Jump to content

Arthdal Chronicles Part 1: The Children of Prophecy (2019)


Recommended Posts

RjviWuC.jpg

 

Arthdal Chronicles Part 1: The Children of Prophecy (아스달 연대기)

Страна: Южна Корея

Период на излъчване: 1 юни 2019 – 28 юли 2019

Време на излъчване: Събота - Неделя 22:00

Жанр: Исторически, Фентъзи

Канал: tvN, Netflix

Епизоди: 6

Режисьор: Kim Won Seok (My Ajusshi; Signal)

Сценаристи: Kim Young Hyun (Six Flying Dragons; Tree With Deep Roots), Park Sang Yeon (Six Flying Dragons; Tree With Deep Roots)

Субтитри: Английски, Български

          

Участват:

Song Joong Ki като Eun Sum

– Kim Ye Joon като Eun Som (young)

Jang Dong Gun като Ta Gon

Jung Jae Won като Ta Gon (young)

Kim Ji Won като Tan Ya

Heo Jung Eun като Tan Ya (young)

Kim Ok Bin като Tae Ha

Jo Sung Ha като Mi Hol

Choi Moo Sung като San Wook

Park Byung Eun като Dan Byuk

Teo Yoo като Ragazeu

Park Hae Joon като Moo Baek

Ki Do Hoon

 

Резюме: Историята се развива в митичния град Артдал, столицата на Гочосон (Стария Чосон), първото корейско царство. Драмата показва историите на герои, превърнали се в легенди в митичната земя на древния Арт.

Ън Сом (Song Joong Ki) е роден със съдбата да донесе нещастие на Артдал. Въпреки че минава през много трудности, той успява да оцелее и да порасне благодарение на майка си, но съдбата отново го връща в Артдал.

Та Гон (Jang Dong Gun) е герой от войните и най-влиятелният човек в града. Мечтата му е да бъде първият крал на Артдал.

Таня (Kim Ji Won) е родена под знака на същата съдба, белязала и Ън Сом. Тя е наследницата на клана Уахан. С времето тя оценява съдбата си и започва да мечтае за политическа кариера.

Те Ха (Kim Ok Bin) е последният потомък на ноентал - раса, напълно различна от човешката. Нейната амбиция не знае граници.

 

 

Линк към Част 2 :click: и Част 3 :click:

Линк към Arthdal Chronicles: The Sword of Aramoon :click:

 

С български субтитри :subs: :click: :click:

Онлайн с български субтитри :subs: :click:

С български и английски субтитри :subs: :click:

С руско озвучаване + OST :click:

Онлайн с руски субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Корейско фентъзи!? Нагазват в жанр, който е запазена територия на китайците, направо нямам търпение да видя какво ще излезе.

 

П.С. Тюленче, кажи сега, че не излязох права за вероятната договорка между Сеул и ПМ:lol2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, debil4e написа:

Корейско фентъзи!? Нагазват в жанр, който е запазена територия на китайците, направо нямам търпение да видя какво ще излезе.

 

П.С. Тюленче, кажи сега, че не излязох права за вероятната договорка между Сеул и ПМ:lol2:

Деби, извинявам се , но си позволявам да не се съглася с теб. 

 Така както чета, " исторически " е на предно място , а и основно събитията са ситуирани в някакво реално съществуващо историческо минало. Чак тогава е "фентъзито", което явно включва въпросните предсказания за "съдба, носеща нещастия" , както и може би най- фентъзито - представителката на нечовешката раса.  Ако не ме лъже паметта , сюжетен коктейл от подобни компоненти има и в "Ким Со Ро"  и в класиката " Четирите бога на краля". Изключвам съвременните примери за фентъзи - мистика сериали като  " Нещо"  и Корейската одисея" .

Тоест, корейците изобщо не откриват топлата вода с този сериал. 

До момента фантасмагоричните сюжети с хилядолетни герои/ божества , п/убожества , демони и прочие персонажи /; пищни костюми и прически, замъци сред облаците ; авиации и левитации в несвяс и т.н. си остават  китайски. Не виждам нищо от тях в тази корейска продукция.

Ся, може би ми звучи някак сходно с любимата ти приказка" Ever night" , където обстановката изглежда псевдореалистична/ т.е. ситуирана в уж някакво неопределено далечно историческо минало / и фентъзито идва сюжетната линия с култивирането на свръхсилите  и ордените/сектите?/ .

Но , нека започне , да видим , пък ще коментираме пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тагвайте ме надлежно, щот иначе не виждам.

 

Китай си остава ненадминат откъм фантасмагории, спор няма. На мен и на фентъзи не ми прилича туй, докарва ми го на The Beastmaster :D

Гледам, че Радка е в каста, аз нали само нея си познавам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука няма летящи, по скоро заради предсказанието, и някакви древни легенди свързани с Древен Часон  и историята му.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вили, не казвам, че не са опитвали, но не им е форте:) Освен това първите две заглавия не са фентъзи, а са по легенди, което няма как да не се съгласиш е нещо съвсем различно:D.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласна - китайците си имат цяло течение в кино- / сериало- индустрията, дето произвежда доскоро подобни костюмни фентъзита "на корем" , докато ПМ  не се намеси и им подприщи с реката на сюжетно вдъхновение.;) 

Съгласна - легендите са си често фентъзи със зрънце истина /реална история/ за мая. 

Заглавията са по легенди - това не го оспорвам, то и това резюме горе на легенда някаква ми звучи. 

Аз по-скоро визирах, към какви киножанрове се причисляват въпросните сериали. Жанр "легенда" няма , но при таговете на "Четирите бога на краля"    фигурират и двата тага на този предстоящ проект.

При "Ким Со Ро"  стои само таг - "исторически".  ОК! Въпреки че онези предсказания , жрици , амулети и  небесни яйца ... Ама хайде!

----

Успях ли да обясня, какво имам пред вид?  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, tainax написа:

Има превод на руски при Маниаците тук

Какви маниаци, то от сутринта има превод от 2 български преводачески групи ;). Благодаря им за бързината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, desini написа:

Какви маниаци, то от сутринта има превод от 2 български преводачески групи ;). Благодаря им за бързината.

Състезават се:28558:... Няма лошо да имаме избор.:up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно е глупав въпрос, но ще се престраша. Всичките 18 епизода наведнъж ли ще бъдат излъчени

или на три пъти по 6? Нещо четох преди време, но сега не мога да си спомня.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 32 минути, bond написа:

Сигурно е глупав въпрос, но ще се престраша. Всичките 18 епизода наведнъж ли ще бъдат излъчени

 или на три пъти по 6?

Сериалът ще се раздели на три сезона, всеки от който е по 6 епизода. Сега се излъчва първи и сериите излизат в събота и неделя, втори сезон е насрочен за юли, а последният - за септември.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересна завръзка. Тагон -игот, син на вожда и жрицата на неанталците. Отгледан от хората. Проклятие и за двете племена. Притежаващ интелигентноста на хората и силата на неанталците, от километри се вижда, че е различен.Ън Сом- игот, син на жрицата на хората и вожда на неанталците Рагаз. И в добавка по-големият му брат - игот, отглеждан от Тагон като син.Синята краста ще падне когато стане голям / Тагон знае, защото сам е минал по този път/. Жрицата на хората каза същото на Ън Сом-Когато пораснеш и синята краста опадне върни се там.../ райската мухоловка.../.  И пророчеството на Рагаз...с всички вас е свършено, видях вашият край. И историята за райската мухоловка - при изгрев отива в Пекту, т.е. при хората при залез се въща при своите... не е ли това историята на игот- когато са малки живеят при хората, но когато пораснат се връщат при своите неанталците. Не е ли ясен края на историята-игот ще победят всички, те ще са владетелите на света

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спойлер:

Off Topic

само не разбрах за Тагон кога казаха, че е син на жрицата на неанталците, иначе и аз си помислих да не е игот като го видях как реагира при намирането на детето, ама що пък изби тогава расата си, т.е. майчината си раса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Jung Jae Won - Тагон като малък и актьорът в ролята на Рагаз, бяха най-отличителни в първи епизод. Навя ми асоциации с Аватар. 

 

2-ри епизод ми хареса много повече от 1-ви.

Следните неща ме човъркат:

Spoiler

 

- Какво стана с другите 2 сина на Рагаз

- Кой е братът на Eun Sum

- Кое е момчето с маската 

- Как така Сарам и племето на Таня говорят един и същ език

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

19 hours ago, jira said:

Jung Jae Won - Тагон като малък и актьорът в ролята на Рагаз, бяха най-отличителни в първи епизод. Навя ми асоциации с Аватар. 

 

2-ри епизод ми хареса много повече от 1-ви.

Следните неща ме човъркат:

  Hide contents

 

- Какво стана с другите 2 сина на Рагаз

- Кой е братът на Eun Sum

- Кое е момчето с маската 

- Как така Сарам и племето на Таня говорят един и същ език

 

 

Братът на Eun Sum е момчето с маската=

Teo Yoo играе Рагаз. Има и второстепенни роли във втори и трети сезон.

РезÑлÑÐ°Ñ Ñ Ð¸Ð·Ð¾Ð±Ñажение за Teo Yoo

Талантлив е и освен актьор е и режисьор. Играл е във филми на Ким Ки Дук. Играл е в Руския биографичен филм Лято и Щатската продукция Равни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

22 hours ago, excape said:

Спойлер:

  Hide contents

само не разбрах за Тагон кога казаха, че е син на жрицата на неанталците, иначе и аз си помислих да не е игот като го видях как реагира при намирането на детето, ама що пък изби тогава расата си, т.е. майчината си раса.

В началото, когато се срещнаха вождовете и говореха, обърни внимание как се гледаха жрицата преводачка неантал и вожда на племето баща на Тагон. Наколко пъти го показаха в кадър., вижда се ясно. И после Тагон още непораснало момче, невероятен воин и много умен тактик. Много различен и баща му го държи настрана, праща го непрекъснато на далече, защо?Говори езика неантал и знае, че като игот порасне, няма как да го различиш от хората.

Тагон е игот, а иготите носят лоша поличба-не е неантал, не е и човек.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...