Jump to content

Recommended Posts

Преди 18 часа, ukio написа:


На мен пуленето на Аки не ми харесва. Говори насила в тези моменти (Аои е по-убедителна, ако гласът й е тих),

Пулене, кокорене, подскачане, много са нещата, но все пак заради цялата абсурдна история стоях снощи до късно, докато не изгледам осемте излезли епизода. Според мен Хонгьо си е влюбен в нея още от ученическите и години, а и забравя ли се да те зарежат след първият опит, за момиче ще е драма- би се почувствала използвана, за момче си е направи катастрофа- удар по мъжкото му его. Нищо чудно това да е причината за импотентността му, ако въобще я има, защото допускам и възможността да я ползва само като оправдание.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 58 минути, ukio написа:

Така е. Може той да си го връща сега. Всички предположения ми изглеждат вероятни в момента.

 

Ако беше лакорн, веднага щях да си помисля, че си връща, но тъй като е японска драма, няма как да е толкова елементарно. По-скоро ми минава на ум мисълта, че се опитва да си я върне по някакъв предпазлив и завоалиран начин, имайки предвид че беше грубо отблъснат в гимназиалните им години и вероятно го е страх, че може да се случи отново. Самият факт, че индиректно показа на съперника си, че това е неговото момиче, говори, че не е безразличен към това, което може да се случи между нея и Hase, имаше показана и доза ревност, но просто всичко се случва по някакъв заобиkолен от истинските признания начин ( от негова стрaна). Предполагам, че когато е напълно убеден в чувствата и, ще видим и признанието му.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха, в девети люлката продължава Хонгьо-Хасе-Хонгьо-Хасе, но поне разбрахме какво е изпитвал Хонгьо в миналото.

 

На 18.06.2019 г. at 13:56, andi11 написа:

Ако беше лакорн, веднага щях да си помисля, че си връща, но тъй като е японска драма, няма как да е толкова елементарно. По-скоро ми минава на ум мисълта, че се опитва да си я върне по някакъв предпазлив и завоалиран начин, имайки предвид че беше грубо отблъснат в гимназиалните им години и вероятно го е страх, че може да се случи отново. Самият факт, че индиректно показа на съперника си, че това е неговото момиче, говори, че не е безразличен към това, което може да се случи между нея и Hase, имаше показана и доза ревност, но просто всичко се случва по някакъв заобиkолен от истинските признания начин ( от негова стрaна). Предполагам, че когато е напълно убеден в чувствата и, ще видим и признанието му.

Не е до страх, просто той трудно изразява вътрешните си преживявания, може би затова му трябва да пише. Пък и Хасе, колкото и открит да изглежда, всъщност е също толкова неразбираем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А и още нещо ми направи впечатление по отношение на Хонгьо, колкото по-щастлив се чувства, толкова повече се затваря в черупката си май.

Освен това, мисля, че няма никакво поле за отмъщение тук. Японците са склонни да приемат отказа като нещо, което просто с случва и да не искат непременно да променят това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък никой не разбирам. Аки съвсем го удари през просото.

Готова на всички да угоди.

Обаче мисля, Хасе не иска тя да задълбочава връзката си с Хонгьо

и го предупреди, но не и да я отстрани...

Мисля, че иска да живеят тримата като семейство,

където всеки  може да получи каквото му липсва.;)

Ох, още по-мътна ми стана тая работа...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя, че стана мътна, стана - това е неоспорим факт. Хасе, обаче ми действа на нервите. Не го харесвам, нещо непочтено има в него, играе някаква игра. Беше ми симпатичен в началото, но сега го подозирам в какво ли не. Какъв беше всъщност разговора между него и Хонгьо? Защо Хонгьо изведнъж се гипсира така и взе да отбягва Аки. Пък и малката девойка го нарече не добър човек, а аз нея съм я признала за психолога на четворката. Остана една серия и пет дълги дни, ще се чака!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И за мен е непонятно ставащото. Ако има само 1 серия, не знам как ще изяснят нещата. Вече съм склонна да подозирам, че Хасе има някакъв план. С тази неизменна усмивка и откровения в точното време. Със сигурност има нещо, но каква всъщност е връзката на Хасе с Хонгьо? 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Край. Ами...

Off Topic

 

никаква връзка, взаимна изгода,

те я използват, а тя се чувства полезна и е щастлива до Хонгьо, защото го харесва,

и както изглежда и той нея...

Великолепна игра, очаквах повече от сценария, но това е...

 "Какво означава да си японец, каква е същината на японския манталитет - това е нещо като болен зъб, в който човъркат какви ли не зъболекари."

Кой ли не я използва и бърка в обърканата душичка на Аки?

 

А тя щастливо се усмихва накрая...:dunno::rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както започна, така и свърши. Има ли, няма ли любов... важното е, че всеки е свързан с всеки и всеки е нужен някому за да продължи напред. Странни отношения имаше тук, но толкова завладяващо беше повествованието и много по японски неразбираемо, но ми хареса!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мене ми се сториха абсолютно неориентирани и четиримата.
 

Spoiler

 

Еле пък главната. Плаче си за бой момичето, дано ѝ дойде някоя читава мисъл в главата.  Безкрайно бездушна към собствената си същност.

Лашкат я натук-натам, а тя се кокори и не знае боли ли я, сърби ли я, ще си ходи ли, ще остава ли, с тоя ли, с другия ли...
Хонгьо ми стана съвсем противен накрая. Толкова неосъзнат, толкова егоистичен типаж.
Хареса ми настъпчивостта на Хасе, но и тя се изпари на финала...

Пуснали се по течението и си плават като ...

Абе, плават си...

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам по коя сила имаше привличане в това неориентирано шантаво нещо, но определено края не беше моя край.

Ако всеки от героите имаше своите терзания, колебания и преоткриване, то края трябваше да сложи точка на всичко, а той такова многоточие удари, че чак ме потресе.

Чудил си се чудил, обаче това последното вече беше излишно, можеше други реплики да им сложат в устата, така излезе, че никога няма да разберат какво е да обичаш и да бъдеш обичан.

Защо са такива и аз не знам, цялата им деликатност към чувствата на другия и личното му пространство се обръща в едно голямо непознаване и невиждане на човека до теб. Как да си кажа, как да се обърна към другия, се чудят и маят японците.

Директността и откровенността на Хасе също не даде резултат, уж прикриваше своята неподготвеност и липсата на опит с нея, но от друга страна тя не го доведе до нищо. Беше ли откровен, беше ли себе си, по скоро не. Тези маски дето от малки ги карат да си покриват лицата, порядки, държанието ти спрямо другите,  ги правят най-обърканите същества на света..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, някои така и не се научават да общуват, затова връзките с противоположния пол им куцат и чак държавни решения трябва да се вземат по въпроса. Но пък беше добра илюстрация на действителността.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тц, тц, тва само японците могат да го измислят... Странно увлечена, след като ми мина първоначалното изумление, на екс го изгледах. А за Nakao Masaki какво да кажа - точно той е за ролята, приляга му като ръкавица, щото само като се приближи до героинятя и вече излъчва секс, не само в този сериал. Луда работа!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то безумия ама този филм обра овациите по безумие  :blink:  

 а в тази Япония нямат ли една хубава жена , от всички изгледани до тук тази беше най грозната, и с тези прически и дрехи просо убиват 

;)   добре че поне актьорите им си ги бива 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...