Jump to content

Recommended Posts

Явно главният герой трябва да е поне наследник на Самсунг или да бъде безчувствен робот, за да се гледа сериала. Добре ми идва разнообразието с ролята на Йонг Шик - типична селска тиква. Хуморът е гарантиран. Детето, което играе Пил Гу, е много сладко и сцените му с Йонг Шик сигурно са ми любимата част от сериала. Ще е интересно да има някакъв обрат около ролите на добрия, лошия и стиснатия мъж, но ме съмнява. Засега малко сме видели от Ким Джи Сок, но предполагам, че той ще е лошото момче. 

• Like 1
  • Upvote 2

Много приятно се развива, но малко ме притеснява, че го направиха от 32 на 40 епизода. Дано да не го развалят точно на края. За сега е много добре направена комбинацията от романс, комедия, драма и трилър. Едно нещо ме озадачава

майката на Донгбек се преструва, че има деменция, нали? В първия епизод, в който се появи изглеждаше, че има, но след това започна да се държи прекалено в час. Предполагам, че използа деменцията, като оправдание да остане до дъщеря си.

Трите аджуми ми станаха много симпатични и забавни особено след сцената, в която обсъждаха идентичността на Жокера :D Те заедно с адвокат Хонг бяха невероятни в 13 и 14 епизод.

• Like 1
  • Upvote 2

@dqvol4e131 този сериал май продължаваме да го гледаме само двете с теб /е, и преводачката му също/. Само че аз съм дотам, докъдето е и преводът.

Off Topic

Още в първия епизод, в който се появи майката на Донг Бек, имаше такива моменти, в които изглежда, че не просто е зазубрила казаното й, а е присъствала в ясно съзнание. Особено там, където казва, че директорката на сиропиталището е изглеждала като добра жена, но се оказала кучка. Не знам дали е от моментите, когато деменцията разбулва разсъдъка, или наистина се преструва. Ще видя и в следващите серии как се държи.

Много ме забавлява тоя бесен идиот Ха Нъл /Йонг Шик/. Сцената с боя с хазаина беше култова. :wacko::D

• Like 2
  • Upvote 1

И аз гледам, но не знам докога ще издържа. Нещо ми липсва. Принципно ме привлече първата сцена от сериала, но много бавно се разбулжат нещата около Жокера, не че нещо се е разбулило де.

Аджумите от самото начало са ми забавни.

Или малко хора гледаме, или просто на никой не му се обсъжда. Не знам кое е по-добрият вариант, но се надявам сериалчето да получи повече внимание особено щом си има превод. Аз съм от нетърпеливите и още като излезе нов епизод свалям и гледам.

След като изгледах 15 и 16 епизод 

се убедих още повече в твърдението ми за майката на Донг Бек. Ох, миличкият Пил Гу май се усети, че Канг Джонг Ньол му е баща. С нетърпение очаквам следващите сцени между баща и син. В началото се чудех защо пък Канг ще бъде лошото момче, като дори не е знаел, че има син. Но вече ми стана ясно. Сегашният му живот не струва и се опитва да избяга от него, като използва Донг Бек и детето като оправдание. Много ме ядосва, когато започне да говори пълни небивалици, без да знае колко грижа и труд е положила Донг Бек, за да отгледа сина им. А Йонг Шик става все по-симпатично луд. Канг Ха Нъл е роден за тази роля. Обожавам лудият детективски поглед, който вкарва Йонг Шик. Чак ме учудва как досега не е "надушил" Жокера

:D Уж разпознавал престъпниците веднага. Относно Жокера аз съм си развила теорията, че Хянг Ми му е съучастничка. Ако Жокера наистина я е наблюдавал всеки ден, както твърди, нямаше ли Донг Бек да се усети или да го забележи за тези пет години? Но пък Хянг Ми е била всеки ден до нея. Може да е започнала да работи за Донг Бек, за да държи под око единственият свидетел. След сцената, в която се чудеше дали да не изпрати снимката на Донг Бек и Канг на медията, стана ясно, че е способна да нарани Донг Бек за своя изгода.

• Like 1

След 14 епизод вече и аз твърдо подкрепям мнението ти, че

майката на Донг Бек много добре знае коя е и защо е там и се преструва с деменцията. Според мен има някакво отношение и към Шегата тази нейна поява - пази дъщеря си. В превода решихме да бъде Шегата, а не Жокера, че да не си представяме онзи от Батман, а и нали все пише "Не се шегувай..."

И аз смятам, че Хянг Ми е съучастник и според мен тя пише надписите по стените, защото става ясно, че уж Шегата е влизал, но следи от взлом няма, тоест направил го е някой с достъп до заведението.

Обаче още нямам заподозрян за личността на Шегата. Според теб кого е убил? Говоря за сцената, с която започна сериала. Нали не е Донг Бек?

• Like 2

Аз като не съм ги гледала батманите и не си представям други убийци :D В началото си помислих, че Шегата е убил Хянг Ми, тъй като тя обича да си краде по нещо. Ако е било тъмно и той е видял жена със същата гривна, може да се е объркал и да е убил грешния човек. Но след последните ни теории, започвам да се съмнявам, освен ако

Шегата не я е убил, за да й затвори устата, в случай че тя наистина му е съучастничка. Като спомена, че има връзка между появата на майката на Донг Бек и Шегата се зачудих дали е възможно Шегата да е бащата на Донг Бек? Сценаристът е решил да тормози главната героиня затова няма да се учудя, ако излезе, че е дъщеря на сериен убиец. Може би заради това майката я е оставила в сиропиталище и сега се опитва да я предпази, както ти спомена. А сцената, в която дават как Шегата тръгва да бяга и оставя Донг Бек, ми е много интересна. Дали Хянг Ми е пуснала алармата, за да избяга Шегата, ако е видяла някой да идва, или пък съвсем различен човек е станал свидетел на случващото се и е пуснал алармата, за да спаси Донг Бек?

• Like 1

Не се бях замисляла, че

може да й е баща, но ще си бъде типично по корейски да въвлекат в романтични отношения дъщеря на сериен убиец и служител на реда, за да имат и още угризения освен това, че тя е самотна майка, че неговата майка е против и т.н.

и погледнато в тази насока, хич не би ме учудило.

А всъщност аз след 14 серия вече не мисля, че бейзболната звезда е лошият. Може пък той да е стиснатият, тъй като не ще да харчи пари по оная фльорца жена му. А Но Гю Те да е лошият, тъй като все е в конфликт с главните.

От доста време не бях гледала корейско и този сериал случайно си го харесах. Засега ми допада. Още се двоумя кой е убиецът, което говори добре се сериалчето. Любим персонаж ми е адвокатката - тази жена май е повече психолог на цялото градче, отколкото адвокат. Много смях има с нея и сцените с мъжа й! 
А на главната колкото и трудности да й се струпват, Йонг Шик й е като дар от небето! Ехххх,да помечтаем ... не е богатият чебол, но е супер добряга, както каза и майка му в сериала. :D
Според мен, сериалът засяга важни теми по малко по-лековат и дори хумористичен начин. Теми като самотните майки в Корея, стигмата около работещите жени, от която дори успешни жени като адвокатката не могат да избягат, бедността и разделението между класите, ценностната система. Не знам. Може би аз задълбавам в смисъла на сериала, но... красотата е в очите на съзерцаващия.

• Like 6
  • Upvote 2

Конг Хьо Джин и Канг Ха Нъл... Звучи ми обещаващо. Не съм гледал корейско от бая време, пък да не говорим по време на раждането на малкия. Но сега докато си гука и се смее на Ducktv, аз ще започна с големи очаквания. И второ защото е KBS, все пак там се родиха не малко добри неща пред годините, включителто и падналото шоу "Два дни и една нощ" с Ча Те Хьон, което много харесвах. 

• Like 1
  • Upvote 1

С всеки изминал епизод сериалът става все по-трогателен. Малко размисли за събитията до 24 епизод

След като видях историята на Хянг Ми, се чувствам виновно, че я подозирах толкова много. Относно Шегата наистина не очаквах да е точно това момче, тъй като още в първите епизоди в интернет много го коментираха. Затова се изненадах, че е някой, който зрителите още от началото са подозирали, но пък серийните убийства не са главна тема на сериала, така че може да го заловят до някой друг епизод, освен ако няма обрат де. Невероятен момент от тази седмица беше, когато Йонг Шик се появи с дрона да защитава "сина си". 

Кога ли Пил Гу ще отвори сърцето си за Йонг Шик :D Няма да е лесно и бързо, но точно затова са ми най-драги техните сцени.

• Like 1
  • Upvote 1

На 26.10.2019 г. at 18:01, dqvol4e131 написа:

С всеки изминал епизод сериалът става все по-трогателен. Малко размисли за събитията до 24 епизод

Скрий съдържанието

След като видях историята на Хянг Ми, се чувствам виновно, че я подозирах толкова много. Относно Шегата наистина не очаквах да е точно това момче, тъй като още в първите епизоди в интернет много го коментираха. Затова се изненадах, че е някой, който зрителите още от началото са подозирали, но пък серийните убийства не са главна тема на сериала, така че може да го заловят до някой друг епизод, освен ако няма обрат де. Невероятен момент от тази седмица беше, когато Йонг Шик се появи с дрона да защитава "сина си". 

Кога ли Пил Гу ще отвори сърцето си за Йонг Шик  Няма да е лесно и бързо, но точно затова са ми най-драги техните сцени.

Къде са го давали в началото, че никак не мога да се сетя, за момчето става въпрос? Но не мисля, че той е Шегата.

Преди 4 часа, excape написа:

Къде са го давали в началото, че никак не мога да се сетя, за момчето става въпрос? Но не мисля, че той е Шегата.

Той инсталира камерата, а на първите епизоди го даваха как отпушва мивката в бара на Донг Бек. Също така на 3 епизод, когато лелките обвиняваха Донг Бек за абсолютно всяка беда той я защитава, като казва, че Донг Бек дори не понася миризмата на цигарен дим. 

• Like 1

"Човекът с дрона" ми напълни сърцето... и очите със сълзи от смях. :lol: Уникална сцена.

Аз не съм убедена, че Шегата ще е това момче.

• Like 2

On 5/29/2019 at 1:41 PM, debil4e said:

На клона съм. При Конг Хьо Джин празно няма, една от най-разпознаваемите актриси, която си подбира много добре ролите. Винаги прави запомнящи се изпълнения и всеки сериал, в който участва засяга по някоя ако не болна, то неудобна тема. 

Веднъж вече се съгласих с горното, но сега искам пак да се съглася. След изгледани половината епизоди мога да кажа, че гледам един отличен корейски сериал. Конг Хьо Джин знае как да направи всяка от ролите си много специални.

• Like 6
  • Upvote 3

Нещата се заплетоха.

Off Topic

Явно не е онзи с котките, а баща му. Или някой друг, но такъв, който не са ни показвали до момента. Кашлицата и дълбокия глас са издаващи, че не е някой от основните трима - Йонг Шик, Джонг Ньол и Гю Те. Още се чудя майката на Донг Бек що ходи някъде по нощите - крие ли се или търси нещо?

• Like 1

Пренавих ли се за този сериал, не знам, но 3 пъти го започвам и не мога да избутам първи епизод. Е, как от 3 пъти грам не ме грабна?! Нито Топ Старши, нито любимото ми хлапе, могат да ме накарат да го мъча още. Жалко за хубавия каст.

• Thanks 1

Преди 10 часа, jira написа:

Пренавих ли се за този сериал, не знам, но 3 пъти го започвам и не мога да избутам първи епизод. Е, как от 3 пъти грам не ме грабна?! Нито Топ Старши, нито любимото ми хлапе, могат да ме накарат да го мъча още. Жалко за хубавия каст.

Не си единствената.

• Thanks 1

Ок,трима разбрах,за комедия ... сигурно,но трилър ... :huh:  ...  това ще е първия трилър-комедия който ще гледам.Дано се набляга повече на комичните ситуации...

Според мен изобщо не е комедия. Почти накрая съм и не ми е станало още смешно. Вярно имаше някои нелепи ситуации, но не чак комични.