Jump to content

Recommended Posts

qbGyRPMH6OoCP34ujxRgNSowJr4.jpg

Off Topic

D6fqDvHUUAA14dw.jpg

D52olS2U0AA87Pr

D6vFA3dUYAAYntk.jpgOx5Qkf.jpg

D6QJwNXUEAA32_z.jpgD6QJwNbV4AAO0Pk.jpg

D6QKBFPU8AAEzYy.jpgD6QKBFSUYAAOSl_.jpg


Princess Silver | Bai Fa Wang Fei
The White-haired Princ
ess Consort / White hair / 白发王妃
Държава: Китай

По романа на Mo Yan Shang "White-haired Princess".
Начало: 15 май, 2019 -?
Продължителност: 45 мин. 
Жанрове:  Исторически , Романтика ,  Драма , Фентъзи 

Епизоди: 58
Режисьор:  Li Hui Zhu
Сценарист:Cheng Ting Yu (程婷钰), Jing Yao (景尧), Shi Ying (史颖)
Субтитри: Английски


В главните роли:
Джан Сюе Ин   -Жун Лъ/ Maн Яо Принцесата на Западна Ци. Тя се прикрива под името  Ман Яо, като собственик на чайна къща.
                               Ариф Рахман    -У Йоу    Принц Ли от Северна Лин. Той не вярва в любовта поради трагичния брак на родителите му, докато не среща Жун Лъ

Дзин Чао  -Фу Чоу Великият генерал на Северна Лин. Могъщ и интелигентен стратег,  истинският брат на У Йоу.
Луо Инси    -Жун Ци    Император на Западна Ци. Студена и доминираща личност .
Чън Син Ю    -Хън Сян  убиец от сектата У Чоу, подчиненият на Фу Чоу.

 

Описание:
Принцесата на Западна  Ци, Жун Лъ,
 се събужда и открива, че е загубила паметта си. 
На нея й е  било наредено да се омъжи за Дзун Джън У Йоу, 
седмия принц на Северна Лин, 
но бъдещият й съпруг отказва да я приеме. 
Неспособна да се върне у дома си, Жун Лъ се установява в Бейлин-Северна Лин 
и отваря чайната под псевдонима Маняо. 
Носят се слухове, че семейство Цин е загубило изключително ценен ръкопис:

"Книга за планините и моретата",
свързан с просперитета на всички държави.
Mаняо предприема пътешествие, за да намери ръкописа.
 Маняо и У Йоу се срещате и се влюбват, 
без да осъзнават истинската идентичност на другия, 
но са принудени да се разделят, 
когато братът на Жун Лъ, Жун Ци й нарежда да се омъжи 
за могъщия генерал Фу Чоу. 

 

 

 

Свали с английски субтитри: :click:

 

С английски субтитри онлайн: :click: :click:

 

С руски субтитри онлайн: :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много интересно сериалче досега. Интрига, романтика, любов, политическа борба, красиви артисти, много добра актьорска игра.:up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, lukreciana написа:

Много интересно сериалче досега. Интрига, романтика, любов, политическа борба, красиви артисти, много добра актьорска игра.:up:

И на мен много ми харесва..махнаха профила от тубата за съжаление...иначе превод на анг.ез. има до епизод 8.

Тоз Жун Ци не мога да разбера истински брат ли и е на Жун Лъ ...защото изглежда влюбен в собствената си сестра. Имам смътно съмнение, че нямат кръвна връзка. Много гаден става след 10-ти епизод...аз защото съм напред на китайски.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах до 11-та преведените с английски. жалко , че трябва да чакаме.

Не, доколкото четох, тя е дъщеря на сем.Цин, които са изтребени. Не знам как става член на Ци все още.

Може да я използват, което е доста вероятно. Но ми изглежда, че истински я обича, но е болен и няма как да претендира за нея, а и кралицата е доста гадничка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз така мисля, че е дъщеря на избитото семейство от Цин на учителя на прица. По спомените и за къщата съдя...спомняше си място, на което не би трябвало да е била. Иначе онзи си го обичаше като брат...ама неговоте чувства изобщо не са братски....а защо я накара да се ожени за генерала така и не ми стана ясно...той май ще му излезе брат на принца.....омотано както само китайците го умееят....ама е много интересен....ще навръзвам в последствие....с субтитри....жалко че ще чакаме доста.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цвете, докъде я докара, аз до 18-та, но продължавам, има превод до 24-та.

Много срасти, много нещо... Братчето й, ако изобщо е такъв наистина, много жестоко се отнесе с нея, но може би си има причини, загатнаха го

Доколко са в нейна полза, или само негова, ще видим...

А и не само той, всички излезе, че я използват, отвратително  наистина...

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да кажа, че рускините качват в техния си сайт варианта с английски субки, преди да добавят техните си преводи, така , че може и там да търсите за гледане на английски. Това го давам като инфо за  англо- гледащите. За протокола - и аз съм на клончето на гледащите , ама инкогнито :896767: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не са напред, там е само видео.

Видеото може да го гледаме директно от китайските канали :click: 

въпросът е преводът

Ето и среброкоска:click:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боже, чак ся включих що се казва тъй сериала :slap: Какво ли ще й струпат още на главата, че да я докарат до това дередже  - китайска му работа. Явно са се сдобрили с принца приживе и преди финала. Поне така изглежда. Че по стара китайска традиция , може и в последните секунди , предсмъртно да го направят.

-------------------

Не съм казала, че са напред при рускините - качено с англ.субки е до 20 серия , чисто видео е до 32 -ра, а руските субки са още на 7-ма серия.

Писах само , че там също е опция да се гледа онлайн с английски субтитри. Или се е разбрало нещо друго? Съжалявам , ако съм объркала или подвела някой, не съм целяла това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 13 часа, asha написа:

Боже, чак ся включих що се казва тъй сериала :slap: Какво ли ще й струпат още на главата, че да я докарат до това дередже  - китайска му работа. Явно са се сдобрили с принца приживе и преди финала. Поне така изглежда. Че по стара китайска традиция , може и в последните секунди , предсмъртно да го направят.

-------------------

Не съм казала, че са напред при рускините - качено с англ.субки е до 20 серия , чисто видео е до 32 -ра, а руските субки са още на 7-ма серия.

Писах само , че там също е опция да се гледа онлайн с английски субтитри. Или се е разбрало нещо друго? Съжалявам , ако съм объркала или подвела някой, не съм целяла това.

 Има къде да се гледа с анг.букви, но е затворена група във фейса...има въпроси за прием там качват само китайски драми, не знам до къде е обаче...аз ще го гледам на куп като свърши.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 21 часа, asha написа:

Боже, чак ся включих що се казва тъй сериала :slap: Какво ли ще й струпат още на главата, че да я докарат до това дередже  - китайска му работа. Явно са се сдобрили с принца приживе и преди финала. Поне така изглежда. Че по стара китайска традиция , може и в последните секунди , предсмъртно да го направят.

-------------------

Не съм казала, че са напред при рускините - качено с англ.субки е до 20 серия , чисто видео е до 32 -ра, а руските субки са още на 7-ма серия.

Писах само , че там също е опция да се гледа онлайн с английски субтитри. Или се е разбрало нещо друго? Съжалявам , ако съм объркала или подвела някой, не съм целяла това.

Не ти ли се струва от клипчето  , че тя не го помни...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още при първото гледане на въпросното клипче  ми приличаха на брачна двойка с поне 20 години "стаж" . Единият да мръде с вежда и другия отговаря без да му е зададен въпроса.:lol2: Тъй че, определено си го помни.

Но сега пак го изгледах. Явно се опитват да минат инкогнито, и явно са се разнесли разни"заразни" слухове за среброкоска, та за това се разбягаха като я видяха /като хлебарки при светната лампа:896767:/

Апропо, промяната във визията й вече ми се изясни поради що е. Видео доказателствата са тук и да се считат за спойлер.:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лесно се гледа и на моменти дори увлича. Със сравнително малко превъртане по моите стандарти, (доле горе по полвин серия и то след двайсти еп, щот има части дето гукането на гълбчетата ми иде в повече:D),  стигнах до 40 и ся ще чакам да качат и останалите та да видя кво съм познала от "супер заплетения" сюжет. Изпълнението наистина е добро, с леки изключения като Главния Флюбен например. Повярвах му единствено в сцената в мавзолея, но определено това не е неговата роля, другите около него компенсират обаче и слава богу.

Почти им опрайх семейните връзки, само мамата и брата са ми мъгла, та ще чакам превода щот на китайски много не им разбирам:) Не ми требеше много да се сетя, че е една от дъщерите на въпросния учен, другата е онази дето се правеше на нея. Ся остана да си спомни къде е великата книга заради която се скъсаха да меткат насам натам. И двете са обучени от тая организация, но главната я броят май за мъртва. По нататък може и да кажат кой и как я е измъкнал, но ме съмнява, че е било от добро сърце. Още една възкръсна - майката на Генерала и подозренията ми, че въпросния доверен евнух стои зад всичко може и да се окажат верни. Ех Коен,Коен, само да знаеше създателя ти колко си бил нужен на таткото император...:lol2:

Иначе актьора дето играе "брата" определено се специализира в отрицателни роли и въпреки каменната физиономия успява да пресъздаде нужните емоции. На моменти и на мен ми идваше да го хвана за гушата, брат или не, начинът му да показва любовта си като я праща от едно легло в друго ми идва малко в повече. Частта, че всичко става докато я държи на тъмно за намеренията си е черешката на тортата. Другото, което ме гложди е що майка му се държи така с него, освен да ни кажат, че просто подобно отношение се предава с кръвтта:dunno:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прилично начало, проточена среда и край на тъгъдък. Обобощено-загубено време и уморени мозъчни клетки дето и без тва са ми кът. Добре, че беше мишката, че нема свършване иначе, щот ако до 40 беше клиширан и предвидим, след това набутаха сичко емблематично за жанра мелодрама.

Off Topic

То не бяха сетри, братя близнаци, рожденни белези, откраднати деца, зла бивша жена с помощник още по зъл евнух...., 

чак ме е яд, че я няма иконката дето си разбива физиономията в стена. Ясно що ПМ не го е спряла, няма начин да усети и грам заплаха от тая боза. Язък за актьорите, вероятно ще пропускат да споменават участието си в това недоразумение. 

Има един плюс за мен, този, който играеше Фу Чоу, определено ще го следя от тук нататък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...