Jump to content

Recommended Posts

Или малко хора гледаме, или просто на никой не му се обсъжда. Не знам кое е по-добрият вариант, но се надявам сериалчето да получи повече внимание особено щом си има превод. Аз съм от нетърпеливите и още като излезе нов епизод свалям и гледам.

След като изгледах 15 и 16 епизод 

 

се убедих още повече в твърдението ми за майката на Донг Бек. Ох, миличкият Пил Гу май се усети, че Канг Джонг Ньол му е баща. С нетърпение очаквам следващите сцени между баща и син. В началото се чудех защо пък Канг ще бъде лошото момче, като дори не е знаел, че има син. Но вече ми стана ясно. Сегашният му живот не струва и се опитва да избяга от него, като използва Донг Бек и детето като оправдание. Много ме ядосва, когато започне да говори пълни небивалици, без да знае колко грижа и труд е положила Донг Бек, за да отгледа сина им. А Йонг Шик става все по-симпатично луд. Канг Ха Нъл е роден за тази роля. Обожавам лудият детективски поглед, който вкарва Йонг Шик. Чак ме учудва как досега не е "надушил" Жокера

:D Уж разпознавал престъпниците веднага. Относно Жокера аз съм си развила теорията, че Хянг Ми му е съучастничка. Ако Жокера наистина я е наблюдавал всеки ден, както твърди, нямаше ли Донг Бек да се усети или да го забележи за тези пет години? Но пък Хянг Ми е била всеки ден до нея. Може да е започнала да работи за Донг Бек, за да държи под око единственият свидетел. След сцената, в която се чудеше дали да не изпрати снимката на Донг Бек и Канг на медията, стана ясно, че е способна да нарани Донг Бек за своя изгода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След 14 епизод вече и аз твърдо подкрепям мнението ти, че

 

майката на Донг Бек много добре знае коя е и защо е там и се преструва с деменцията. Според мен има някакво отношение и към Шегата тази нейна поява - пази дъщеря си. В превода решихме да бъде Шегата, а не Жокера, че да не си представяме онзи от Батман, а и нали все пише "Не се шегувай..."

И аз смятам, че Хянг Ми е съучастник и според мен тя пише надписите по стените, защото става ясно, че уж Шегата е влизал, но следи от взлом няма, тоест направил го е някой с достъп до заведението.

 

Обаче още нямам заподозрян за личността на Шегата. Според теб кого е убил? Говоря за сцената, с която започна сериала. Нали не е Донг Бек?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като не съм ги гледала батманите и не си представям други убийци :D В началото си помислих, че Шегата е убил Хянг Ми, тъй като тя обича да си краде по нещо. Ако е било тъмно и той е видял жена със същата гривна, може да се е объркал и да е убил грешния човек. Но след последните ни теории, започвам да се съмнявам, освен ако

Шегата не я е убил, за да й затвори устата, в случай че тя наистина му е съучастничка. Като спомена, че има връзка между появата на майката на Донг Бек и Шегата се зачудих дали е възможно Шегата да е бащата на Донг Бек? Сценаристът е решил да тормози главната героиня затова няма да се учудя, ако излезе, че е дъщеря на сериен убиец. Може би заради това майката я е оставила в сиропиталище и сега се опитва да я предпази, както ти спомена. А сцената, в която дават как Шегата тръгва да бяга и оставя Донг Бек, ми е много интересна. Дали Хянг Ми е пуснала алармата, за да избяга Шегата, ако е видяла някой да идва, или пък съвсем различен човек е станал свидетел на случващото се и е пуснал алармата, за да спаси Донг Бек?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се бях замисляла, че

 

може да й е баща, но ще си бъде типично по корейски да въвлекат в романтични отношения дъщеря на сериен убиец и служител на реда, за да имат и още угризения освен това, че тя е самотна майка, че неговата майка е против и т.н.

и погледнато в тази насока, хич не би ме учудило.

А всъщност аз след 14 серия вече не мисля, че бейзболната звезда е лошият. Може пък той да е стиснатият, тъй като не ще да харчи пари по оная фльорца жена му. А Но Гю Те да е лошият, тъй като все е в конфликт с главните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От доста време не бях гледала корейско и този сериал случайно си го харесах. Засега ми допада. Още се двоумя кой е убиецът, което говори добре се сериалчето. Любим персонаж ми е адвокатката - тази жена май е повече психолог на цялото градче, отколкото адвокат. Много смях има с нея и сцените с мъжа й! 
А на главната колкото и трудности да й се струпват, Йонг Шик й е като дар от небето! Ехххх,да помечтаем ... не е богатият чебол, но е супер добряга, както каза и майка му в сериала. :D
Според мен, сериалът засяга важни теми по малко по-лековат и дори хумористичен начин. Теми като самотните майки в Корея, стигмата около работещите жени, от която дори успешни жени като адвокатката не могат да избягат, бедността и разделението между класите, ценностната система. Не знам. Може би аз задълбавам в смисъла на сериала, но... красотата е в очите на съзерцаващия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Конг Хьо Джин и Канг Ха Нъл... Звучи ми обещаващо. Не съм гледал корейско от бая време, пък да не говорим по време на раждането на малкия. Но сега докато си гука и се смее на Ducktv, аз ще започна с големи очаквания. И второ защото е KBS, все пак там се родиха не малко добри неща пред годините, включителто и падналото шоу "Два дни и една нощ" с Ча Те Хьон, което много харесвах. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С всеки изминал епизод сериалът става все по-трогателен. Малко размисли за събитията до 24 епизод

След като видях историята на Хянг Ми, се чувствам виновно, че я подозирах толкова много. Относно Шегата наистина не очаквах да е точно това момче, тъй като още в първите епизоди в интернет много го коментираха. Затова се изненадах, че е някой, който зрителите още от началото са подозирали, но пък серийните убийства не са главна тема на сериала, така че може да го заловят до някой друг епизод, освен ако няма обрат де. Невероятен момент от тази седмица беше, когато Йонг Шик се появи с дрона да защитава "сина си". 

Кога ли Пил Гу ще отвори сърцето си за Йонг Шик :D Няма да е лесно и бързо, но точно затова са ми най-драги техните сцени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 26.10.2019 г. at 18:01, dqvol4e131 написа:

С всеки изминал епизод сериалът става все по-трогателен. Малко размисли за събитията до 24 епизод

 

  Скрий съдържанието

След като видях историята на Хянг Ми, се чувствам виновно, че я подозирах толкова много. Относно Шегата наистина не очаквах да е точно това момче, тъй като още в първите епизоди в интернет много го коментираха. Затова се изненадах, че е някой, който зрителите още от началото са подозирали, но пък серийните убийства не са главна тема на сериала, така че може да го заловят до някой друг епизод, освен ако няма обрат де. Невероятен момент от тази седмица беше, когато Йонг Шик се появи с дрона да защитава "сина си". 

Кога ли Пил Гу ще отвори сърцето си за Йонг Шик  Няма да е лесно и бързо, но точно затова са ми най-драги техните сцени.

 

Къде са го давали в началото, че никак не мога да се сетя, за момчето става въпрос? Но не мисля, че той е Шегата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, excape написа:

Къде са го давали в началото, че никак не мога да се сетя, за момчето става въпрос? Но не мисля, че той е Шегата.

Той инсталира камерата, а на първите епизоди го даваха как отпушва мивката в бара на Донг Бек. Също така на 3 епизод, когато лелките обвиняваха Донг Бек за абсолютно всяка беда той я защитава, като казва, че Донг Бек дори не понася миризмата на цигарен дим. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 5/29/2019 at 1:41 PM, debil4e said:

На клона съм. При Конг Хьо Джин празно няма, една от най-разпознаваемите актриси, която си подбира много добре ролите. Винаги прави запомнящи се изпълнения и всеки сериал, в който участва засяга по някоя ако не болна, то неудобна тема. 

 

Веднъж вече се съгласих с горното, но сега искам пак да се съглася. След изгледани половината епизоди мога да кажа, че гледам един отличен корейски сериал. Конг Хьо Джин знае как да направи всяка от ролите си много специални.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещата се заплетоха.

Off Topic

Явно не е онзи с котките, а баща му. Или някой друг, но такъв, който не са ни показвали до момента. Кашлицата и дълбокия глас са издаващи, че не е някой от основните трима - Йонг Шик, Джонг Ньол и Гю Те. Още се чудя майката на Донг Бек що ходи някъде по нощите - крие ли се или търси нещо?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пренавих ли се за този сериал, не знам, но 3 пъти го започвам и не мога да избутам първи епизод. Е, как от 3 пъти грам не ме грабна?! Нито Топ Старши, нито любимото ми хлапе, могат да ме накарат да го мъча още. Жалко за хубавия каст.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, jira написа:

Пренавих ли се за този сериал, не знам, но 3 пъти го започвам и не мога да избутам първи епизод. Е, как от 3 пъти грам не ме грабна?! Нито Топ Старши, нито любимото ми хлапе, могат да ме накарат да го мъча още. Жалко за хубавия каст.

Не си единствената.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок,трима разбрах,за комедия ... сигурно,но трилър ... :huh:  ...  това ще е първия трилър-комедия който ще гледам.Дано се набляга повече на комичните ситуации...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен изобщо не е комедия. Почти накрая съм и не ми е станало още смешно. Вярно имаше някои нелепи ситуации, но не чак комични.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го изчаках да свърши, преди да го започна. Малко или много знам какво да очаквам щом Конг Хьо Джин е в главната роля. Може да има таг "комедия" при жанровете(като всички зяпали достатъчно корейско съм се научила да не вярвам на това), но щом  тя участва, значи ще е варианта"смях през сълзи". Като изключим Дон Кихот, в киното този похват се налага от Чаплин, светът го последва, ние също. Най-яркият пример при нас е "Господин за един ден" и Тодор Колев, който беше същия тип актьор.  Комични ситуаци, които са всичко друго само не и смешни,  а тя е майстор на тези роли. Нямам идея дали ги има в сценария преди това или тя ги променя, в процеса на заснемане, но е по-скоро първото. Колкото и влиятелен да е един актьор, вероятността да надделява всеки път, при това при различни режисьори граничи с нула.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм накрая. Остана ми последен епизод. Има някои моменти, които могат да се нарекат комични, но от тях лъха толкова човешка топлина, че не иде да се засмееш. Криминалният елемент създава доста сериозно напрежение, особено накрая. Днес смятам да хвана убиеца.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След 36 епизод бях малко притеснена дали ще завършат добре сериала, но останах много доволна след като го изгледах. Последните епизоди бяха доста трогателни особено сцената,

 

в която майката на Донг Бек сънува как я оставя пред сиропиталището, но този път се връща за нея. Очаквах да ни занимават със събирането на Донг Бек и Йонг Шик, а също и с Шегата цели два епизода, но ме изненадаха много приятно, като наблегнаха на връзката с майка й. Всъщност изборът си е наистина подходящ, тъй като през целия сериал малко по малко ни показваха различни отношения между родител-дете - Джесика, която постоянно търси одобрение от чужди хора, защото не го е получила от баща си; Но Гю Те, който е свикнал да бъде маминото синче, се опитва да се докаже като мъж пред съпругата си; Бащата, който се опита да понесе греховете на сина си. Разбира се, имаше и по-сполучливи примери като Йонг Шик и майка му и Донг Бек и Пил Гу. Надявах се на повече сцени с Пил Гу. Много ми е симпатично момчето, но пък трябваше да дадат някакъв завършек дори да е кратък на историите на поддържащите герои. От целия сериал тази сцена ми стана любимата

Идеше ми да ръкопляскам, когато му каза "I'll kill you if you keep joking around" :D Даже пуснах пауза, за да видя какво е хванала всяка лелка. Напълно удовлетворяващ финал за Шегата.

П.П. Много мило, че са кръстили дъщеря си Го Ън в памет на Хянг Ми.
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...