Jump to content

Recommended Posts

Мани - мани!:D Голяма мистерия ще да са книгите, наистина. Особено, пък, щом били толкоз въздействащи. 

Off Topic

Не са уточнили само къде въздействат директно - от кръста нагоре или надолу. Оп, грешка - логично е да въздействат отгоре надолу.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, lukreciana написа:

Обаче гледайки постера, ми се струва, че може да има залитане, но всичко ще свърши в права посока...:lol2:

Тоест искаш да кажеш, че "залитането" ще бъде с литературно - образователна цел... Може.  За правата посока, явно сме единодушни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, как ще завърши всичко, но на мен ми липсват добрите стари идеи в дорамите за приятелството. Много ми се иска такава изненада, но едва ли.

Е, поне писането да потръгне!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

          Доколкото можах да схвана, в книгите на Хонгьо героят разказва от първо лице романтичната си история с някаква девойка/и. Приемам, че тези истории са вдъхновени от преживяното в училище с нашата героиня Terada Aki. Пък може да е бил обсебен от девойката, знае ли човек.  Приемам, че като всеки писател се е изчерпил, загубил вдъхновение, или както там се нарича това кофти състояние, което е довело до споменатата по-горе от мен еректилна дисфункция. И сега като му дойде на крака, прави всичко възможно да възстанови и либидото си и вдъхновението. Без двете е загубен, ако няма вдъхновение не може да пише и съответно да се прехранва, а липсата на секс пък понижава самооценката му и от там отново загуба на вдъхновение. Омагьосан кръг. Но той определено е хетеросексуален според мен. 

        Като че ли по-неясна ми е  Терада Аки. От наперената ученичка не е останало нищо. Няма мечти, няма желания, няма нищо. От онова случило се в гимназията ли е рухнала толкова, но дори и така да е не може ли поне да мечтае........ И какво е това "Не прави с мен нищо непозволено????" А се оказва, че всичко е позволено! Странна работа.

       Възможно е хазаина да има нежно отношение към Хонгьо, но може и да е само приятелско-покровителствено. Харесвам хората, които споделят дома си и подават ръка в нужния момент. Дано не ме разочарова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В еп. 7 именно Аки беше в центъра. Май чувствата й започнаха да се избистрят, благодарение на Хасе.

Уоу! Хасе ми се струваше по-нисък, а се оказва, че на ръст е колкото Хонгьо.

Обаче какво чувства Хонгьо? Това е въпросът. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз го изгледах, още като излезе, без и със субтитри, тя разбра, че обича Хонгьо, а с Хасе изпитва топлина, сигурност.

Хонгьо доколкото схванах си мисли само за Аки, обаче мен Хасе не ми е ясен, какво му се върти в главата.

Иска да я сваля, но май прибърза. Но защо след като той мислеше, че тя е бременна и почти беше сигурна,

Хасе в тази серия се чудеше, че са го направили, поне това ми е останало в главата. Или пак да погледна серията...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чак пък да се е чудил, нали подтикваше Аки да спи с Хонгьо. После му дойде идеята, след като разбра за евентуалната и бременност, да я използва за невеста пред родителите си. Поне аз така видях нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изглеждаше. И той е неориентиран. Освен ако не играе, за да накара и останалите да го правят и това да провокира Хонгьо да пише. Не става ясно, какво го води.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прегледах отново серията и не видях да е изненадан, даже доста ведро и делово го даваше. Ама сетнешните му пориви ме изненадват. Пък може и да се е влюбил или иска да подтикне Хонгьо да действа:D.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След 7-ма серия си направих три извода. Първо, че Аки накрая започна да се ориентира в емоционалния си хаус и да осъзнава, че изпитва нещо  по-специално към "пациента си" Хоньо. Второ, Хоньо не приема до себе си друга жена освен Аки. 

И  трето... Май че сценаристите се опитват да дислоцират Хасе в "отбора" на отрицателните герои. Някак си много ми се наби в очи на двукратното акцентиране върху мислите му, че на Аки може да се влияе и е лесно управляема, т.е. позволява да бъде използвана. Забелязахте ли го?

Той, обаче, не отчете , че прибързаната му провокация "отключи" при нея  възможността за сравнение на усещанията й и съответно даде началото на осъзнаването й, т.е. ориентирането й към Хонгьо. 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вторачена в Kurofuku Monogatari съм пропуснала да видя, че е излязла следващата серия тук. Изгледах я в най-неподходящото време 7.00 сутринта, но просто не можех да чакам по удобен момент. Аки, като че ли ми стана по-ясна. До сега: три връзки, три раздели - първата с Хонгьо - ясен край, втората видимо прекъсната със съобщение по телефона, третата - изневяра. Какво търси тя - топлина и сигурност и любов. Хасе може да и ги даде и трите и го иска, но за мен той изпусна момента. Просто пропиля шанса си, когато отвори прегръдката си. Аки пак остана сама и тогава осъзна, чувствата си към Хонгьо. А това между двамата Хонгьо и Хасе е ревност. Очаквам сблъсък между двамата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора, гледахте ли осма? Аки с тези ококорени очи и нейни разсъждения, толкова е естествена  и сладка,

великолепна игра. За котарака,

Off Topic

 

какво имал на оная работа и..., и как само я ухапа Хонгьо,

да си бележи територията и Хасе вече да не припарва там, доста жестоко?

И Аки... толкова е наивна и добричка...

 

Май трябва червена точица, с тези мисли на героите...

Тук ще има  конкуренция, ще се развихри въображението на писателчето, няма как, а може и нещо друго...:P;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

           Щом излезе, веднага го изгледах, но без превод.  Къде разбрала, къде не, но това с ухапването беше супер брутално. Като разгонени котараци са тези двамата, разгонени, ревниви котаци. За Аки просто нямам думи, голяма душичка и уникално изпълнение на актрисата. 

           За пореден път се заричам да не започвам непреведен сериал, ама не, от вътре ми идва да се бутам между шамарите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано за мен нещата водят до

Off Topic

абе що не се земат и тримцата.:896767:

Още по-заинтригувана съм как ще го спретнат края.

Направо си му слагам точката!

Редактирано от cucyta
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голяма мъка ще е докато свърши. С тези 25 мин. на седмица... А ако решат да са повече сериите, много ще не изтормозят.

На мен пуленето на Аки не ми харесва. Говори насила в тези моменти (Аои е по-убедителна, ако гласът й е тих), но пък тези двамата все до стената я изправят.

Все ощи мисля, че Хонгьо цели да си напише книгата. Никакви други реакции не дава. А Хасе е голяма душичка. Като свърши, ще му гледам супергеройската поредица.

Общо взето- странни птици със странни действия, но всички заедно са добър екип на екрана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...