Jump to content

Recommended Posts

Сериалът е страхотен, всеки един от образите е изграден уникално с  щипка хумор , играта е много добра, режисурата също. Очудвам се на реакцията на няколко от юзърите тук, но те май по принцип са от вечно недоволните, затова и избягвам да ги чета, защото ако се повлияя от мненията им, може и да изпусна нещо прекрасно :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, Shaella написа:

Сериалът е страхотен, всеки един от образите е изграден уникално с  щипка хумор , играта е много добра, режисурата също. Очудвам се на реакцията на няколко от юзърите тук, но те май по принцип са от вечно недоволните, затова и избягвам да ги чета, защото ако се повлияя от мненията им, може и да изпусна нещо прекрасно :-)

Гледай си спокойно всичко наред. И в един момент ще осъзнаеш за колко глупости си си губила времето и ще започнеш внимателно да подбираш това, което гледаш. Нищо ново, всеки минава по този път.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей, ся ми стана кофти, че така обобщаваш и че няма да ме четеш. :lol: Язък за старанието ми да пиша мнения и да си давам обективната оценка.  

 

@dido100, гледай какво става - до онзи ден се джафкахме, сега сме в един кюп. Форумът сближава. :lol:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 12/3/2019 at 10:45 PM, dido100 said:

Гледай си спокойно всичко наред. И в един момент ще осъзнаеш за колко глупости си си губила времето и ще започнеш внимателно да подбираш това, което гледаш. Нищо ново, всеки минава по този път.

 

Жалко е, че нямаш очи и сърце за този толкова простичък и човешки сериал :-), но нищо де...има толкова много силиконови американски сериали, не се притеснявай ;-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, Shaella написа:

 

Жалко е, че нямаш очи и сърце за този толкова простичък и човешки сериал :-), но нищо де...има толкова много силиконови американски сериали, не се притеснявай ;-)

Да ти препоръчам някой, че като гледам много си го закъсала? Може и без силикон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Топъл, човешки, даващ надежда, че доброто е живо, и връщащ вярата в добрите хора и добрите дела. Изгледах го с голямо удоволствие. Героите - обикновени, земни, дори звездният бейзболист не се държеше като голямото добрутро. Канг Ха Нъл съм го гледала в съвсем друг тип роли, но тази много му подхождаше - толкова първосигнален и открит, че всички емоции се изписваха на лицето му. Героят му беше толкова добродушен, милият, чак да го съжалиш. Но и героинята на Конг Хьо Джин беше същата раздаваща се докрай добра душа, така че си паснаха идеално. Харесвам актрисата, определено с много от ролите си "говори" за проблеми в обществото, за които обикновено се премълчава и се гледа да не се разчуят. Много от героите извън главната двойка ме дразнеха в даден момент, но до края успях да променя мнението си за тях, което означава може би, че имаше израстване във всеки един от тях. Пил Гу беше страхотно хлапе - много зряло за годините си, успяваше да затапи и баща си, и бъдещия си баща :D 

 

Любим момент:

Off Topic

Когато Донг Бек каза на Йонг Шик, че харесва мъже като Гонг Ю - тръгна музиката от "Гоблин" и нашият почна да нарежда сърцераздирателно, че нямало как да спечели срещу гоблин... Не че накрая пак не се измъкна и не ѝ каза, че няма да се откаже :)  

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 23 часа, bealonenomore написа:

Топъл, човешки, даващ надежда, че доброто е живо, и връщащ вярата в добрите хора и добрите дела. Изгледах го с голямо удоволствие. Героите - обикновени, земни, дори звездният бейзболист не се държеше като голямото добрутро. Канг Ха Нъл съм го гледала в съвсем друг тип роли, но тази много му подхождаше - толкова първосигнален и открит, че всички емоции се изписваха на лицето му. Героят му беше толкова добродушен, милият, чак да го съжалиш. Но и героинята на Конг Хьо Джин беше същата раздаваща се докрай добра душа, така че си паснаха идеално. Харесвам актрисата, определено с много от ролите си "говори" за проблеми в обществото, за които обикновено се премълчава и се гледа да не се разчуят. Много от героите извън главната двойка ме дразнеха в даден момент, но до края успях да променя мнението си за тях, което означава може би, че имаше израстване във всеки един от тях. Пил Гу беше страхотно хлапе - много зряло за годините си, успяваше да затапи и баща си, и бъдещия си баща :D 

 

Любим момент:

  Покажи скритото съдържание

Когато Донг Бек каза на Йонг Шик, че харесва мъже като Гонг Ю - тръгна музиката от "Гоблин" и нашият почна да нарежда сърцераздирателно, че нямало как да спечели срещу гоблин... Не че накрая пак не се измъкна и не ѝ каза, че няма да се откаже :)  

 

 

Напълно съгласна! :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми хареса сериалът. Прекрасно направен, по леко нестандартен начин с интересен хумор. Единствено действието се движеше малко бавно, но така имаше повече реалност и адекватност в събитията.

Историята е за обикновените хора в малкия град, за това колко е важна връзката с родителите, приятелите, децата, колегите, съседите... колко е хубаво да се получава подкрепа в труден момент, колко е хубаво да не си сам в труден момент...

Актьорите бяха просто блестящи, а ролите които изиграха - култови. Kang Ha Neul прави страхотна игра, екранната му половинка също. Любим образ ми беше този на адвокатката, и малкия Пил Гу.

Много главни герои има в сериалът и всяка история засяга различна проблематика, както и развитието й. 

Off Topic

Не бях обърнала внимание на Шегата, когато е имало сцени с него в началните епизоди и очаквах да се окаже, че е някой от срещаните лица, но уви. Само това ме изненада, а и до последно се чудех дали е бащата или синът. 

Определено ми беше интересна мистерията около Шегата.

В последните два епизода и по-точно към финала, се чудех да плача ли или да се смея, когато

Off Topic

след много рев  изскочи кадър "сушенето на пипер пред полицията е позволено" :D  

Ей това прави сериалът много различен и нестандартен проект. 

След финалните надписи ми подейства много оптимистично, обнадеждаващо, топло и уютно. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Очаквах повече защото имах друга идея за сериала.  Хареса ми като цяло, като изключим серийният убиец. Та него можеха да си го спестят. Развалиха до някъде впечатлението. Имаха достатъчно материал за едни 16 серии без тоя убиец.  Образите бяха доста нереалистични, много меки под твърдата обвивка.

Off Topic

Главния герой в началото го мислех за луд с неговото ръкомахане и говорене. Май не съм сигурен и сега че е нормален. Донг Бек пък беше прекалено добра, доста невероятно след живота и. Нея сякаш никой мъж не я беше свалял след бейзболиста.  Йонг Шик сякаш жена не беше виждал и винаги беше един такъв превъзбуден. Ако беше по мълчалив щеше да е по добре. Кварталния живот си беше доста интересен , както живота в града. Лелките бяха сърцето на града. Донг Бек явно не беше корейка, тъй като бременна напусна успешен спортист??????????   Това сигурно е накарало всички в Корея да се разсмеят.  Направо повярвах, тя дето цял живот със завист беше гледала  другите по богати момичета , да изтърве тоя шанс??  Може би , ама надали.  Следващата жена на бейзболиста да не беше нещо друго от търсачка на внимание или златотърсачака?  ОК, това да го забравим, ами когато  Йонг Шик взе да я сваля, тя пак мислеше за всичко друго но не и за себе си.  В нейното положение да го отблъсне , не беше много реалистично.  Ако беше истинска корейка, щеше да впие зъби в него и никога да не го пусне. Но не, виждате ли тя имала гордост??  Отново смях в Корея. И тя самата го каза майките не могат да си позволят гордост. С един мъж до нея, би било много по добре и за сина и.  И финансово и социално. Мъж като Йонг Шик разбира се.  И от къде беше взела депозит за бара , като беше самотна майка без работа? Майка Тереза нищо не струва пред нея. Да не говорим как държеше парите в хладилника за да изпитва търпението на крадливата си служителка??  Тя за 8$ се стискаше, ама виждате ли 30000$ , майната им.

  Иначе много добра роля на Gong Hyo Jin. Имаше доста тъжни както и доста топли моменти в сериала.  

Редактирано от gig911
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Топло, топло, нежно чак..По препоръка на половинката го изгледах. Прекрасен филм. С много позитивизъм. И неприятен, чак отблъскващ, реализъм, на моменти. С прекрасен каст. Дори и детската роля бе изиграна автентично. Тръгна ми малко бавно, особено, но като добър разказвач, който бавно разплита старото кълбо прежда, авторът му ни разкрива една (не)обикновена история с (никак не)обикновени отрудени хорица. Поставям го в графата по-скоро "женски" филми- особено в частта с

Spoiler

майката във всичките ѝ превъплъщения- строга, любяща, даваща, изоставяща и т.н.

Не мога обективно да преценя дали Crash Landing on You е по-добър от него, или The World of the Married. Но е много хубав. Даже асоциациите с

Spoiler

It's a wonderful life от 1946 за солидарността на всички (не само от кварталчето) с прекрасната кауза да сбъднат едно чудо 

не ме подразни сериозно, защото бе чудесно представена. Препоръчвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...