Jump to content

Bae Yong Joon (Пе Йонг Джун)


parab

Recommended Posts

Bae Yong Joon (Bae Yong Jun)

spacer.png

 

Име: Bae Yong Joon (배용준)

Прякор: Yon-sama

Роден на 29 август 1972 г.
Ръст: 181 см
Зодия: Дева

Семейство: съпруга актрисата Park Soo Jin
Хоби: риболов, четене и гледане на филми
Професия: актьор, модел, продуцент
Дебют: 1994г.
2008 почетен посланик за 2010-2012 Visit Korea Year
2006 почетен посланик за Hallyu Expo 2006 Jeju
Агенция: KeyEast Entertainment

Участия в сериали:
Dream High (KBS2, 2011) - еп. 1-4

The Legend (MBC, 2007)
Hotelier (TV Asahi, 2007) - еп. 1
Winter Sonata (KBS, 2002)
Hotelier (MBC, 2001)
Did We Really Love? (MBC, 1999)

The Barefooted Youth (KBS2, 1998)

The Angel Within (KBS2, 1997) - гост
First Love (KBS2, 1996)
Papa (KBS2, 1996)

Colors "Blue" (KBS2, 1996)
A Sunny Place of the Young (KBS, 1995)
The Six Steps Toward a Separation (KBS, 1995)
Sea Breeze (PSB, 1995)
Salut D'Amour (Love Greeting) (KBS, 1994)

Анимация:
Winter Sonata Anime (SKY PerfecTV!, 2009)

Участия във филми:
April Snow (2005)
Untold Scandal (2003) (Филмът е страхотен - BYJ играе невероятно добре ролята на чаровен, палав и прелъстителен аристократ, който най-накрая открива любовта)
Ppilku (1997)

 

Видеоклипове с негово участие:

(2005) Jo In Sung, Jang Hyuk, Bae Yong Joon, Kim Jae Won, Cha Sung Won - Ditto & Sympathy 2

(2001) Jo Sung Mo - Goodbye... My Love

 

Книги:
2004: The Image: Volume 1
2005: 100 Days of Bae Yong-joon
2007: BYJ Family Book
2009: Journey in Search of Korea's Beauty
2012: Visit to Kyoto


Награди:

2013 10th Anniversary of Korean Entertainment in Japan Awards: Grand Prize (Daesang)

2013 10th Anniversary of Korean Entertainment in Japan Awards: Best Actor

2010 Ministry of Culture, Sports and Tourism: Achievement Award

2009 1st Korea Brand Image Awards: Recipient, Broadcasting category

2008 2nd Korea Drama Awards: Hallyu Achievement Award
2008 Korea Ministry of Culture, Sports and Tourism: order of culture merit Hwa-Gwan
2007 MBC Drama Awards: Best Couple Award (with Lee Ji Ah in The Legend)
2007 MBC Drama Awards: Daesang Award for The Legend
40th Baeksang Arts Awards: Best Male Newcomer for "The Untold Scandal" (2004)
2003 Blue Dragon Awards: Best Newcomer Award & Popular Star Award
2002 KBS Acting Awards: Popular Actor Award & Best Actor Award
38th Baeksang Arts Awards: Popular Actor Award (2002)
33rd Baeksang Arts Awards: Popular Actor Award (1997)
1996 KBS Acting Awards: Valuable Actor Award & Popular Actor Award
1995 KBS Acting Awards: Rookie Award & Photogenic Award

 

Галерия:

 

 

95897589mi2.jpg

331o_c10.jpgbae_yo10.jpg

bae-yo10.jpgbio_ba10.jpg

Снимки от периода, когато е тренирал активно (което той самият признава, че няма да повтори отново).
Самите снимки са били доста тежки, поради ограничението да не пие вода ден преди това:

byj2110.jpg

byj2210.jpgbyj2410.jpg

 

f4f81c4af3654ef881f3badc90f9e5f0_zps0a0y


Коментар от мен: Първата ми азиатска любов. Прекрасен актьор с много силно излъчване, който се отдава се изцяло на ролите си. Да не споменавам, че като се усмихне, все едно слънцето изгрява smile.gif
Имам си леки подозрения, че и него не го е подминала манията по пластиката, защото е прекалено идеален, но му е простено, защото най-вероятно е минимална.
В момента BYJ е един от най-влиятелните корейски актьори, ако не е и най-влиятелният. Неговата популярност се простира в целия азиатски регион, а прякорът му, даден от японците - Yon-sama (в превод е нещо като "кралска особа"), ясно изразява отношението на страната на изгряващото слънце към BYJ. Той се прочува най-вече с участието си в корейската драма "Winter Sonata", която става голям хит и в Япония.
Относно личния живот на BYJ - след връзката с Lee Sa Gang, която приключва 2005 година, той пази в тайна (доколкото може smile.gif) какво става в сърцето му.

Редактирано от bealonenomore
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Исках да добавя и още нещо - като му гледаш филмографията на BYJ има актьори, които са по-млади от него и са се снимали в повече филми и
сериали, но не са толкова популярни. Но той участва в доста рекламни кампании, има дял в агенцията за актьори (BOF), която го представлява заедно с екранната му партньорка от "Легендата" Lee Ji Ah и изпълнителят на баладата от "Легендата" - Jun Suh,
както и още редица артисти. Преди няколко дни четох, че той се е класирал сред най-богатите актьори в момента в Азия!
Последният му проект е озвучаване на анимето по сериала "Winter Sonata" -

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност никога не ми е допадал в лицето. Някак си прекалено е..., хъм - божествено? Ама тия последните снимки ми навяха такива мисли, че просто ... :blush::blush::blush:

 

Хич не се учудвам, че е сред най-богатите, но пък си ги е заслужил човека. И с нетърпение чакам анимето.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сори, дами, мен пък никак не ме кефи, ама никак. Лафа, че приличал на даскалка си е верен, тая физиономия нещо не е по мой вкус.

Малко завеян ми се струва, не знам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък само в "Легендата" съм го гледала, но много добре си пасва на ролята с тая неземна физиономия. Боговете не трябва да се ограничават

само в един пол! :D

 

Пък и едва ли има мъж, който да изглежда зле издокаран в тия приказни доспехи. :)

 

 

А е, какво стана с това аниме по "Зимна соната"? :shock: Някой да знае нещо?

 

Чак такава фенка не съм му, но теми никога не отказвам. А кааааак само му завиждам за косата!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За анимето по Зимната соната - четох някъде, че се очаква есента на 2009 година. Не знам по принцип как стоят нещата там, може и да е по-рано.

А иначе драмата Winter Sonata е добра - особено Пе е просто великолепен. Главната героиня е малко дървена, но като се появи Пе, просто се захласваш.

Ролята му много добре си пасва с образа - един такъв мил, рус, внимателен, обичлив... И естествено - има много драма, оплетени ситуации, интриги,

сълзи, страдания и любов...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

На 30.04.2010 г. at 9:16, sinardin написа:


Чак такава фенка не съм му, но теми никога не отказвам. А кааааак само му завиждам за косата!!!

 


Определено прилича на жена biggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gif

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Be Yong Joon е колабирал в четвъртък на 17.09. и е бил приет в болница.

Тази новина се появява няколко дни след случилото се.

След внезапно спадане на кръвната му захар и на кръвното му налягане

се е наложило да бъде приет в болница.

Диагнозата е - пълно изтощение и стрес.

През последните месеци звездата е загубил 10 килограма от теглото си.

Престоят му в болницата е бил 5 дена, като капково са му подавали физиологичен разтвор

и са го изолирали за пълна почивка.

/ извинете ме за неточностите при превода вие, които разбирате от медицински термини.../

Ако си мислите, че всичко това е заради нов филм, са лъжете.

Неговото изтощение и нервност се обясняват с промоцията на новата му книга -

"Discovering the Beauty of Korea", относно културата на Корея.

Нейното представяне е било на 23.09., само ден след изписването му от болница.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ААа така не може .........аз хващам първия самолет и отивам да следя, дали си взема навреме лекарствата и дали спазва лекарските предписания.

Точно неголи намериха да разболеят :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Закъсняла си, замина за Япония за представяне на анимирания филм Зимна соната.

 

За мен това е най-добрия актьор на Корея. Четох, че работата по драмата Легендата е продължила три години. Иска се огромен талант за да

изградиш един образ и да го поддържаш в продължение на толкова много време. Не видях нито една фалшива нотка през всичките 24-25 часа игра.

От видяното до тук от корейските драми и филми само двама актьори имат истинска харизма. Много корейски актьори са хубави и талантливи,

но харизма притежават само Bae Yong Joon и Kim Hyun Joong. Като единия не е нито толкова млад, нито толкова хубав, но който го има, го има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

45 000 фенове на Bae Yong Joon присъстваха на представяне на анимираната версия на Зимна соната в Япония.

 

още - ТУК

подробности - ТУК

най-изчерпателно - ТУК

 

малко снимки

choijiwoobaeyongjoon.jpg

200909292311281001_1.jpg

200909292313541001_1.jpg

 

преди събитието - на летището на път за Токио, още - ТУК

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пе Йонг Джун прекъсна изявите си в Япония, между които бяха представянето на анимираната версия на "Зимна соната" и книгата си "Пътешествие

в търсене красотите на Корея" и се завърна в родината си. В момента актьорът е в болница в Сеул. Здравословното му състояние никак не е добро.

Дано бързо и напълно се възстанови.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой има ли информация какво се случва с него?! Предпоследния пост звучи направо страшничко...В един от блоговете четох,че по време на престоя

му в Ню Йорк инсомнията му се задълбочила и се е наложело влизане в болница за кратко и там :o ((((((((((((((( Дано всичко да е наред скоро..... стискам палци.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човекът вече е добре. На 10 ноември е гостувал на жената на президента на Южна Корея - лейди Kim Yoon-ok и двамата са си бъбрили малко
повече от час.

Септември, когато трябваше да постъпи в болница, е бил диагностициран с ранна форма на сепсис. Затова през изминалия месец се е лекувал
и почивал и сега вече здравето му е много добро. Очаква се да прекара края на годината без никакви официални изяви.

Всъщност фамилията му не е ли Пе? Понеже буквата, с която започва името му е П, а не Б.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прекрасен актьор и прекрасен човек, какво повече може да се каже за него. :lol: Само като го види човек и загубва ума и дума.Много ми прилича на

Kim Hyun Joong.Едва вчера успях да изгледам филма FGK и останах очарована от този човек. :D:D:D Направо ми иде да го схрускам. :blush::blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...