва да не си наясно кое е правилното решение или постъпка. Хубавото тук беше, че дори и със закъснение всеки от тях накрая се осъзна и взе живота си в ръце. В случаят главният първи се осъзна и лека полека започна да слага ред в обърканите си отношения. Обожавам лошите момчета, които имат добро сърце. Този тип персонаж винаги ми е бил слабост. :) Главната не е типичната красавица, но пък ми беше симпатична. Единственото, което изключително много ме дразнеше в нея беше прическата й.  Буквално ми се набиваше на очи и така ми се искаше да разкара този бретон, който изобщо не й ходеше. Добре, че към края я пооправиха. Иначе и тя не избяга от типичното клише на жена, която не знае какво иска и факта, че толкова време се мота и не разбра, че всъщност не е влюбена в приятеля си, а много преди да й светне крушката вече се беше влюбила в г-н лошо момче.  На края и на нея и загряха реотаните и сложи ред в живота си. Много се забавлявах с приятелката й. Щура, не крие, че обича кекс и кола и взема максималното от живота. :) И тя си намери майстора, както се случва и в реалният живот. :) Бившата на главния в интерес на истината я разбирах. Обичаше го, но за съжаление се беше вкопчила в тази връзка и се правеше, че всичко е наред. Знаеше, че не е така, но 10 години не са малко време, а като прибавим навика, любовта и охолният живот не е никак лесно да сложиш край на нещо, което всъщност отдавна си е заминало. Бившият на главната ми беше безличен. Не е мой тип нито като поведение, нито мислене и определено не съм фенка на дългосрочният му план. :) В интерес на истината на главната и беше трудно да вземе решение относно връзката им не заради това, че го обичаше или заради живота, който той искаше да й предложи /скучен, безинтересен и предвидим/, а по-скоро според мен й беше трудно, защото беше объркана, а и 3 години също не са малко време. Чувстваше, че все едно го предава и факта, че се е влюбила в друг докато е била с него го считаше за предателство и дори пред себе си не искаше да признае в началото. Хареса ми и как са показали романтичните моменти и секс сцените. Един от малкото сериали в които не им се дразнех, но всичко си беше с мярка. Напомни ми на доста филми и сериали. Някак в дадените моменти ми изникваха в главата различни филми, сериали и ги свързвах с героите от тях. Финала не беше лош, но ми се искаше да отделят повече време на главните. Въпреки това ми хареса, че са избягали от типичният клиширан и сладникав финал. Изгледах го с удоволствие и със сигурност пак ще го повторя, но ще изчакам бг буквичките, за да е пълно удоволствието от хубавият за мен сериал. Определено си заслужаваше отделеното време! Ако някой си пада по този тип сюжети със сигурност няма да сбърка ако реши да го гледа. :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих искала да благодаря на @lovetose за труда й и  вложеното време в онлайн качване на огромна част от преведените сериали. :bow:

Ето и плейлиста на този за онлайн гледане с български буквички

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм впечатлена от главните, да не кажа, че изобщо не ми харесват :D ще погледам заради итнересната тема. Но как не понасям стиснати сметкаджии, приятелчето на главната е потрес, а колко са и криви краката и те все я бутат с къси поли/панталони:rolleyes:

Обаче ендинга е разкошен, веднага познах кой го пее, любим Bii.

Тук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз довечера подхващам 5ти. Кефи ме. 4 епа купувахме къща, първо едните живяха там, после я зеха другите, главните да дерзаят да се земат и да се нанесат финално и окончателно те в нея :D

 

Иначе ми нагарча колко ли двойки в реала се борят постоянно с битовизмите и живеят с разчетен до стотинката бюджет. Оназ, хубавката мома до главния, поне като я тресне депресията, може да иде да му опука парите по моловете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах го. 

За пореден път се убеждавам, че лично моя милост, не требе да чете коментарите преди сериал и то конкретно положителните. След хвалебствията очаквах нещо дето да ми нажежи монитора...., ми останах си с очакванията. Не беше зле, но и не беше нещо невероятно или невиждано. Вероятност за повторно гледане-нула.

 

П.С. Много добри зъболекари имат тия момичета, особено нимфоманката:D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти па, верно ли ти влияят мненията? Мен главното разочарование ме тресна още в началото - косата й. Толкоз ли не можаха да й нахлузят една перука, я ква е яка с дълга коса.

А, притеснявам се и да не порозовее много. Аз нали съм мазохистка и ме кефи по-хард да е :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само  хвалебствията, отрицателните грам не ме бъркат:D

Ми аз за тва мрънкам - не много, но порозовя. В началото химия, напрежение

Off Topic

и когато стигнаха до същинската част...ми не видях мноо страст пък като за първи път:lol2:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми как да се отпусне и страсти да се вихрят, като акъла й е само в боба, лещата и билетите за градския. Обаче ме кефи как непрекъснато се засичат, се едно Тайпе е Люлин, баце :D

 

То първия път е най-спичащо, бе. Ко ще стане, как ще стане, за мъжете - дали ще стане. Дебела ли съм, как ми е косата, що си обух баш тия гащи... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...