Jump to content

Recommended Posts

D6HyDujUYAAckuD.jpg

 

One Spring Night (봄밤)

Страна: Южна Корея

Също така известен като: Bombam

Период на излъчване: 22 май 2019 – 11 юли 2019 г.

Време на излъчване: Сряда - Четвъртък 22:00

Жанр: Драма, Романс

Канал: MBC

Епизоди: 16/32

Режисьор: Ahn Pan Suk (Pretty Sister Who Buys Me Food, Heard It Through the Grapevine, Secret Love Affair)

Сценарист: Kim Eun (Pretty Sister Who Buys Me Food)

Субтитри: Английски

          

Участват:

Han Ji Min като Lee Jung In

Jung Hae In като Yoo Ji Ho

Kim Joon Han като Kwon Ki Suk

Gil Hae Yun като Shin Hyung Sun (Jung In’s mother)

Im Sung Uhn като Lee Seo In (Jung In’s older sister)

Joo Min Kyung като Lee Jae In (Jung In’s younger sister)

Lee Sang Hee като Song Young Joo (Jung In’s friend)

Lee Moo Saeng като Nam Shi Hoon

Oh Man Suk като Yoo Nam Soo (Ji Ho’s father)

Seo Jung Yeon като Wang Hye Jung (Ji Ho’s colleague)

Lee Chang Hoon като Park Young Jae (Ji Ho’s friend)

Im Hyun Soo като Choi Hyun Soo

Kim Chang Wan като Kwon Young Kook (Ki Suk’s father)

 

Резюме: История за мъж и жена, които преосмислят връзката си, когато започват да говорят за брак. Това ги кара да погледнат на любовта си по съвсем различен начин...

 

 

Свали с английски и руски субтитри :click: :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click:

 

Онлайн с руски субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почти бях зарязала корейското, след една камара започнати и негледаеми, поне за мен сериали, но ето нещо симпатично, реалистично, мило, човешко, не бозаво, не розово, не изсмукано от пръстите, не смехотворно, не за детската аудитория и без ощипани булки, секретарки, пепеляшки и девствени свети води ненапити.

Започнах го заради актьорите, но ще го продължа, защото е нормално, има атмосфера, уют.Сигурно няма да минем без клишета, но надявам се, че ще са поднесени с вкус. Пък и до сега май всичко съм харесала на режисьора( доста неща съм му изгледала, се оказва)- цък, че и на сценаристката, като е бил с нея в комбина(Something in the Rain)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм почнал да го гледам, но попаднах на някой клипчета. Имам чувството за дежавю. Същия младеж пак на колело и отново със слушалки..... И отново голема нуна ..... Той нещо друго не може ли да играе ? Режисьора и сценариста copy paste ли правят? Дано не е така, но на това изглежда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 3.06.2019 г. at 19:47, Allanon написа:

Не съм почнал да го гледам, но попаднах на някой клипчета. Имам чувството за дежавю. Същия младеж пак на колело и отново със слушалки..... И отново голема нуна ..... Той нещо друго не може ли да играе ? Режисьора и сценариста copy paste ли правят? Дано не е така, но на това изглежда.

 Няма нуна и не е copy- paste на "нуната", а copy- paste на живота.Героят е с професия и образование, почитани в Корея, че и с "ремарке", пардон- дете, представи си.Няма общо с другия, освен, че е влюбен.

 Може би за тая година най-приближеното с действителността  от жанра .

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 19 часа, Lawandula написа:

 Няма нуна и не е copy- paste на "нуната", а copy- paste на живота.Героят е с професия и образование, почитани в Корея, че и с "ремарке", пардон- дете, представи си.Няма общо с другия, освен, че е влюбен.

 Може би за тая година най-приближеното с действителността  от жанра .

 

Дори и така да е изглежда същото с малки промени. Разбира се, че няма да е едно към едно. Да не говорим, че са опитали пак  Son Ye-Jin отново да вземат главната роля. Благоразумно им е отказала гледам. Корейската реалност(живот) май най-добре я усетих в The Third Charm. Честно казано Han Ji-Min  след Cain and Abel не се сещам да съм я гледал в нещо добро мисля. Ще го пробвам въпреки всичко като си свърша този който гледам в момента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 16 часа, dido100 написа:

Протяжно и скучно.


На мен не ми е.И не е по-протяжно от " нуната" с общата ни любимка.Пък и не е екшън, а на фокус са  чувствата- силни и неподлежащи на контрол, както е в, живия живот,което може и за някой да е скучно.

Off Topic

 

А може  и да съм пристрастна, но на моя близка, млада и неомъжена  и се случва 1:1 същото, каквото в сериала и сякаш реално познавам героинята (новият  ремарке  няма, но пък  е господин Никой) и следя паралелно двете развития .За протокола, тя корейско не гледа. Пълно припокриване за сега, даже откъм реплики на героите.Родителите и те същите.Както и  да погледнеш, при една такава дълга връзка, превърната не в брак, а в удобство и навик, не е лесно да нараняваш другия и да действаш бързо и необмислено. Страничният наблюдател може само да наблюдава и да не дава мнение, защото всяко ще е грешно.

Та наблюдавам и реала и сериала.Мъжът, приел жената за даденост с нейната любов, изведнъж бива видите ли отхвърлен и решава да се старае и да не я пуска :282:Жената, усещала дълго, че трябва да тегли чертата, но колебала се и отлагала, като   в никакъв случай новият мъж не е причина, а само катализатор и реално не страда от чувство за вина, заради мъжа, а заради дългото си отлагане.

И май-май и на двете места мъжкото его няма да се даде лесно и както бе казано в сериала, перефразирано- докато не се нараните, няма да се разделите.

Знаменитото "да си останем приятели" ще претърпи поредния си провал.

 

Паралелно в сериала, разпадане на друга връзка, подпечатана с брак, със съвсем други параметри.И освен това свободните електрони, циркулиращи наоколо с техните виждания.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм, че действието се развива бавно и протяжно. Но такъв е живота - бавен, еднообразен и скучен. Не ни харесва, но трябва да го живеем заради онези моменти, които ще ни донесат малко човешко щастие. Няма никакво преиграване в цялата драма. Хареса ми как доброто и лошото изпъкна във всички герои. История много близка до реалността. Никакви розови очила. Нищо в този свят не е съвършено, дори любовта. Обикновени хора със своите обикновени радости и страхове. Не се наложи да превъртя нито един кадър, защото макар на пръв поглед действието да се развива бавно, всъщност нищо излишно нямаше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно съгласна  с @bond. Много точно казано.

Протяжно тръгна, протяжно вървеше, но последните няколко( четири  по-точно) епизода позабокссуваха повечко и лично на мен ми подосади на моменти.

Нали правя паралел с реала, в интерес на истината и там забоксуваха . Стана направо- ти му викаш недей ела, то пак ела.:28558:

Краят не го обозиха и слава Богу, ако изключим  родителилските тела, дето чак изглеждаха нереално за човек с дълъг сериален стаж, като моя милост.Гледах и не вярвах на очите си.:D

Музиката :up:. Актьорите, от-до, се справиха прекрасно.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този сериал е много по мой вкус. Има атмосфера. Има и една особена топлина в човешките взаимоотношения, която вече дори и във филмите трудно започнаха да пресъздават. За мен най-голямото попадение е OST-a. Музиката е малко старомодна, малко а-ла Крис де Бърг и много бързо успява да те настрои на нужната вълна. Въпреки, че парчетата не са много, беше истинско удоволствие да ги слушам и бяха в пълна хармония с настроението на сериала.

Винаги съм смятала, че най-голямото преимущество на книгите е, че успяват да опишат мислите и чувствата не героите. Защото в крайна сметка голяма част от живота е това, което се случва в главите ни. Тук тази липса изобщо не се усещаше. Режисьора много го бива да акцентира бегло върху нещо дребно в обстановката, така че да няма съмнения за какво си мисли персонажа в момента. И актьорите бяха много добри в показването на нюанските на емоциите си. Не случайно другият съвместен проект същия тандем сценарист-режисьор, (че и поне трима от актьорите в централни роли) - Something in the Rain - продължава да е сред любимите ми сериали.

За съжаление няма български субтитри (дано това да се промени!). И тъй като поне при мен линковете за онлайн гледане нещо не се отварят, слагам алтернативни.

 

Онлайн с английски субтитри :click:

Онлайн с руски субтитри :click:

Редактирано от Baioretto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като фен на Something in the Rain, ще го изгледам веднага щом има БГ субтитри. С английските се справям, но малко бавничко та се губи част от кефа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...