Jump to content

Recommended Posts

18458879acbfda55.jpg

Spoiler

40a231650e947c51.jpg

8f1b9d0a1f6d6ec5.jpg

39a8fe611026f451.JPG

fbe457ee02d83799.jpg

0aee354919a56fe6.jpg

50f493e74cbbb4b0.jpg

Заглавие: Persona 

Хангъл페르소나

Романизация: Pereusona

Премиера: 11 април 2019
Държава: Южна Корея

Жанр: драма

Времетраене: 89 мин.
Режисьори: И Гьонг Ми  ("Love Set"), 
Им Пил Сонг ("Collector"), Чон Го Ун ("Kiss Burn"), Ким Джонг Гуан("Walking at Night")

Разпространител: Нетфликс / Netflix

asianwiki

Участват:

IU или Lee Ji Eun / И Джи Ън 

Bae Doo Na / Пе Ду На в сегмента " Love Set" 

Park Hae Soo/ Пак Хе Су в сегмента " Collector"

Резюме:

Персона съдържа четири отделни истории, всяка от която е направена от различен режисьор.

"Love Set"

Две жени стават въвлечени в ожесточена борба на воля на тенис корта, като всяка от тях се опитва да разбие другата, но залогът е много по-висок, отколкото двете предполагат.

"Collector" 

Озадачен мъж се опитва да разбере защо жената, с която излиза, ходи да пътува с приятелите си мъже, но същевременно иска признателност за истинска любов.

"Kiss Burn" 

Слушайки разказа на приятелката си как белезите по лицето ѝ са от споделени ласки с мъж, двете причиняват злополука. 

"Walking at Night"

Мъж и жена предприемат вечерна разходка и размишляват над сънищата, споделените моменти и смъртта.

Трейлър

:essub:

:subs: Свали с български субтитри :click: :click:

Свали с английски субтитри

• Like 2

Догледах го само от уважение към труда на @VesSun - благодаря за субтитрите! Определено този тип кратки филми не са моите - така, както и разказите не са моето четиво. Да не говоря, че още първата част ме отврати тотално - първо, с яденето на праскова, после с бутафорията на корта и с усещането за нещо лолитско, което АйЮ създаваше. Интересна ми беше само последната история и това особено в частта, в която героинята разказваше

Off Topic

защо се е самоубила. Това как се чувстваш самотен дори когато си обграден от много хора - останах с усещането, че може би има нещо лично в този разказ, вложено от актрисата.

На мен също не ми допадна въобще...

Благодаря за субтитрите, радост е всеки превод!

@bealonenomore , @ees за нищо :)
Аз най-много на Kiss Burn, с двете ученички, се забавлявах.

Сякаш малко повече претенции имат тия филмчета на моменти, наистина. Красиво са заснети, пък и IU играе, не се шегува, но има едно усещане за фестивално кино, дето не мога да го опиша с думи, но тук го има с кофи.